אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יוסף: "סילוף בוטה על ידי גורמים פוליטיים"

לאחר הסערה סביב דברי הראשל"צ על העולים מרוסיה, מגיב הרב יצחק יוסף לראשונה: "מי שמעלה המוני גויים לארץ משיקולים זרים, נוהג בחוסר הגינות בראש ובראשונה כלפי העולים"

הרב יוסף: "סילוף בוטה על ידי גורמים פוליטיים"
  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הראשון לציון הרב יצחק יוסף מתייחס לראשונה לסערה סביב דבריו על העלייה הרוסית ומאשים גורמים פוליטיים ואינטרסנטיים בסילוף דבריו.

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא בהתקפה חסרת תקדים, בכנס שנערך שבוע שעבר בירושלים, נגד העולים מברית המועצות ואומר כי מדובר ב"מסות של גויים" כהגדרתו, שמדינת ישראל העלתה לארץ בכדי לפגום בכוחו של הציבור החרדי.

לאחר הביקורות מכלל הקשת הפוליטית, ובפרט מראש הממשלה שאמר כי זו "אמירה מקוממת שאינה במקומה", מגיב לראשונה הרב יצחק יוסף לדבריו.

עוד באותו נושא

סערה בעקבות דבריו של הרב הראשי: "מביש וחמור"


76

הרב יוסף: "ביקורת חריפה על העלאת רבים שאינם יהודים"

בהודעה שיצאה מטעם הראשון לציון נכתב: "אמרתי ברורות ואני שב ואומר: לצד מרבית העלייה המבורכת של מאות אלפי היהודים מברית המועצות לשעבר שמסרו את נפשם שנים רבות למען שמירה על הגחלת היהודית, ישנם מיעוט עולים שאינם יהודים על פי ההלכה שהגיעו מכוח ׳סעיף הנכד׳ בחוק השבות המתיר למי שאביו ואימו אינם יהודים לעלות לארץ".

"בביקוריי בחודש האחרון בקהילות היהודיות הפורחות ברוסיה ובאוקראינה נחשפתי לביקורת החריפה הקיימת בקרב קהילות אלה על העלאתם של רבים שאינם יהודים לארץ".

"מי שמעלה המוני גויים לארץ דרך הסעיף הזה משיקולים זרים, נוהג בחוסר הגינות בראש ובראשונה כלפי אותם עולים ומעמיד אותם בכל שלב בחייהם בפני מציאות חיים בלתי אפשרית עבורם במדינה יהודית. תיקון חוק השבות הוא בראש ובראשונה אינטרס של העולים".

"ברי כי לצד הביקורת, חובה עלינו כיהודים לקבל כל תושב בארץ הזו, להעריך את תרומתו לנו כחברה, תורתנו מלמדת אותנו לכבד כל אדם באשר הוא אדם כי בצלם אלוקים נברא".

הראשל"צ סיכם את דבריו: "מצער מאוד, כי יש מי שחשים עצמם נפגעים מאופן הצגת הדברים תוך סילוף בוטה, על ידי גורמים פוליטיים אינטרסנטיים המסיתים כבר חודשים ארוכים כנגד מסורת היהדות וההלכה, וחשוב להעמיד דברים על דיוקם והאמת תורה דרכה".

עוד באותו נושא

ש"ס מציגה: זה לא אותו דבר


12

סערה בעקבות דבריו של הרב הראשי: "מביש וחמור"

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא בהתקפה חסרת תקדים נגד העולים מברית המועצות ואומר כי מדובר ב"מסות של גויים" כהגדרתו, שמדינת ישראל העלתה לארץ בכדי לפגום בכוחו של הציבור החרדי.

דבריו של הרב יוסף נאמרו בכינוס רבנים שנערך בשבוע שעבר בירושלים, ונחשפו הבוקר (שלישי) באתר ynet.

בכנס אמר הרב יוסף: "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק "מיהו יהודי". יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

הרב הראשי המשיך את המתקפה ואמר: "העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים. שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". הרב יוסף אף טען כי חלק מהעולים "הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

על פי הפרסום של קובי נחשוני באתר ynet, הרב יוסף תקף בחריפות גם את הדיין הרב דוד בס העוסק בגיור במסגרת בית דין רשמי, כעובד מדינה, ואמר-מבלי להזכיר את שמו- כי הוא פסול בעיניו משום שעבד בעבר לצד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין – לימים שופט עליון.

