אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בני גנץ חיסל את הקמפיין של עמיר פרץ

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הודיע הבוקר כי מפלגתו לא תחבור לאף מפלגה אחרת, לא משמאל ולא מימין, זאת על רקע המתווה שחשף אתמול יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ

בני גנץ חיסל את הקמפיין של עמיר פרץ
  Hadas Parush/Flash90

יושב ראש כחול לבן, ח"כ בני ‏גנץ, אמר היום (רביעי) בישיבת סייעת כחול לבן כי מפלגתו לא תחבור לשאר מפלגות השמאל, וכן התייחס למצב בין ארה"ב ואיראן ובקשת החסינות אל ראש הממשלה.

בהתייחס למצב בין ארה"ב לאיראן אמר גנץ: "ההתקפה האיראנית על בסיסי הצבא האמריקאי מוכיחה שוב כי איראן היא סכנה לשלום העולם כולו וליציבות וביטחון המזרח התיכון. צה"ל הוא הצבא החזק באזור ואיני ממליץ לאיש לגרור את ישראל לאירוע שאינו קשור אליה ולהעמיד אותה למבחן. אם חלילה ינסו לגרור אותנו לאירוע- אני משוכנע שהתגובה תהיה עוצמתית, קשה, כואבת וחד משמעית".

עוד באותו נושא

מתקפת טילים איראנית על בסיס ארה"ב בעירק

בנוגע לבקשת החסינות של נתניהו אמר גנץ: "כנסת ישראל היא מוסד ממלכתי בשיתוק. נתניהו, המשתק הלאומי, החליט לגרור אותנו לבחירות יקרות בפעם השלישית אך ורק עבור חסינותו. אני מעריך מאוד את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ואת התנהלותו הממלכתית לאורך שנים. אני יודע שהוא מבין מה הדבר שנכון לעשות בנוגע לבקשת החסינות של יו"ר הליכוד".

"הכנסת איננה עיר מקלט לעבריינים ויו"ר הכנסת מייצג את כל מפלגות הבית ולא מפלגה כזו או אחרת. נתניהו הוא זה שביקש לדון בחסינותו האישית. אני לא מתאר לעצמי שהוא עשה זאת כדי שלא נדון בה. נתניהו ביקש חסינות – ואנחנו נשתמש בכל האמצעים והכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותנו כדי לדון בבקשתו. לא אתן לאף אחד לפגוע בהליך הדמוקרטי במדינת ישראל ולמנוע דיון שכזה. החלטות בנושא הזה יצטרכו להתקבל עד מחר. לא נאפשר לאף אחד למשוך זמן".

גנץ התייחס גם לדברי הרב הראש הספרדי, הרב יצחק יוסף, בנוגע ליהדותם של חלק מעולי ברית המועצות, ואמר: "אני מוקיע את הדברים. שמעתי את תגובתו, ולצערי היא אינה מספקת. העולים מברית המועצות אינם משקל נגד לא לחרדים ולא לאף ציבור. הם חלק חיוני בחברה הישראלית. הצטרפותם העשירה אותנו חברתית, תרבותית וכלכלית. אני קורא לרב הראשי שאותו אני מכבד מאד – לחזור בו באופן מלא מדבריו".

לגבי האיחודים בשמאל אמר גנץ, כי: "כחול לבן נחושה להוביל ממשלה של שינוי ותקווה, להגיע בבחירות הקרובות להכרעה ברורה ולהיות המפלגה הגדולה ביותר בכנסת. כדי שזה יקרה נדרש איחוד כוחות במפלגות השמאל הציוני בישראל. אין זמן ואין מקום לספינים. נפגשתי הבוקר עם יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ ויו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורביץ. הבהרתי לשניהם שכחול לבן תמשיך להיות האלטרנטיבה השלטונית במרכז המפה ושהיא לא תחבור לאף מפלגה אחרת- לא מימין ולא משמאל. אני מצפה מהם לנהוג באחריות הנדרשת ולעשות את המעשה הנכון".

