אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יועמ"ש הכנסת נגד הליכוד: עובדי ציבור יזכו ליחס מכבד

היועץ המשפטי לכנסת דוחה את טענות שר המשפטים וח"כ מיקי זוהר בנוגע ל"ניגוד עניינים" בנושא חסינות נתניהו. הוא ביקר את הליכוד: "מביע תקווה כי עובדי ציבור יזכו ליחס מכבד וענייני מהדרגים הפוליטיים"

יועמ"ש הכנסת נגד הליכוד: עובדי ציבור יזכו ליחס מכבד
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

היועץ המשפטי לכנסת איל ינון דוחה את טענות שר המשפטים אמיר אוחנה וח"כ מיקי זוהר בנוגע ל"ניגוד עניינים". הוא הוסיף ביקורת נגד הליכוד: "ארשה לעצמי להביע תקווה כי עובדי ציבור יזכו ליחס מכבד וענייני מהדרגים הפוליטיים הבכירים, גם אם חוות דעתם המקצועית אינה לשביעות רצונם".

במכתב ששיגר היועץ המשפטי של הכנסת נטען כי מדובר בעניינים פרוצדורליים של הכנסת ולא בענייני החסינות: "סוגיות אלה אינן נוגעות לבקשות החסינות עצמן או לשיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בהגשת כתב אישום, ועל כן לא מתעורר לגביהן כל ניגוד עניינים עם תפקידה או עיסוקה של בת זוגי", זאת ברמיזה לניגוד העניינים של ינון בעקבות מעורבותה של בת זוגתו בתיקי ראש הממשלה נתניהו.

הוא ביקר את כוונותיו של יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר: "לא אוכל שלא להתייחס לעיתוי שבו בחרת לטעון את טענת "ניגוד העניינים".ימים ספורים לפני פרסום חוות הדעת, אתה בעצמך פנית אליי בכתב וביקשת להעלות בפניי את טענותיך הענייניות והראויות בקשר לסוגיות העומדות על הפרק. העלאת טענה של ״ניגוד עניינים״ רק לאחר פרסום מסקנת חוות הדעת, על אף שהעובדות הרלוונטיות לטענת "ניגוד העניינים" ידועות לך זה מכבר, מעלה תהייה באשר לכנותה של טענה זו ואכמ"ל".

בכל הנוגע לסוגיות הקשורות בבקשת החסינות אמר כי "אופן הדיון בה וכן בטענות המופנות כנגד שיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, איני מתכוון לעסוק כלל, וזו היתה כוונתי מלכתחילה, כך גם בבקשת החסינות של חה"כ חיים כץ".