"יש אחד שהוא מגייר, הוא היה מרצה באוניברסיטה החילונית והיה עוזר משפטי של אליקים רובינשטיין, הוא היה מנסח לו את כל החוקים", אמר הרב הראשי. הוא הסביר: "הרי מה זה הבג"ץ? בג"ץ על פי הרוב זה נגד הדת. זה לא חידוש. אלה דברים ידועים. לצערנו הרב הוא היה מנסח לו את החוקים ובחרו אותו שהוא נהיה דיין של גיור, השם ירחם".

הרב יוסף החריף את הטון ואמר: "הגיורים שלו צריכים בדיקה. מי שגייר אצלו צריך לבדוק אותו, כי הדיינים צריכים להיות יראי שמים. אם אין להם יראת שמים, אנשים לא דתיים, אנשים שיש להם דעות אפיקורסים – איך הגיור שלהם יכול לתפוס?"

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
דבריו הוצאו מהקשרם!
שקרנים | 07-01-2020 15:35
הוא לא התכוון שהרוסים גויים והרוסיות זונות. לפחות לא התכוון שכולם כאלה. פוליטיקאים רשעים מנצלים את הדברים כדי להתנגח במרן יוסף.
למגיב על המגיב על המגיב.חכמים הזהרו בדבריכם.
ברור שהדברים ייצאו | 07-01-2020 21:32
.
למגיב על המגיב
אביח | 07-01-2020 19:05
הדברים נאמרו בכנס רבנים סגור ולא באופן פומבי לציבור
העליה המסיבית החלה בכהונת שמיר רהמ.30שנה
מה נישתנה פתאום?! | 07-01-2020 18:07
כבר היה הרבה שיח ציבורי על ספק יהדותם/גיורם של חלק מהעולים. למה היה צריך שוב להעלות את זה?! האם העיתוי בגלל שינוי עמדותיו של ליברמן שהוא לשון מאזניים?! וכבר לא בגוש הימין/שס?! 2.3?! הרי ב10.2018 הריצו ליברמן עם החרדים את ליאון בירושלים ?! הוא רק הזיק לכולם. גנץ ולפיד צריכים לשלוח זר פרחים לרב הראשי. ואוליי זה מה שהרב רוצה?! שתיקת דרעי רועמת.
2
לא נעים אבל נכון
דן | 07-01-2020 17:20
הרב צודק בכל מילה לא תגורו
לתמים
לתמים | 07-01-2020 19:06
עושה רושם שאתה לא בקיא
לדן
התמים | 07-01-2020 18:06
לא הבנתי . הוא צודק כשהוא משמיץ ומבזה את יוצאי ברית המועצות או כשהוא מתקפל ומתפתל ? אבן שטיפש אחד זורק לבאר - עשרה חכמים לא יוציאוה. כל פעם צץ רב חוכמולוג תורן שמגלה כמה הוא גזען וחסר ידע. אולי אם היה לומד לימודי ליבה ומרחיב אופקים היה מתנהג אחרת. אף יהודי שגר בחוץ לארץ לא היה רוצה לשמוע את האפיפיור או מנהיג דתי אחר , מתבטא כלפיו בצורה כזו. בושה שזו הרמה וזה השיח.
3
קושניר וליברמן וכל השאר כולם צדיקים בערבון מו
אורח | 07-01-2020 18:32
לכל המתעוררים לילה טוב.
מה ניתחדש?!אז הרב פרץ אמר זאת בזמן אמת.
עתוי פוליטי.לא אחראי | 07-01-2020 21:30
כל המסקנות שדברי הרב הראשי נאמרו בתיזמון פוליטי. ולא קנאות לדבר ה'.
4
הרב צודק ודבריו נאמרו במשקל ומידה
אביעד | 08-01-2020 9:13
דווקא הוא מיקד את הביקורת שלו יפה כנגד עליה של גויים (אחרי הכל מדינה יהודיצ לא?) בלבד, הציג נתונים מינימלים (עשרות אלפים או מאות אלפים), דיבר בצורה מכובדת, כל הכבוד לו, וכל הטררם שעשו בתקשורת הוא מאנשים שהאנגנדה שלהם היא ביטול ועקירת השורש היהודי במדינה ולכן צריך להשתיק את הדעות האחרות, הכל מתוזמר...
לאביעד
התמים | 08-01-2020 10:40
במקום הרב יוסף תכתוב האפיפיור ותהפוך בין נוצרים ויהודים ותאמר לי אם התוצאה אהובה עליך. יהודים גרים בחלק ניכר ממדינות העולם. היית רוצה שהאפיפיור או מנהיג אחר ידבר עליהם במושגים כאלה ?
5
הרבי
נועם | 10-04-2021 16:59
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף