אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ש"ס מציגה: זה לא אותו דבר

בש"ס תקפו הבוקר את ליברמן על כך שדרש לפטר את הרב יצחק יוסף "בשל אמונתנו והבעת דעתו" על העולים מרוסיה. ואז נזכרנו איך אותה מפלגה רדפה את רמי סדן ודרשה את פיטוריו בגלל דעותיו על תנועת ש"ס

ש"ס מציגה: זה לא אותו דבר
  (צילום: יעקב כהן/פלאש90)

הארכיון כידוע לא שוכח, וכעת הוא מאפשר לנו כיצד התייחסה ש"ס לאמירה מקוממת של רמי סדן כלפי המזרחיים בישראל מול אמירתו של הרב הראשי הרב יצחק יוסף נגד העולים מרוסיה. אפשר לסכם את ההבדל במונח שטבע ינון מגל: "זה לא אותו דבר".

קחו את כל מה שייכתב בשורות הבאות, והחליפו את המילים רמי סדן – ברב יצחק יוסף, ואת המילים מזרחיים במילה רוסים.

סדן: שונא את תנועת ש"ס

נזכיר למי ששכח. הפרסומאי הסרוג, רמי סדן מונה ליו"ר חברת חדשות 10, אך לאחר מספר ימים נחשף כי בישיבת דירקטוריון הערוץ שבה הציג את מועמדותו לתפקיד, אמר סדן כי הוא "שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי".

"בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי", אמר סדן לפי אנשים שנכחו בישיבה. "אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש״ס, למסעודה משדרות".

עוד באותו נושא

זעזוע מדבריו של סדן: ש"ס: "לשקול את מינויו"

להדיח את רמי סדן

בעקבות הדברים ש"ס ניהלה קמפיין להדחתו של סדן מהתפקיד.

הנה למשל, הודעה לעיתונות שפרסמה תנועת ש"ס, כמה ימים בתוך הסערה:

סיעת ש״ס ממשיכה במאבק לפיטורי רמי סדן מתפקיד יו״ר החדשות של ערוץ 10.יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, עידכן את חברי הסיעה כי נפגש לפני הישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לשיחה נוספת, ובה דרש שוב את הדחת רמי סדן בשל אמירותיו הגזעניות נגד ש״ס ונגד מצביעי התנועה.

חברי הכנסת של ש״ס יפעלו מחר בישיבת ועדת הכלכלה כדי שהועדה תקבל החלטה להדיח את רמי סדן מתפקידו.

כמו כן, קיבלו חברי הסיעה עידכון משפטי בנוגע לעתירה שהוגשה לבגץ נגד בחירת סדן. בית המשפט חייב את המדינה להשיב תוך שבוע מדוע לא יוצא צו ביניים נגד המינוי ותוך חודש להשיב מדוע לא יוצא צו על תנאי נגד המינוי של סדן.

ש״ס יצאה למאבק נגד הדברים החמורים והגזעניים שאמר רמי סדן כדי לעקור מהשורש אמירות כגון אלה שלצערנו קיימות עדיין בקרב ציבורים רבים.

ש״ס קמה כדי למגר את תופעות הגזענות, תמשיך להניף את דגל המאבק נגד הגזענות ותפעל לשיפור מעמדם של תושבי הפריפריה והציבור המזרחי במדינה.

ביום רביעי תתכנס סיעת ש״ס לישיבה נוספת כדי להתעדכן ולהחליט על המשך צעדי המאבק.

בעקבות הדברים, ש"ס הכריזה על חרם קואליציוני ונעדרה מישיבות והצבעות במליאה, מה שחייב את דוד ביטן להסיר מסדר היום מספר הצעות חוק. אבל לא רק בבית המשפט ובמישור הפוליטי. לקמפיין גויסו גם רבני המפלגה:

חברי מועצת חכמי התורה שמעו בצער רב את דבריהם של נציגי תנועת ש״ס אודות התבטאויות חמורות שנשמעו כלפי בני עדות המזרח בישראל ומורה בזה ליו״ר התנועה הרב אריה דרעי, ויתר נציגי התנועה להמשיך ביתר שאת וביתר עוז את מאבקם החשוב להחזיר עטרת תפארת יהדות ספרד למקום הראוי לה.

וברור הדבר שאין מקום במשרה ציבורית לאותם המלעיזים על עדה קדושה ובוודאי שיש לפעול למנוע העניין בכל דרך.

סדן פוטר מסיבות אחרות

בסופו של דבר המאבק של ש"ס נכשל, אם כי המטרה הושגה. לאחר מספר ימים נערכה בדיקה לפיה הדברים שיוחסו לסדן לא נאמרו. בש"ס לא קיבלו את תוצאות הבדיקה והחריפו את הלחץ, אם כי הורידו את החרם הקואליצוני. בסופו של דבר נאלץ סדן שלא להתמנות לתפקיד, אם כי מסיבות טכניות, זיוף לכאורה של מסמך קורות החיים שמסר, כשהציג ניסיון שלא היה לו, במהלכי המכרז. דרך נוחה לשני הצדדים לפרק את החבילה בלי להמשיך ולהיגרר למאבקים עדתיים.

עוד באותו נושא

בגלל הזיוף: סדן הודח מדירקטוריון ערוץ 10


3

מעניין בהקשר זה לראות דברים שאמר יו"ר ש"ס אריה דרעי על סדן ועל דברים שנאמרים על עדות אחרות בפורומים סגורים.

"בישיבת דירקטוריון סגורה אנשים מרשים לעצמם להוציא את האמת, את האמת הכואבת. בישראל 2016 יש גזענות. בישראל 2016 בזים לציבור המזרחי. בישראל 2016 יש מי שמרשה לעצמו להתנשא על ציבור שלם שהא חלק ממדינת ישראל.

מצביעי ש״ס אינם סרח עורף, מצביעי ש״ס הם מאות אלפים של מזרחיים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן. אנחנו כאן בשביל להישאר, אנחנו כאן בשביל לומר לאנשים כאלה שבישראל 2016 לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה.

אני קורא לראש הממשלה המכהן גם כשר התקשורת, לחברי הממשלה ולחברי הכנסת להשמיע את קולם. לכל אנשי התקשורת מכל כלי התקשורת להתעלות מעל אינטרסים אישיים ולגנות את הגזענות הזו בכל פה, אסור לשתוק! היום זה נגד המזרחיים ונגד המסעודות משדרות ומחר זה יהיה נגד ציבורים אחרים. התקפה בזויה כזו נגד ציבור שלם רק בשל מוצאו, לא יכולה לעבור לסדר היום בשום צורה."

תנועת ש״ס לא תתן את ידה למסע השיסוי

ובחזרה להיום, הנה הודעת ש"ס על קריאתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן להדיח את הרב יצחק יוסף:

"האחראי הראשי להסתה ולשיסוי בעם הוא אביגדור ליברמן. כל רצונו של ליברמן הוא להביא לסיום כהונתו של נתניהו כראש ממשלה מתוך שנאה אישית ונקמה שמעבירה אותו על דעתו ולכן הוא מנסה לקושש קולות ולהיבנות מיצירת פילוג וקרע בעם ישראל.

ליברמן מסלף ביודעין את דבריו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף, שהתייחס לקבוצה של העולים הלא יהודים שלצערנו הולכת וגדלה בגלל הפרצה של ״סעיף הנכד״ בחוק השבות. הרב יצחק יוסף לא אמר חלילה מילה אחת כנגד אחינו ואחיותנו היהודים, עולי רוסיה, שהביאו ברכה עצומה למדינת ישראל ושמרו על יהדותם ודתם למרות הקשיים הגדולים במשך עשרות שנים.

תנועת ש״ס לא תתן את ידה למסע השיסוי ולרדיפת הראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, בשל אמונתנו והבעת דעתו שמחויבת מתוקף תפקידו כמנהיג רוחני בעם ישראל."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אמר לה לאשתו שלומציון המלכה
אלכסנדר ינאי | 07-01-2020 12:13
אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועין שדומין לפרושין, שמעשיהן כמעשה זמרי ומבקשין שכר כפנחס
2
בחירות בפעם הרביעית
דויד | 07-01-2020 12:23
ליברמן יביא את המדינה לבחירות בפעם הרביעית זה יהיה מגה פיגוע ואסון חברתי וכלכלי כל זה בגלל איבוד שפיות פוליטית ואגו שלא רואים לזה סוף, הוא חייב להפסיק את ההסתה מיידית הוא גורם לנזקים חמורים בחברה שיהיה קשה מאוד לתקן אותם בעתיד ,הוא חייב לקחת אחריות על כך ולשנות את דרכו כדי להציל את המצב וללקט מנדטים בדרך תרבותית יותר ונעימה שמחברת בין המגזרים.
למגיב דוד : איך ליברמן אחראי למעשי ודברי ביבי
התמים | 07-01-2020 20:25
הרי תחליף את הכותרת ואת השם ליברמן ושים ביבי במקום ליברמן - ותקבל את תמונת המצב האמיתית. מלכתחילה, מי שהחליט ללכת לבחירות היה ביבי - בגלל אינטרס אישי. מי שמסית ומדיח ומפלג את העם הוא ביבי - בגלל אינטרס אישי. מי שמשקר לציבור ללא הנד עפעף - הוא ביבי , בגלל אינטרס אישי. אם ביבי היה זז הצידה - בתוך יומיים הייתה פה ממשלת אחדות שהייתה פועלת לטובת העם ולא לטובת מאפיונר זה או אחר.
איך ליברמן אחראי על דברי הבלע של הראשל''צ??
רון | 07-01-2020 13:32
ידוע כבר שליברמן מסית וחרדים מקפידים על שמירת הלשון
3
הארכיון צריך גם לזכור שרמי סדן יצא בזמנו עם יונה דרעי, גרושתו של מומו דרעי, היה לזה אספקט אישי לכל הענין של דרעי נגדו
איתאי | 07-01-2020 14:15
אין מה להשוות
4
רב ראשי ורמי סדן זה אותו דבר?
חיים | 07-01-2020 14:18
רב ראשי ורמי סדן זה אותו דבר מזה הראש השטחי הזה
5
מה פה אותו דבר?
מאיר | 07-01-2020 14:23
רמי סדן אמר שהוא שונא... הרב יוסף אמר שבעליה הרוסית הגיעו המון גויים... המ שדומה זה ששניהם דיברו אמת, זה על הרגשות שלו כלפיי חלק מעם ישראל וזה על עובדות על חלק מהעולים וההשפעה של זה
סדן דיבר אמת - דרעי באמת גנב
רון | 09-01-2020 19:46
הראשלצ שיקר - אין אנטישמיות רוסית בארץ, רוסים מעטים אם בכלל הולכים לכנסיה ובטח שאין מנזרים לרוסים.
6
גנב או לא גנב?
קוקי | 07-01-2020 16:18
אריה דרעי באמת גנב, ובאופן תמוה ביותר הוחזר לאותו תפקיד.
7
אתם סתם משסים. אני בעד המהלכים של שס
ליאת פרידמן | 07-01-2020 18:06
אף שאני חרדלית. תפסיקו לעודד מריבות....
8
כמידי יום רביעי יתאספו שלומי אמוני ישראל
יום רביעי יתאספו | 08-01-2020 10:56
כמידי יום רביעי יתאספו שלומי אמוני ישראל בשעה 1:30 בצהרים עי משרדי השמד ועד הישיבות ברח' מלאכי 28 ירושלם עיהק תו ולאחמכ עי ביתו של ברוך סולובייצ'יק ברח' צפניה – למחות ולזעוק כנגד רוצחי הנשמות. מטה הפעולה לשבירת ההסתגלות.
9
צריך להוציא את שס מהכנסת
רפול | 08-01-2020 13:11
כולם ערבב של מושחתות החל מדרעי וחתניו יחד עם מי שמלקק לו. אין בהם אחד קנאי להשם כולם שקרנים רודפי בצע ואינטרס בלבד . חושבים שאם יש להם אייפון וג'וב קנו את העולם. מה להם ולהשם ?? זוהר מפורש השם ימחה את כל מי שלא מחה על הברית . כמו דרעי שלא התנגד לקהילה הגאה , הוא זורם כי הכסף זורם לו והג'ובים הוא נהנה מזה . הוא לא עוזר לשום פריפריה רק לעצמו ובלבד.