דבריו אלה של גנץ באים על רקע דבריו של יו"ר מפלגת 'העבודה- גשר', ח"כ עמיר פרץ, שחשף אתמול בערב את המתווה שלו שיביא למפץ בגוש השמאל-מרכז. על פי המתווה, העבודה- גשר, המחנה הדמוקרטי וכחול לבן התאחדו וירוצו בפתק אחד.

עוד באותו נושא

לקראת מפץ בשמאל-מרכז? המתווה של עמיר פרץ


8

פרץ אמר כי: "אני מניח על השולחן את המתווה שלי, הכדור עכשיו במגרש של כחול לבן. אני רוצה לוודא שאם יהיה מהפך הוא יהיה מהפך של שינוי ותקווה, ולכן, אני פונה לבני גנץ הערב וקורא לו לרוץ ברשימה משולשת עם מפלגת העבודה ועם מרצ ברשימה אחת. אסור לנו לאבד אף קול".

פרץ הוסיף: "אני מרגיש את הייאוש. המהלך הזה יעיר את אזרחי ישראל החפצים בשינוי ויביא אותם לקלפי בהמוניהם. אני רואה חצי מיליון איש בכיכר רבין תומכים ברשימה. זה יביא אנרגיות חדשות לגוש. דבר כזה עוד לא היה בישראל, אנחנו נשנה את חוקי המשחק. ב'כחול לבן' צריכים להחליט מי השותפים שלהם – אנחנו לשינוי ותקווה, או בנט וסמוטריץ' לסיפוח והפקרה חברתית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
גנץ משתמש בכנסת מעבר כאילו היא סמרטוט
פרשננו | 08-01-2020 14:55
הדרישה להקים ועדת כנסת לצורך דיון בבקשת החסינות של נתניהו היא מעשה גלוי של רדיפה. הכנסת כבר פוזרה. ובפגרה. כל דיון בנושא רחב כזה יכול להיות טירטור לכל חברי הכנסת ולציבור ועד הבחירות. באופן מעשי אם יצלח נתניהו את המכשול הלא הגון הזה , אז מה ? תהיה לו חסינות לחודש ? בכנסת הבאה יצטרך שוב להגיש בקשה. גנץ תופס את הציבור בגרונו. גנץ משתלח ביור הכנסת כבריון. מציב לו אולטימטום !!! ומאיים. תשובה מתאימה של אדלשטיין זה להתעלם. ולפאר את היועץ של הכנסת. במיוחד שיש כאן ניגוד עיניינים של היועץ המשפטי של הכנסת המשרת את אישתו ברדיפה אחרי נתניהו. יועץ הכנסת חסר הגינות בסיסית שאינו פוסל את עצמו מלהיות במחנה המתנגדים לנתניהו. גנץ, דיבור בתוקפנות לא יעזור לך. אתה תפסיד כי יש לך עבירות שלא טופלו עדיין כחוק. היועץ המשפטי לממשלה, עליו, חובתו לחשוף את שחיתות 4 מיליון שקל שגרפת לכיסך תוך כדי ביצוע עבירה פלילית. וקצרה היריעה.
בניטשקה חוטצ'קה. גבוה כג'ירפה מוח בהמי
בניטשקה חוטשקה | 09-01-2020 7:33
מרגע שנכנס לפוליטיקה הגירפה הלזו, לא שמענו ממנו מלה אחת של חכמה, איזה רעיון נחמד. הכל הכל ''רק לא ביבי''. יש לו סכל של ילד בן 11 או 11.5 די רד מעלינו אהבל 1
2
פרץ
אברהם סויסה | 08-01-2020 15:43
אחדות אולי תוריד את הכיסוי של המשקפת פשוט אתה לא רואה שאתה דיברת עם אחמד טיייבייי
3
אולי ההיפך?
עמוס שנער | 08-01-2020 20:00
למה להאשים את נתניהו במערכת בחירות שלישיות שנועדה אך ורק למען חסינותו? אולי נאשים את גנץ על מערכת בחירות שלישיות שנועדה אך ורק כדי למנוע את חסינותו? האם אין לשמאל ערכים חשובים יותר להלחם עליהם? עבור השותפות בממשלה הם היו יכולים לקבל כל כך הרבה דרישות חברתיות, אבל להעמיד לדין את נתניהו, היה חשוב להם יותר.