‏הוא התייחס גם לשר אוחנה: "איני עוסק בענייניו הפליליים של נתניהו ולכן לא הייתה סיבה לדווח".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
יועץ משפטי של הכנסת
פרשננו | 08-01-2020 15:22
התנהלות ינון היועץ היא שחצנית וברוטלית. יש לזכור שהנדון הוא על תקן של יועץ . וכאדר הוא עובר את הגבול ומנסה להכתיב חוות דעת שרירותית בעודו בניגוד עיניינים, יש לפטרו לאלתר. או למנות במקביל יועץ אחר שיוכל לתת יעוץ ושהוא לא בניגוד עיניינים. כן. ככה. פשוט
ימח שמו של ינון הרוצה למחות שמו של ביבי
ימח שמו של ינון | 08-01-2020 16:43
ימח שמו של ינון
אוחנה
ניגוד ענינים | 08-01-2020 16:22
והאם השר אוחנה שמונה עי ראש ממשלת מעבר הנאשם במרמה הפרת אימונים ושוחד , לתקופה של 3 חודשים , הוא לא בניגוד עינינים ..... ? הרי הוא חייב את מקומו לאדונו , וכשזה ילך לדרכו בעזרת השם , וישחרר אותנו מעולו .... וגניבותיו .... ושקריו ... אוחנה יחזור למקומו הטבעי .... פח הזבל של ההיסטוריה .....
2
מי שלא פיטר את מנדנבליט
שפוי | 08-01-2020 15:54
שלא יתפלא. הימין משדר חולשה.
לפטר את
מנדלבליט | 08-01-2020 16:34
מנדלבליט הצחקת אותנו .... יועץ משפטי שעשה הנחות מפה ועד אינסוף גם לפרת הבשן העבריינית המורשעת , שרהל׳ה וגם לבעלה הנוכל , שהעביר מליארדים לתשובה מימון ונובל אנרג׳י במתווה הגז , שעוד יחקר .... ועוד מליארדים לאלוביץ בפרשת בזק/יס והסיקור החיובי בוואלה , ועוד לא דברנו על פרשת הצוללות , טיסנקרופ , הבן דוד הגאון מילקובסקי שלקוחו העקרי היא יצרנית הצוללות , והעביר מיליונים , בדולרים , לביבי .... רווחים מהשקעה מוצלחת ..... כנראה אישור הצוללות למצרים , מאחורי גבה של כל הצמרת הבטחונית , שר הבטחון , הרמטכל , ומפקד חיל הים , לא לחינם אמר מי שאמר שזה גובל בבגידה ..... מנדלבליט מנע את החקירה בכל הפרשה הזו , לפטר אותו .... זו היתה התאבדות .... כתב האישום היה מתנפח לממדיו האמתים , הגדולים בהרבה מקצה הקרחון שאנו עדים לו כעת .... יאללה שילך הביתה וישאיר אותנו בשקט .... המנהיג הגאון , שמשאיר אותנו עם אדמה חרוכה , מערכת בריאות קורסת , תחבורה על הפנים , חינוך ... אין לאן להתדרדר , מחיר דירות .... אין לאן לטפס ... מה נעשה בלעדיו ?
3
הפקידים מנהלים את הכנסת?
דניאל | 08-01-2020 16:07
לאן הגענו עוד מעט ינזפו בחברי כנסת למה ככה למה לא ככה
4
פקידון
ניסים | 08-01-2020 16:31
מדוע הממשלה משאירה את הפקדונים העלובים החצופים בתפקידם לפטר אותם מידית כמו בכול מקום עבודה רגיל די נמאסו עלנו מספיק אים המשכורות עתק שהם מקבלים ויורקים לצלחת שהם אוכלים ממנו כפויי טובה מגעילים
5
כל המערכות מישרות קו
יוסי | 08-01-2020 16:50
זילזול באינטלגניציה של הציבור. ממש מאמינים לו כמו שמאמינים למנדבליט.. יש להם גיבוי לבגץ המהפכה בעיצומה
6
ינון יועץ לכנסת ולא לממשלה
רון | 08-01-2020 17:05
הכנסת - הרשות המחוקקת נפרדת מהממשלה. ינון חייב נאמנות רק לכנסת ולא לממשלה. אם מיקי זהר רוצה להחליף אותו שיעביר החלטה בכנסת. כלומר אם מיקי זהר מסוגל לגייס רוב בכנסת, אחרת שילך להכין חמוצים
7
ההפיכה נגד נתניהו1
שפרירית | 09-01-2020 12:09
מומחה המשפט האמריקאי ארתור פרגסון: תזמון התביעה לקראת הבחירות הראשונות נעשה באופן מאוד ערמומי. שלושה כתבי האישום נגד בנימין נתניהו תיק 1000 2000 ו4000 . לגבי מנדנבליטו: לא בטוח שהיותו בעבר תובע צבאי הכשיר אותו לתפקידו הנוכחי וכמו כן לא בטוח שקרא את כל כתב האישום. הבעיה הראשונה שהישראלים מתמודדים אתה הוא אורך כתבי האישום אישום האורך 93 עמודים. כדי לקרא את הכל, צריך להיות מקצועי. זאת בשילוב ההודעה של התובע שישנם 333 עדים. אנשים לא יוכלו להגיע לעיקרי הדברים. זה מיועד לחנוק את האוכלוסיה הישראלי, את המצביעים, ולחנוק כל אדם בתקשורת הרוצה לנתח בהגינות, ולחנוק את ראש הממשלה. מכל הערכה הוגנת כיון שהיא חבויה בערמה זו שלזבל. כמות עצומה של גיבובים, רובה לא לענין. צריך לברור את העובדיות מהדמיון, את החוק מהדעות. מסמך זה מלא בדפיקות על החזה, שפה רגשית התיפחות מוסרנית. כתב אישום 1000 – אי יושרה עשה טובות תמורת מתנות. אך אין אישום לגבי טובות שראש הממשלה עשה אלא רק קיבל מתנות. מלבד מתנות ממלצ'ן מעוד אדם מאוסטרליה פוקר שגם לו נתניהו לא עשה טובות. תיק 1000 בקשר ליושר לאי אמון. קיבל מתנות אך אין טובות הנעה גם לא ניסתרות אותן לא חילק. בכתב האישום הוא נוסף כיון שכך מתקבל הרושם שראש הממשלה קיבל המון מתנות. כתב האישום לא היה נוסף עוד אדם אילו מילצ'ן לבדו סיפק שוחד. אין שום עדות לכך שראש הממשלה עשה את מה שהוא מואשם לגביו וגם אילו עשה, מה בכך? כל זה נעשה כדי לתדלק את האישום בפרטים רבים כדי להסתיר את האמת בכמות מילים.
את נורמלית ?
תגידי | 09-01-2020 17:34
מה כל החרטה הזה , לא ביבי אישר את מתווה הגז למען הטיקונים ? לא ביבי העביר מליארדים לאלוביץ בהטבות רגולטוריות ? לא ביבי קיבל מיליונים בדולרים מבן דודו מיליקובסקי , ספק תוסף הפלדה של טיסנקרופ ? תגידי אם משתינים עליך את אומרת שזה גשם ? האמת זו זכותך .... אבל יש הרבה שנמאס להם ....
8
ההפיכה נגד נתניהו2
שפרירית | 09-01-2020 12:10
כתב אישום 2000 – הפרת אמון ארנון מוזס רצה עזרה מהכנסת ואת תמיכת ראש הממשלה לסלק את המתחרה העתון ישראל היום. לכן הציע לראש הממשלה אשר בעצת עורך דינו הקליט את הנאמר, כתבות אוהדות בתמורה לחקיקה נגד ישראל היום. מי שמתכוון לבצע עברה איננו מקליט את המתרחש ואיננו נועץ בעורך דין. בכל מקרה זה איננו שוחד לפחות לא בכל העולם החושפי אינו נחשב כשוחד, למרות שהיועץ מאשים כך והוא אינו מאשים את הפרקליטות שלה קשרים ענפים עם העתונות שרק מצדדת בפרקליטות ולעולם אינה מעבירה ביקורת עליה. נתניהו לא העביר כל חוק לבקשת ארנון מוזס (הבעלים של ידיעות אחרונות). היועץ המשפטי טוען שראש הממשלה אשם בהפרת אמון בגלל שלא אמר למוזס לחדול. אם מקליטים הרי זה סותר להפסיק את המתרחש. כתב אישום 4000 קבלת שוחד מאשים את ראש הממשלה במיוחד למרות שאין עדות שאי פעם קיבל או הסכים לקבל שוחד. זהו הסעיף החלש מכולם המצב עוד יותר גרוע מזה כיון שישנן ראיות לכך שהוא לא הסכים לשוחד - כלשון התביעה, משום שכאשר הוצגה בפניו הצעת השוחד בתיק 2000 הוא אמר לא אי אפשר לעשות את זה כלומר לא הסכים. ראש הממשלה לא לקח שוחד בשום זמן בשום צורה ובשום מקום. רק לפי התביעה זהו שוחד שבארצות אחרות אינו נחשב לשוחד. היועץ אינו יכול להסתיר את חוסר יושרתו. ------------------------------ הממצאים הפוכים, הם מזכים. כאשר הוצע לנתניהו מפורשות לקבל טובה בעבור טובה, הוא לא הסכים..בעקרון מה שעשו אם התנהלו בדרך של תן וקח מול כתבים מולים הרי שזה דבר שגרתי בארצות חופשיות והתביעה הפכה זאת לפלילי. אפילו לאור הטיעונים הגרועים ביותר אלו אינן עברות ולא פשעים. לאור החוק הישראלי ולאור העובדות התביעה נזקקה ל 333 עדים כדי להציף את בית המשפט כפי שהציפו את הציבור הישראלי, כפי שהציפו את התקשורת העוינת לחלוטין כלפי נתניהו עם מספיק דובדבנים שנבחרו בשורה אחת שפה רגשית מאוד עם הצהרות הדומות לאלו של עוגיות מזל, אודות צדק ושיויון והצהרות אחרות שיגרמו לאנשים לומר שמשהו קורה האיש חייב להיות נוכל.