אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ליברמן: "נפעל שייבחר רב ראשי מהציונות הדתית"

יו"ר ישראל ביתנו מגיב לדבריו של הרב הראשי נגד העולים מברית המועצות: "גזענות ואנטישמיות. דורשים את השעייתו מתפקידו לאלתר"

ליברמן: "נפעל שייבחר רב ראשי מהציונות הדתית"
  (צילום: תומר ניוברג\ פלאש90)

סערת הרב יצחק יוסף.

חבר הכנסת אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', מגיב לדבריו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, שתקף את עולי ברית המועצות וכינה אותם "מסות של גויים" שבאו להחליש את כוחו של הציבור החרדי במדינת ישראל.

לדברי ליברמן: "רק לפני ימים ספורים לעג הרב הראשי לישראל לציבור החילוני, כשייעץ להם לנסוע לאשדוד ולאכול חזיר והנה היום הוא כבר מסית נגד ציבור יוצאי חבר העמים, שעובדים, משרתים בצבא, עושים מילואים, משלמים מיסים ותורמים למדינה".

עוד באותו נושא

סערה בעקבות דבריו של הרב הראשי: "מביש וחמור"


64

ליברמן הוסיף: "הרב הראשי, שאמור להיות הדמות הרוחנית של כלל הציבור משתלח בבוטות בחלקים ממנו. דברי הרב הראשי הן גזענות ואנטישמיות לשמה ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום. אנו דורשים את השעייתו מתפקידו לאלתר ונפעל שבעתיד הקרוב ייבחר רב ראשי מקרב הציונות הדתית, שידע להכיל ולחבק ולא להפריד ולפלג".

"אני מצפה מראשי כל המפלגות לא לשתוק כמו דגים ולצאת בגינוי חריף לדברי הרב יוסף, על מנת למנוע פגיעה אנושה במרקם העדין של החברה הישראלית", אמר ליברמן.

דבריו של ליברמו מגיעים בעקבות המתקפה חסרת תקדים של הרב יוסף נגד העולים מברית המועצות. דבריו של הרב יוסף נאמרו בכינוס רבנים שנערך בשבוע שעבר בירושלים, ונחשפו הבוקר (שלישי) באתר ynet.

עוד באותו נושא

הרב יצחק יוסף במתקפה על הספרדים "המשתכנזים"


34

בכנס אמר הרב יוסף: "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק "מיהו יהודי". יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

הרב הראשי המשיך את המתקפה ואמר: "העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים. שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". הרב יוסף אף טען כי חלק מהעולים "הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

עוד באותו נושא

בג"צ מטיל פצצה: מכיר בגיורים שאינם של הרבנות


9

על פי הפרסום של קובי נחשוני באתר ynet, הרב יוסף תקף בחריפות גם את הדיין הרב דוד בס העוסק בגיור במסגרת בית דין רשמי, כעובד מדינה, ואמר-מבלי להזכיר את שמו- כי הוא פסול בעיניו משום שעבד בעבר לצד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין – לימים שופט עליון.

"יש אחד שהוא מגייר, הוא היה מרצה באוניברסיטה החילונית והיה עוזר משפטי של אליקים רובינשטיין, הוא היה מנסח לו את כל החוקים", אמר הרב הראשי. הוא הסביר: "הרי מה זה הבג"ץ? בג"ץ על פי הרוב זה נגד הדת. זה לא חידוש. אלה דברים ידועים. לצערנו הרב הוא היה מנסח לו את החוקים ובחרו אותו שהוא נהיה דיין של גיור, השם ירחם".

הרב יוסף החריף את הטון ואמר: "הגיורים שלו צריכים בדיקה. מי שגייר אצלו צריך לבדוק אותו, כי הדיינים צריכים להיות יראי שמים. אם אין להם יראת שמים, אנשים לא דתיים, אנשים שיש להם דעות אפיקורסים – איך הגיור שלהם יכול לתפוס?".

עוד באותו נושא

קרב דרעי ליברמן: "עולי חבר העמים לא עובדים ולא משלמים מיסים"


25

הרב הראשי תקף בחריפות גם את הרב חיים אמסלם, חבר הכנסת לשעבר מטעם ש"ס העוסק בגיור בבתי דין פרטיים ומחבר ספר 'זרע ישראל'. נציין כי הרב אמסלם נחשב לאחד ממתנגדיו החריפים ביותר של הרב יוסף.

"יש איזה רב אחד פה בארץ, השם ירחם, הוא היה פעם ח"כ, הוא נסע לברזיל וגייר שמה 400 גיורים. כמו סרט נע הוא גייר. שלחתי מכתב מיד שכל הגיורים שעשה האדם הזה לא כשרים. הוא לקח איתו רב עיר אחד, לקח אותו איתו, הלך שמה וגייר שמה ככה כמות כזו גדולה", אמר הרב יוסף על הרב אמסלם והוסיף כי "בעיקר הוא גייר ילדים, אבל הבעיה עם המשפחה. נניח שהאמא גויה והיא לא רוצה להתגייר – איך שאפשר לגייר את הילד?".

עוד באותו נושא

ליברמן: "קורא לרבנים הראשיים להתפטר לאלתר"


13

הרב שאול פרבר, יו"ר ארגון "עתים", הגיב לדברים ואמר: "ביום הקדיש הכללי, בו אנו מציינים את חורבן המקדש בגלל שנאת חינם, ראוי היה לרב הראשי להפיץ יהדות מחברת ומכילה ולא להטיל דופי בעם ישראל ולהרחיק אנשים מן היהדות. דבריו החמורים הם פגיעה אנושה בלכידות החברתית שלנו כעם. נבקש לזכור את מסורת אביו של הרב הראשי, הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שעמד לצד העולים: "העליה החדשה מברית המועצות, אשר זכינו לה עתה בחסדי השם יתברך, לקרוא לשבויים דרור, ולהוציא אסירים בכושרות, מאחרי מסך הברזל שהיו נתונים בו זה למעלה משבעים שנה, תחת שלטון קומוניסטי אכזר ועוין, והנה הנם עולים לציון בהמוניהם לאלפים ולרבבות".

חבר הכנסת יאיר לפיד אמר: "עולים מברית המועצות לשעבר הם לוחמים בצה"ל המגינים על חיינו. הם רופאים ורופאות, אחים ואחיות הנמצאים עכשיו בבתי החולים. הם הבסיס לתעשיית ההיי טק הישראלית. העולים הם אחינו".

עוד הוסיף: "מה קרה ליהדות מקבלת ומאירת פנים שאינה עוסקת בעלבונות? על הרב הראשי להתנצל על דבריו המבישים והחמורים".

הרב אהרן ליבוביץ׳, ראש מיזם חופות, אמר: "גישתו השלילית של הרב יוסף כלפי אוכלוסייה גדולה כל כך של אנשים מזרע ישראל, הוא בדיוק מה שמרחיק את אותם אנשים מהגיור ברבנות ומביא את חלקם להתגייר בבתי דין פרטיים. גם בהמשך דרכם, ממשיך הרב יוסף וממשיכה הרבנות להחריג אותם ולא לאפשר להם להינשא כדת משה וישראל ולמעשה שוללת מהם את זכות הנישואין כאן, בישראל, דבר שלא יעלה על הדעת. הגיע הזמן שהרבנות הראשית לישראל בראשותו של הרב יוסף, תאמץ גישה מקרבת כלפי אותם אנשים החיים בינינו ולא תעסוק בחירופים וגידופים כלפיהם".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ הגיב: "עוד אמירה גזענית של רב ראשי, שוב הסתה נגד מי שלא מספיק יהודי בעיניהם. נאום השנאה של הרב יצחק יוסף נגד העולים מוכיח פעם נוספת כמה מהותי וחשוב המאבק שלנו לביטול המונופול של הרבנות הראשית. הבעיה היא לא ברב כזה או אחר. אחד מסית נגד עולים השני נגד נשים והשלישי נגד להט"ב. העובדה שגם ב2020 למוסד הארכאי הזה יש השפעה כל כך מכרעת על החיים האישיים שלנו היא בושה למדינת ישראל. כפי שהצלחנו במאבקים עקשים אחרים נגד הכפיה הדתית, נצליח גם כאן. בממשלה הבאה נדרוש – ביטול מונופול הרבנות על כשרות, על נישואים ועל גיור ואת פירוק משרד הדתות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
הוא צודק מיליון אחוז גם האתיופים וגם הרוסים
מלי.. | 07-01-2020 9:23
2/3 מתוכם אינם יהודים אנחנו עובדים איתם ורואים איך ברייש גלי הם עונדים צלבים ואין להם כל קשר ליהדות ...
הכל פוליטיקה.ברור שהרב הראשי משדר לצמרת שס
חילול ה' גדול. | 07-01-2020 10:41
מה ניתחדש פתאום בספק יהדות של חלק מעולי חבר העמים ועוד?! מה ?! לשון המאזניים של ליברמן. מה אשמים העולים? הם מנוצלים עי הימין , שמאל וגם ליברמן. ליברמן חיב להבין שיש חשיבות לשמירת הסטטוס קוו . לציביון של מדינה יהודית. מראית עין , זו לא כפייה דתית. ובכלל הרב הראשי רוצה לרצות את שס , חרדים , את הימין ואת האספסופ. מה הקשר לספק יהדותם/גיורם לבין היותם לכאורה קומוניסטים?! בסד/ר, הרב רוצה מטרייה פוליטית להסחת דעת אי-תיפקודו , שהרי מעולם לא שימש רב עיר ואפילו לא שכונה. ורק בגלל נפוטיזים ניבחר לרב ראשי. כנראה, לרב יש יחצנ, גרוע ביותר. כרב ראשי שייטפל בעניין ללא הצהרות מיותרות שמקטבות את אזרחי ישראל. מה אשמים רוב הייראי-שמיים בעם שכך מתנהל מי שכביכול מייצג אותם?! למה אין חוק לתפקיד כזה נידרש רף של מינימום רב עיר שמחובר לכלל הציבור. כי לא ייתכן שלתפקיד רמטכל ייבחר רסר , סגן אלוף ואפילו לא תת-אלוף. ודווקא מפרשיות השבועות האחרונים חובה להבין את ערך אחדות העם. ואת דרכי הנועם. האם הרב הראשי הבא גם ייבחר עי נפוטיזים? גם עי קשרים פוליטיים. כנראה שכן . מ-: ירא-שמיים . 3 תפילות ביום . ולא רק מתוך מצוות ה' מלומדה.
מי גייר את רות ובת שבע ?
התמים | 07-01-2020 10:27
כן, מי גייר את רות המואביה- הסבתא של דוד בן ישי ? מי גייר את בת שבע - אימו של שלמה המלך ? די!!!!! נמאס מכל הפלגנות הצעקנית שלא נותנת לעם הזה מנוחה של רגע.
2
ליברמן אתה צודק, אבל
משה | 07-01-2020 9:23
אתם הזמנתם את זה עם ההסתה הפרועה נגד הדתיים והחרדים
כמו ילדים בגן שמתווכחים על מי התחיל
ל | 07-01-2020 9:39
ם
3
הבולדוג נובח שוב
שימעלה | 07-01-2020 9:25
לא מזמן הוא כינה את הסרוגים : משיחיים וכו' . זה בשעה שהמפלגה שלו מנהלת תעמולה אנטישמית ממש ,בעיקר בציבור הרוסי ,על מנת לקושש קולות בקרב הגויים האנטישמים שהגיעו לכאן .
למה ביקורת הדת היא אנטישמיות?
ח | 07-01-2020 9:41
גם לבקר את האיסלאם זו גזענות לטעמך?
4
ליברמן
וקסלר פרומא שפרה | 07-01-2020 9:27
הפושע הזה והשונא של עם ישראל אומר לעמינו הקדוש מיצריך להציג אותו ? ? ?
הוכחה שיאיר גולן צדק
התמים | 07-01-2020 10:35
כל כל הרבה שינאה, כל כך הרבה צרות אופקים , כל כך הרבה הרס עצמי. יאיר גולן צדק.
5
כל הכבוד לרב הראשי שאומר אמת מול השקר והשקרני
אורח | 07-01-2020 9:51
ליברמן מאחל לך שתיעלם מן המפה הפוליטית. כל המאמצים שלך תיפול לבור. שקר אין לו רגלים ולשקרים שלכם יש יותר רגלים נפולות.
מה העולים אשמים?ליברמן=ר' יוסף=פוליטיקה
=חסרי אחריות מינמלית | 07-01-2020 10:59
.
6
הרב אמר את האמת!
רון ד | 07-01-2020 10:06
ידוע שרוב העולים מברית המועצות כלל אינם יהודים... וזה לפי חוק השבות הדפוק.
7
איך זה אנטישמיות?
משה אריה | 07-01-2020 10:08
הרוסים אינם מזרע שם?
8
ליברמן נזעק מה קרה כולך שקר עם שנאה לדת.
אורי | 07-01-2020 10:19
הרב הראשי לא בכיס שלך. והוא אומר רק אמת. ואתה קופץ כנגד האמת. הרי מזמן יודעים כולם שאתה מלך השקרים ואתה הערמומי מכל חבר כנסת. תיפול בקרוב
9
זו השיטה
החכם | 07-01-2020 10:30
השיטה לפלגנות מבית היוצר של ביבי ככה הוא עובד ימיט עלינו אסון בקרוב כ 50 אחוז מהעם בורים והולכים אחרי הבל הבלים
10
חיחי
גיא | 07-01-2020 10:50
מי שמך בכלל להביע דעה על דבריו של מנהיג העם הרב הראשי לישראל? להבדיל להבדיל מישהו ממנהיגי אירופה מעיז לומר כך על האפיפיור ימח שמו?
ראשית, למה
התמים | 07-01-2020 11:39
יימח שמו של האפיפיור ? עשה לך משהו רע ? שנית, האם האפיפיור, שקהל מאמיניו הרבה יותר גדול מאלה שדברי הרב יוסף מעניינים אותם, האם הוא מדבר כך על אזרחי מדינות אירופה ? האם מדבר כך על יהודים למשל ? אצלנו, כל פעם איזה רב חשוך אחר תוקע איזו אימרה מטופשת ומכעיסה שרק מביאה לשינאה ופירוד. הדת היהודית הרבנית ממש אינה דת של אהבה וסובלנות. הילל הזקן מתהפך בקיברו.
11
יחצנ הרב מתקנבן עם מפלגות שמאל לנגטיב.
חוסר אחריות טוטלי. | 07-01-2020 10:50
מה אשמים ציבור העולים שיש רבנים שמחפשים תשומי. ליברמן חייב לגלות אחריות ולהבין שיש דרישות ליברליות שלא יעברו ורק ייפלגו את העם. לדוגמא : נישואי גבר עם גבר.ועוד... יש רבנים שמעניין אותם הביזניס הכלכלי של הכשרויות המשפחתיות שלהם. שמגלגל מליונים. שלא יגלגלו עיניים לשמיים.
12
ליברמן
מ | 07-01-2020 11:08
מי אתה בכלל בכל נושא אתה מכניס את עצמך איש שקרן ועלוב מתנהג כאילו אתה ראש ממשלה אתה אפס אחד גדול
13
תעשה טובה לעם ישראל
נתאי | 07-01-2020 11:46
גם ככה אתה (ליברמן) מזיק לעם בכל צורה ויש לך במפלגה אנטישמים וגם אתה . אז תעשה טובה תישאר עם החזיר שלך והאנטישמיות ותן לעם ישראל להתעסק בענייניו
14
ליברמן
צודק | 07-01-2020 12:32
ימח שמך בקרוב אמן. רשע ארור.
15
אולי שליברמן ישים כיפה והוא יהיה הרב הראשי של ישראל
איתאי | 07-01-2020 14:22
חנטריש נונסנס
16
מה שהחולה עושה הוא הסחת דעת ליברמן מזמן היה
אמת | 07-01-2020 22:03
היה אמור ללכת לבית זקנים למשוגעים ושיזרקו אותו מהפוליטיקה איפה הדיבורים שלו על המחבלים הערבים נהיה שר ביטחון ולא עשה כלום כשנגמר לו הדלק של הערבים בא והתלבש על החרדים הוא אנטישמי וכנראה מרגל שרוצה לשסע את כל העם
17
מעניין.....
מעניין.... | 08-01-2020 8:48
דברי הרב יוסף משסעים ומפלגים את העם לדעתו רגע.....ומה עם דבריו הוא??? ממש מאחדים אותנו, נכון???... שישתוק אז עדיף כי כל קמפיין הבחירות שלו מושתת על פלגנות וסיכסוך העם