אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יומן בחירות: תוקפי המפלגות מחזקים אותן

שלום עכשיו מביא קולות לנתניהו, כנראה שגם אובמה. איילת שקד מעצבנט, הליכוד לא סובלים את מי שמפגין כלפיהם נאמנות, ועושים בדיוק מה שהוא עושה. ומי יצא לו השוקה לקנות קולות.

יומן בחירות: תוקפי המפלגות מחזקים אותן
  מסייע לנתניהו (צילום: פלאש 90)

שלום עכשיו בשירות הליכוד

שלום עכשיו נרתמת במלוא המרצ לתעמולת הבחירות של נתניהו. בדיוק אתמול הוציאה התונעה את הדו"ח השנתי שלה. על פי דו"ח "מעקב ההתנחלויות" של שלום עכשיו שפורסם אתמול, עולה כי כי בשנת 2012 אישרה הממשלה יותר מ-1,400 התחלות בנייה חדשות ו-6,000 ש"ח יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון. נתניהו, מן הסתם, מודה בחום על התעמולה. קהל היעד שלו רואה עד כמה הוא משקיע בפיתוח ארץ ישראל.

נתניהו עצמו אינו טומן את ידו בצלחת, והוציא השבוע כמה מכרזים לבניה ביו"ש, שהתמהמהו שנים רבות. אריה אלדד ומיכאל בן ארי התייחסו למכרז הבניה ביהודה ושומרון ואמרו "חבל שאין בחירות פעמיים בשבוע. אם נתניהו היה בונה במשך 4 שנות שלטונו האחרונות כמו שהוא מבטיח לבנות לפני בחירות כבר לא הייתה בעית דיור במדינת ישראל, וגם הנסיונות להקים מדינה פלשתינית היו מתוייקים במדפי המדע הבדיוני".

גם במפלגת יש עתיד החליטו לנצל את פרסום המכרז, והודיעו: "נתניהו שוב מוכיח כי הוא בוחר במתנחלים על פני מעמד הביניים הקורס. במקום להשקיע בדיור, בחינוך ובמאבק ביוקר המחיה, בוחר ראש הממשלה, רגע לפני הבחירות, להשקיע בהתנחלויות ובכך תורם להעמקת בדידותה של ישראל בעולם".

סוגית הגיוס

בנאום שנשא יעקב ליצמן, הוא התחייב כי לא תהיה כל פשרה סביב סוגיית הגיוס וכי כל מי שחפץ ללמוד תורה יוכל לעשות זאת. ליצמן אמר כי הוא לא מציע "לנסות לגייס חרדים בכוח, הם יודעים שזה לא בר ביצוע… כן אני מתחייב כי לא תהיה פשרה בגיוס, ולא יהיה אדם בישראל שירצה ללמוד ויכפו עליו גיוס, ללא מכסות וללא מסלולים".

ליצמן יודע מה שיודעים גם יאיר לפיד ואוביגדור ליברמן. אי אפשר לגייס את החרדים בכוח, לכן גם לא ינסו לעשות זאת. מאידך, ימצאו דרכים לגרום לאט לאט לחרדים להתגייס. לכן יכול ליצמן להבטיח בלב שקט שלא יגייסו חרדים בכח. מאידך, הוא אינו יכול להבטיח שלא יגיייסו חרדים.

שיתוף הפעולה הבינלאומי של ציפי לבני

גינינו כאן אתמול את התנהגותה של ציפי לבני מול הראיון החדש של אובמה עם העתונאי ג'פרי גולדברג, בו ניסה אובמה להתערב במערכת הבחירות בישראל, ואף לאיים על הבוחרים, לפחות במרומז. מסתבר שאנחנו לא היחידים.

גלעד ארדן התראיין לערוץ הכנסת ואמר: "ציפי לבני התראיינה לפני שנה וחצי לאותו ג'פרי גולדברג ואמרה לו שכדאי שהנשיא האמריקאי ילחץ ויאיים על ראש ממשלת ישראל והיא אפילו מזמינה את הלחץ והאיומים הללו כי רק זה יגרום לרה"מ לשנות את עמדותיו. אני חושב שהתופעה הזאת היא פסולה, היא מגונה",

ארדן התייחס לדברים שאמר גולדברג והודה כי יש מחלוקות בין הנשיא אובמה לנתניהו בנוגע לסוגיות כמו הבנייה בירושלים ובמעלה אדומים, וגם בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים, "כל אזרח במדינה מצפה שראש הממשלה יעמוד על הדעות שהוא מאמין שטובות ונכונות לישראל".

ציפי לבני לא התנצלה. להפך, היא שבה ותקפה ואמרה: "עדיף שהליכוד ביתנו יפעלו לרתום את ארצות הברית והנשיא אובמה לטובת ישראל ולא יעשו כל דבר להרחיקם. הבידוד העמוק והקיפאון המדיני בהם מצויה ישראל הם תוצאת מדיניות נתניהו".

הבוקר התראיין נתניהו עצמו לעיתון הביתי שלו, ואמר שרק אזרחי ישראל יחליטו מה טוב בשבילם, ומי מייצג את האינטרסים שלהם. בכך הוא רומז לדברי אובמה שישראל לא יודעת מה טוב בשבילה. הוא רומז גם לדברי נשיא אחר שהחליט השבוע להביע את דעתו ולהתערב בבחירות.

פייגלין

גם משה פייגלין הצטרף לתעמולת מפלגתו, וגם הוא פונה אל הצבור הדתי. הוא תוקף את בנט שכבר כעת אינו מספיק החלטי, התקפל בנושא סירוב הפקודה, ואינו דורש לקבוע במפורש שלא תהיה מדינה פלסטינית.

גורמים מסויימים טענו כלפי הליכוד שהוא מחביא את פייגלין. כעת פייגלין מדבר, אבל אל מי הוא מדבר? גם הוא לא מתאמץ לקחת קולות מהשמאל, וגם הוא מסמן את בנט כיריב.

מעצבנט

מה לעשות? אתה לא יכול לרצות את כולם.

איילת שקד דיברה בפני קהל של עולים מרוסיה, ואמרה שתתמוך בנישואין אזרחיים במקרים שבהם אחד הצדדים יהודי על פי ההלכה והאחר לא, ושתקדם גיורים מהירים.

האם רק היא תתמוך, או המפלגה כולה? בכלל, איך מסתדרים עם רצון להיות נאמנים גם לאלהים וגם לאוכלוסיה הדורשת אחרת? לאלהים פתרונים.

בינתיים, כמה פעילים של המפלגה מרגישים מרומים ומעוצבנים.

מה אכפת להם? לעזאזל

אל מטה הליכוד הגיעה שמועה שהיום הבית היהודי מתכוון להתחיל בקמפיין שבמרכזו תמונה המציגה את בנט ונתניהו יחד. "אם זה יעלה – נשקול את צעדינו", אומרים שם. אולי כבר יפסיקו בליכוד לתקוף את מי שמצהיר על נאמנותו המוחלטת אליהם, ויתחילו לתקוף את המחנה הנגדי?

נכון שאיום שפותח ב"נשקול" הוא איום ריק מתוכן. אבל בכל זאת. מה קרה להם?

סקר שווקים

שלי יחימוביץ סיירה אתמול בשוק מחנה יהודה ובלב דיזנגוף. בשני המקומות היא ניסתה להעביר את המסר "נתניהו יקח מכם כסף, אני אתן לכם אותו". באופן טבעי, בתל אביב אהבו אותה יותר, בירושלים הרבה פחות. באופן טבעי עוד יותר, בישראל היום דווחו על ביקורה בירושלים, בווינט דיווחו על ביקורה בתל אביב.

הליכוד והרב הקיצוני

במעריב מתפרסם הבוקר שפעילי ליכוד פנו לרב דב ליאור כדי שיוציא פסק הלכה שכל חברי הליכוד חייבים להצביע ליכוד, והרב ליאור סרב.

רק להזכיר שהליכוד הוא זה שתוקף ללא הפסק את הבית היהודי על כך שהוא שומע לרב ליאור, ושהוא חושב שהמדינה צריכה להתנהל לפי פסקי הלכה.

הלכתא למשיחא

אילן משיחא ועופר ליפשיץ מתחרים על תפקיד המשיח. לא צריך לריב, זה כמו ברבנות הראשית: אחד אשכנזי ואחד ספרדי.

ממש ימות המשיח.

*

בע"ה ניפגש כדרכנו מחר. עם יומן הבחירות הבא. היומנים הקודמים: ה שבט – מי הורס את המדינה למען מפלגתו. ד שבט – ההשמצות ההדדיות נמשכות ג שבט – מי ירויח ממחלתו של הרב עובדיה ב שבט – הליכוד קונה קולות. כט טבת – השמצות הדדיות ודאגה לכבוד. כח טבת – המערכת בשיאה והבחירות קפאו. כז טבת – בתשדירי המפלגות הדתיות אין אלהים. כו טבת ניתוח תשדירי התעמולה. כה טבת – גוש השמאל לא יחזיק מעמד. כד טבת – המשמעות של גוש חוסם משמאל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
נמאס
שי | 17-01-2013 12:40
אני ממש מצטער אבל הסרטון הזה מתאר בדיוק את מה שאני מרגיש... http://youtu.be/jgxhc9lwPEA