אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השופט הבכיר בפרשת אפי נוה - נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין

בית המשפט התיר לפרסום כי מאחורי ההתכתבות עם יושב ראש לשכת עורכי הדין לשעבר שהסעירה את עולם המשפט, עומד לא אחר מאשר נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין

השופט בפרשת אפי נוה - נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א
  אריק סולטן/ פלאש90

בית משפט השלום בתל אביב התיר היום (רביעי) לפרסום כי השופט מההתכתבות עם יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, שהופצה והסעירה את עולם המשפט, הוא נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין.

השופט עלאא מסארווה כתב בהחלטתו כי: "מדובר בחומר שהושג תוך פגיעה קשה, אותה הכתרתי כפגיעה קיצונית בזכותו של המשיב 1 (אפי נוה) לפרטיות". עוד הוסיף: "הטענה שמדובר בחומר שהושג בדרך של ביצוע עבירה פלילית, הוא נתון שלא ניתן להתעלם ממנו".

השופט הדגיש כי: "למען הסר ספק, צווי איסור הפרסום שניתנו בתיק זה, יישארו על כנם".

מדוברות בתי המשפט נמסר בשם השופט אורנשטיין כי: "מדובר בהתכתבות שהתקיימה במאי 2016 בין עורך הדין נוה, ראש הלשכה דאז, לבין השופט איתן אורנשטיין, כמי שהיה אז מועמד לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב".

"הסמכות בחוק למינוי נתונה בידי שר המשפטים (אז השרה שקד), והסכמת נשיאת בית המשפט העליון (אז השופטת מרים נאור), וזאת לאחר קבלת המלצה מאת וועדה מייעצת שראיינה את המועמדים וכן גורמי חוץ שונים בניהם ראש הלשכה".

"עורך הדין נוה קיים כראש הלשכה שיחות עם המועמדים השונים, ובהם השופט אורנשטיין, שבמסגרתן ביקש לברר מה היא תכנית העבודה הארגונית שלו ומהם השיפורים הניהוליים שבכוונתו לבצע אם היבחר לתפקיד. במסגרת זו ציין עורך דין נוה בפני השופט אורנשטיין כי ראוי לחזק את ההתמקצעות בתחומים שונים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובהם התחום הנזיקי המנהלי ותובענות ייצוגיות, אשר לגביהם מתלוננים עורכי הדין שבית המשפט המחוזי בתל אביב אינו נותן מענה מקצועי מספק, ולכן מעדיפים עו"ד להגיש תביעותיהם בערים אחרות".

עוד הוסיפו כי: "השופט אורנשטיין השיב לנוה כי הוא מתכוון לתקן את הדבר, ולפעול לשיפור ולחיזוק ההתמקצעות לשופטים המופקדים בתחומים אלו. על רקע זה כתב נוה לשופט, ערב הופעתו לוועדה המייעצת, שנוכח התחייבותו זו הוא מתכוון לתמוך במועמדותו לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב – והוא המועמד המועדף על השלכה".

בדוברות בתי המשפט הדגישו כי: "מדובר בהתכתבות עניינית הנוגעת לנושאים מערכתיים ניהוליים והניסיון לייחס לה מימד התחייבות על בסיס אישי כלשהו, אין לו שחר. השופט אורנשטיין אכן נבחר בהמלצת הוועדה המייעצת לנשיא המחוזי ע"י השרה שקד והנשיאה נאור, וזאת בזכות כישוריו המצויינים לתפקיד והוא ממלא את התפקיד בהצלחה רבה קרוב ל-3 שנים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו