אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערה בעקבות דבריו של הרב הראשי: "מביש וחמור"

מתקפה חסרת תקדים של הרב הראשי נגד העולים מברית המועצות מעוררת סערה: "הם לא יהודים, העלו אותם כדי להחליש את החרדים". תקף גם דיין בבי"ד לגיור: "לבדוק את הגיורים שלו"

סערה בעקבות דבריו של הרב הראשי: "מביש וחמור"
  (צילום: גרשון אלינסון/ פלאש90)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יוצא בהתקפה חסרת תקדים נגד העולים מברית המועצות ואומר כי מדובר ב"מסות של גויים" כהגדרתו, שמדינת ישראל העלתה לארץ בכדי לפגום בכוחו של הציבור החרדי.

דבריו של הרב יוסף נאמרו בכינוס רבנים שנערך בשבוע שעבר בירושלים, ונחשפו הבוקר (שלישי) באתר ynet.

עוד באותו נושא

הרב יצחק יוסף במתקפה על הספרדים "המשתכנזים"


36

בכנס אמר הרב יוסף: "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק "מיהו יהודי". יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

הרב הראשי המשיך את המתקפה ואמר: "העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים. שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". הרב יוסף אף טען כי חלק מהעולים "הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

עוד באותו נושא

בג"צ מטיל פצצה: מכיר בגיורים שאינם של הרבנות


9

על פי הפרסום של קובי נחשוני באתר ynet, הרב יוסף תקף בחריפות גם את הדיין הרב דוד בס העוסק בגיור במסגרת בית דין רשמי, כעובד מדינה, ואמר-מבלי להזכיר את שמו- כי הוא פסול בעיניו משום שעבד בעבר לצד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין – לימים שופט עליון.

"יש אחד שהוא מגייר, הוא היה מרצה באוניברסיטה החילונית והיה עוזר משפטי של אליקים רובינשטיין, הוא היה מנסח לו את כל החוקים", אמר הרב הראשי. הוא הסביר: "הרי מה זה הבג"ץ? בג"ץ על פי הרוב זה נגד הדת. זה לא חידוש. אלה דברים ידועים. לצערנו הרב הוא היה מנסח לו את החוקים ובחרו אותו שהוא נהיה דיין של גיור, השם ירחם".

הרב יוסף החריף את הטון ואמר: "הגיורים שלו צריכים בדיקה. מי שגייר אצלו צריך לבדוק אותו, כי הדיינים צריכים להיות יראי שמים. אם אין להם יראת שמים, אנשים לא דתיים, אנשים שיש להם דעות אפיקורסים – איך הגיור שלהם יכול לתפוס?".

עוד באותו נושא

קרב דרעי ליברמן: "עולי חבר העמים לא עובדים ולא משלמים מיסים"


25

הרב הראשי תקף בחריפות גם את הרב חיים אמסלם, חבר הכנסת לשעבר מטעם ש"ס העוסק בגיור בבתי דין פרטיים ומחבר ספר 'זרע ישראל'. נציין כי הרב אמסלם נחשב לאחד ממתנגדיו החריפים ביותר של הרב יוסף.

"יש איזה רב אחד פה בארץ, השם ירחם, הוא היה פעם ח"כ, הוא נסע לברזיל וגייר שמה 400 גיורים. כמו סרט נע הוא גייר. שלחתי מכתב מיד שכל הגיורים שעשה האדם הזה לא כשרים. הוא לקח איתו רב עיר אחד, לקח אותו איתו, הלך שמה וגייר שמה ככה כמות כזו גדולה", אמר הרב יוסף על הרב אמסלם והוסיף כי "בעיקר הוא גייר ילדים, אבל הבעיה עם המשפחה. נניח שהאמא גויה והיא לא רוצה להתגייר – איך שאפשר לגייר את הילד?".

עוד באותו נושא

ליברמן: "קורא לרבנים הראשיים להתפטר לאלתר"


13

הרב שאול פרבר, יו"ר ארגון "עתים", הגיב לדברים ואמר: "ביום הקדיש הכללי, בו אנו מציינים את חורבן המקדש בגלל שנאת חינם, ראוי היה לרב הראשי להפיץ יהדות מחברת ומכילה ולא להטיל דופי בעם ישראל ולהרחיק אנשים מן היהדות. דבריו החמורים הם פגיעה אנושה בלכידות החברתית שלנו כעם. נבקש לזכור את מסורת אביו של הרב הראשי, הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שעמד לצד העולים: "העליה החדשה מברית המועצות, אשר זכינו לה עתה בחסדי השם יתברך, לקרוא לשבויים דרור, ולהוציא אסירים בכושרות, מאחרי מסך הברזל שהיו נתונים בו זה למעלה משבעים שנה, תחת שלטון קומוניסטי אכזר ועוין, והנה הנם עולים לציון בהמוניהם לאלפים ולרבבות".

חבר הכנסת יאיר לפיד אמר: "עולים מברית המועצות לשעבר הם לוחמים בצה"ל המגינים על חיינו. הם רופאים ורופאות, אחים ואחיות הנמצאים עכשיו בבתי החולים. הם הבסיס לתעשיית ההיי טק הישראלית. העולים הם אחינו".

עוד הוסיף: "מה קרה ליהדות מקבלת ומאירת פנים שאינה עוסקת בעלבונות? על הרב הראשי להתנצל על דבריו המבישים והחמורים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
66 תגובות - 40 דיונים מיין לפי
1
אדם פרימטיבי
אמת מארץ | 07-01-2020 8:48
נימוקים ממש אינטלגנטים לפסול דיין בגלל שמרצה באוניברסיטה חילונית או עוזר של אליקים רובינשטיין. בושה שהוא הרב הראשי אין לו שום קשר לתורתנו הקדושה
אתה בעל אינטרס מובהק נגד היהודים זדיין לך
יואב | 07-06-2020 21:58
גם ככה השד לא יחזיק עוד הרבה בבקבוק והאנטישמיות של הרוסים הזונו.. תקבל את היחס המתאים לה בקול גדול
הכל לפי ההלכה
נהוראי | 13-01-2020 15:40
לפי ההלכה היהודית רמבם ושולחן ערוך בתי משפט שדנים על פי חוקי גויים יש לו דין של ערכאות גויים ומרים יד בתורת משה אז מה אתה רוצה שהרב ילך נגד ההלכה בשביל שהדברים יינעמו לכם
תגובה ל"גויה" מברית המועצות
תגובה | 08-01-2020 19:19
המדינה פה קמה כדי להיות מדינה לעם היהודי. אנשים יכולים להיות מקסימים ומוצלחים ונהדרים ורופאים ומהנדסים ו-whatever, אבל אם הם לא יהודים אז למה בעצם הם היגרו הנה ולא לאוסטרליה או לארהב? מה מיוחד פה עבורם? לא ברור לי בעצם. וחוץ מזה דרך אגב כשהייתי מאושפזת בביח, היתה לידי אישה קשישה יוצאת רוסיה, שכל המשפחה שלה נטשה אותה, חוץ מבן אחד שהיה מגיע מדי פעם, וכל מי שטיפל בה היה צוות אורתודוכסי. וטיפלו בה מאוד במסירות. אף אחד לא אמר לה שהיא לא עובדת לא לומדת לא יודעת כלום (כמו שהחכ שלכם אלכס קושניר אמר עלינו האורתודוכסים). אז מה זה הסגנון הבוטה הזה של הנציגים של רוסיה ביתינו ופוטין אדוננו? באו לפה אנשים שיכלו להגר גם לכל ארץ אחרת, בחרו להגר הנה למרות שזו ארץ עם כללים של יהדות והם לא יהודים, ועכשיו הם הולכים ומסיתים נגדנו בסגנון מכוער ובוטה ונגד הדת שלנו ונגד כל מה שאנחנו מאמינים בו. אבל הרי בשביל זה סבים וסבתות שלנו בנו במו ידיהם את המדינה הזו, כדי לברוח מהאנטישמיות באירופה, ועכשיו הלכנו והבאנו במו ידינו הנה את כל האנטישמים מכל העולם?????
שינאת חינם
"גויה" מברית המועצות | 08-01-2020 16:04
כמה שקרים ודברי שינאה, איפה הינו היום בלי העליה מברית המועצות? שום מקום! היינו התקדמים בדיוק כמו עזה, אחוזים מטורפים של רופאים, הייטקיסטים ומדענים עלו מברית המועצות הם לחלוטין מה שהציל את המדינה הזאת והביא אותה למקום שהיא בו עכשיו. ומה החרדים עשו חוץ מלהתעלק על כל שאר האוכלוסיה שעובדת ומחזיקה את המדינה הזאת על הרגליים
לא...אתה.....!
רק אתה.... | 07-01-2020 11:05
נבער מדעת
היש ציבור יותר מפונק מהציבור החרדי?
אילן | 07-01-2020 10:17
בצוק איתן נכנסתי לעזה עם בנם של עולים מברית המועצות, לא חרדים. בלי העליה מרוסיה, לא היינו אומת היי טק ומערכת הבריאות מזמן הייתה קורסת- מי היה ממן את הלימודי תורה שלך אז, כבוד הרב? אמירה דוחה ומגעילה ואני מצפה מכל פוליטיקאי הגון לגנות אותה בתוקף ומהרב להתפטר
קצת יושר, רק קצת
יהודי פשוט | 07-01-2020 10:10
אמת מארץ הנכבד: אין לו קשר לתורתנו הקדושה. האומנם?? ? כמה ספרים מקיפים ומעמיקים בכל מקצועות תורתנו הקדושה אתה כתבת, וכמה הוא כתב?
2
מה לא נכון בדבריו?
ללא | 07-01-2020 8:53
דברים קשים אך אמיתיים.
דוד יוסף
ישראל | 09-01-2020 8:25
מהרסייך ומחריבייך. היטלר יותר שווה פי אלף מדוד יוסף האפל.משמיד יהודים מתוכינו. פוסל יהדות רוסיה ואוקראינה שכל אחד שם בן עם ישראל. היהדות שמייצג יוסף הנלוז הזה ,רעה תתרמה גיזענית ובורה. הוא לא מייצג אלא את הגזענות שבחהדות שהובילה המוני תמימים אל מותם לאורך ההיסטוריה.
כולכם טיפשים
בנאדם הגיוני | 08-01-2020 16:07
חייבת להגיב למפגרים שחושבים שהתורה זה מה שמציל אותנו. תתעוררו כבר ותחיו בעולם האמיתי . אם החילוינים לא היו משלמים על הקיום שלכם . לא היה לכם סיכוי. וכן רוב החילונים האלו בעלי משרות בכירות בהיטק ובתי החולים הינם מברית המועצות.
בדיוק
ציפי | 08-01-2020 7:11
בדיוק!!!
הרב לאו
מיכל | 07-01-2020 15:07
כל מילה בסלע ומעבר לכך והבושה הגדולה שהכוחות מספרות לבני זוג שלהם שהן יהודיות אך לא מוצאות את הניירת שלהן וככה ודורשות להתחתן שלא ברבנות ... וגם מסרבות להתחתן
יונתן אתה דביל,
רם | 07-01-2020 12:27
מה מעניין את עם התורה הייטק? מעניין אותנו קדושה, טהרה, תלמוד תורה מה אנחנו ככל העמים? הרב יצחק יוסף אמר שאם יהודי רוסיה עלו ערב רב מה לא נכון בזה? כל הטיב טעם, כל הליברמנים שונאי התורה. נ.ב. אתם לא ממנים כלום טמבלים, מי שממן אתכם אלו לומדי התורה שבזכותם אתם בכלל נושמים.
אתה דביל.
יונתן | 07-01-2020 10:18
כמו שכתבו פה אחרים- עולי ברית המועצות עזרו לבנות פה אומת היי טק מתקדמת שמממנת לרב הבזיוני הזה ולאלפי יהודים לימודי תורה. בלי הרופאים מרוסיה מערכת הבריאות הייתה מזמן קורסת
לא הולכים לכנסיה ביום ראשון ולא בשאר ימים
Aladdin | 07-01-2020 9:14
והם יהודים.
האמת קשה יותר
יהודי | 07-01-2020 9:03
חלק מעולי ברהמ הם לא רק גויים, אלא אנטישמים - כפי שמעידים יהודים מעולי ברהמ. לשרות בצהל אין כל קשר, העולם מלא בשכירי חרב, אין בזה כדי להופכם לאזרחים ולבטח לא ליהודים.
3
ככל הגויים מדינת ישראל
ם | 07-01-2020 9:02
הרב לא טיפש.עיתוי מפוקפק מתגמל אותו גשמי.
חוסר אחריות טוטלי. | 07-01-2020 21:13
בושה . מה נישתנה ? העלייה המסיבית החלה לפני כ30שנה+ , כשרהמ היה יצחק שמיר מהליכוד. זו התבטאות פוליטית באיצטלת הלכה. ובאיצטלת צביעות של כביכול איכפתיות. כיהודי דתי המתפלל 3 ביום אני נבוך. אין פה לא יותר מקנאות משפחתית ולא לדבר ה' הרי לפני פחות משנה וחצי רוב החרדים. שס . דגל עם ליברמן תמכו בירושלים בליאון. אז העולים היו יהודים?! מה כעת . כי ליברמן לשון מאזנים וחצה לגוש אחר ?! נו... כעת הרב חיזק את ליברמן בגוש של גנצ/לפיד וכבר אינו לשון מאזניים. ואם יחצני הרב הגרועים מאחיתופל , ייטענו שזה אמיתי לכאורה מנתוני הלמס. אז ככה זה כבר 30 שנה+. מה הטיימינג המוזר וחסר האחריות הזה. אז נכון ליברמן מכרסם בצביון היהודי. ואף אחד חא יסכים להפקרות באיצטלת ליברליות של ליברמן. כגון: מיסוד נישואים חד-מיניים++. מבחינת הרב יוסף העיקר תשומי ופזילה לפוליקאים. לתפקיד פוליטי בתום כהונתו. על תקן קדוש-מעונה. מה אשמים העולים . ואלו שכן יהודים? להדחיקם גם? אגב פלגנותם ידועה גם התוך הציבור החרדי ובעיקר הספרדי. פלגנתותם אומנותם ובידולם מחזקם גשמי נגד רצון הקבה . האם הכשרות המשפחתית שלהם בסכנה?! כל מינוי הוא נפוטיזים ?! שתיקת רוב הנהגת החרדים בעיקר הספרדי/שס , רועמת ביותר . אולי מובנת. בגלל אינטרס פוליטי.
4
מו"ר האהוב הרב יצחק
יאיר חדוות | 07-01-2020 9:02
חזק וברוך לאהובינו מאור עיננו הגאון הצדיק והחכם הרב יצחק, השם יתן לו כוח לעשות עוד למען עם ישראל.
נהון
מריאן | 08-01-2020 7:13
חלקם הביאו הנה תרבות סכינאות ואלככוהול
מדינת שס
שסניק | 07-01-2020 15:41
לכו כולכם לעזא... . רק מדינת שס תצליח להנהיג את המדינה . ממנה ייצאו כל החכמים המנהיגים המצביאים והמדענים.
5
הגיור
ניסים | 07-01-2020 9:17
כול הכבוד לרב יצחק יוסף שממשיך את דרכו של אביו זצל המשך בדרכך זו והשם יהיה עימך ולא להקשיב לאף אחד גם לא לחבורת המישפטנים העלובי נפש והמושחטים
היש ציבור מפונק יותר מהציבור החרדי?
אילן | 07-01-2020 10:19
בצוק איתן נכנסתי לעזה עם בנם של עולים מברית המועצות, לא חרדים. בלי העליה מרוסיה, לא היינו אומת היי טק ומערכת הבריאות מזמן הייתה קורסת- מי היה ממן את הלימודי תורה שלך אז, כבוד הרב? אמירה דוחה ומגעילה ואני מצפה מכל פוליטיקאי הגון לגנות אותה בתוקף ומהרב להתפטר
6
פרימיטיבי
מור | 07-01-2020 9:18
איכס,להקיא ממנו,הלוואי ויעזוב את הארץ הוא וכל הפרימיטיבים האחרים
7
תודה לראשון לציון על דברי האמת שהוא אומר
תודה רבה | 07-01-2020 9:21
התגובות רק מעידות על כך שאלו דברי אמת ולכן השומעים לא יודעים איך לאכול אותם. אבל צריך לפעול אצל נציגי שס שישנו את חוק השבות ויעצרו את התופעה המבישה הזו. וגם צריך לסגור את המחלקות בסוכנות הלא-יהודית, שפועלות ברוסיה, אוקראינה ואתיופיה לשכנע אנשים גויים להגר הנה, בעידוד כל מיני רפורמים המתבוללים מהתפוצות, שלא נעים להם להתבולל לבד ורוצים בכח לגרום חלילה להתבוללות גם פה דרך הכסף שלהם.
נכון, הרב רק אמר את האמת. להביט במראה
יעקב | 10-01-2020 1:43
אלו העובדות.
8
צודק !!
שימעלה | 07-01-2020 9:27
מתנהלת בעיקר ברשת תעמולה אנטישמית ממש (!) מטעם בריהמ ביתינו, עם קריאות לפוגרומים ותאי גזים ליהודים !!!
טועה!
אליאור | 07-01-2020 10:20
בלי העליה הרוסית לא היינו כיום אומת היי טק שמסוגלת לממן לימודי תורה לכל כך הרבה אנשים. תצא מהבועת בורות שלך
9
במילה אחת
משה | 07-01-2020 9:28
איכס!!!
10
מה נראה לכם?!?!
נועה | 07-01-2020 9:37
מה זה השטויות האלה? מה שרב אומר-עושים! גם אם אומר לך על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל!!! כל אחד היום חושב שהוא יכול לחלוק באיזושהי צורה על הרב הראשי !?!?!?!?! מה נסגר איתכם? באיזה עולם אתם חיים? איפה הטקט? איפה הרגישות? הוא רוצה לשמור על העם היהודי מהתבוללות ואסונות ! הבעיה היא שיורקים לו בפנים ! גועל נפש ! תתביישו כל המתנגדים לרב יצחק יוסף !
תגובה לנועה
נחמן | 07-01-2020 10:00
דעתו של הרב כבודו . רבי שמעון בר יוחאי .אמר כל מי שאומר לך על ימין שמאל ולהיפך .כאילו החריב כל העולמות כולם . לידיעתך נועה לא יספרו לך .כי היהדות היא שקר החן .לא האמת נר לרגליה אלה החן
11
האמת כואבת !!! לא תגורו מפני איש !
מאיר | 07-01-2020 9:38
כל הכבוד לראשון לציון!
12
ציונים דתיים מתי תתפכחו?
ימפל | 07-01-2020 9:42
חחחחחחח הציונות הדתית הולכת ונכחדת הם לא שמים לב להתרסקותם מבפנים, בצלאל מושך לכאן רפי מושך לשם ובן גביר על הגל.... אבל עכשיו ברצינות לא נעים לכם לשמוע את האמת בפרצוף אבל הרב הראשי צודק, אתם פשוט לא קולטים שכל מה שנאמר ונעשה נגד החרדים זה פוגע בכם ראשון.... פעם בן גוריון אמר שישארו איזה 400חרדים כשמורת טבע במאה שערים, בינתיים החרדים גדלים וגדלים ובשמורת טבע הזאת אפשר לאכלס את הציונות הדתית שיש לה 50 % נשירה....
עדיף שתבדק אצלך
לפני השמצות | 07-01-2020 10:33
לפני שאתה משמיץ אז כדאי שתבדק מי עובד ומממן את המילארדים שהחרדים אוכלים חינם מהמדינה, וכדאי שתבדק מה האחוז שבאמת לומדים והיתר בחזקת גנבים.
13
חבל שהבאנו אותך ואת אביך.
בן למקימי המדינה | 07-01-2020 9:44
אתם הבעיה של עם ישראל!
14
במסגרת סעיף הנכד בחוק השבות היגרו מאות אלפים
ישי | 07-01-2020 9:44
וזאת אמת לאמיתה. לא צריך להיעלב, הרב לא הכליל, אלא עשה הבחנה בין היהודים הסובייטיים לבין צאצאיהם, גויים גמורים שלא סבלו משום אנטישמיות לא חולקים את הגורל של עם ישראל. אם בסוף שנות ה-80 ממשלת ישראל לא הייתה דורשת מארהב להפסיק את זרם ההגירה למערב, כל הגויים הללו היו עוברים לברייטון ביץ' במקום לבת ים.
15
מהו גיור
גרשון טהרני | 07-01-2020 9:55
נראה ב״ה .אם משה רבינו היה מגייר את הגויים .הרב יוסף היה תוקף אותו על הגיור הקלוקל
ממצרים אמנם יצאו גם ערב רב
תזכורת | 08-01-2020 19:22
והם עשו את חטא העגל.
16
איש מבחיל, דעות חשוכות. צריך רב ציוני לא חראד
סרוג | 07-01-2020 9:58
למנות אנשים ראויים ולא בהמות
17
צודק לחלוטין- כדאי שנתעורר לפני שיהיה מאוחר
יאיר | 07-01-2020 9:58
ממשלות ישראל מביאים ללא הפסקה ממש גויים אנטישמים מברהמ . רוב העולים הם ממש גויים. הגיע הזמן לעצור את העלייה הנוצרית לארץ. מדינת ישראל אם לא תהיה יהודית , בו יבוא החורבן על ידי הקבה. העולים באו בגלל עבודה בלבד . תנסו להתקבל למקום עבודה שהמנהל הוא גוי אנטישמי מברהמ ? אין סכוי .
18
היש ציבור יותר מפונק מהציבור החרדי?
אילן | 07-01-2020 10:16
בצוק איתן נכנסתי לעזה עם בנם של עולים מברית המועצות, לא חרדים. בלי העליה מרוסיה, לא היינו אומת היי טק ומערכת הבריאות מזמן הייתה קורסת- מי היה ממן את הלימודי תורה שלך אז, כבוד הרב? אמירה דוחה ומגעילה ואני מצפה מכל פוליטיקאי הגון לגנות אותה בתוקף ומהרב להתפטר.
אילן - בפעם האחרונה: העצים מתביישים על זה
אוראור | 11-01-2020 20:54
שאתה נקרא דווקא על שמם!
חוזר על אותה תגובה כל דקה כמו תוכי
ושוב, ושוב, ושוב, | 08-01-2020 2:00
סימן ידוע שאתה יודע שאתה לא צודק
19
מה שהוא אומר זו אמת וכולם יודעים את זה
יהודי | 07-01-2020 10:22
זה מביש שהעורכי האתר מותחים ביקורת על הרב הראשי בכותרת, ותופסים את הצד של שונאי ישראל במקום של היהדות. לאן עוד נתדרדר? מה לא נכון במה שהראשלצ אמר? יש מאבק על הזהות היהודית של המדינה, אנחנו חייבים ללכת בדרך ה׳. ומי שלא, יש לחשוש שהוא אפיקורס גמור.
20
רב שמונה למשרה בדילים פוליטיים ע"י חילוניים
יעקב דינור | 07-01-2020 10:42
ובעיקר בגלל היחוס והכוח הפוליטי בושה
21
דברי יצחק יוסף
יצחק | 07-01-2020 11:36
הרב יצחק יוסף (כנראה שתואר רב כי הוא רב עם כולם), מדבר כמו גוי, נראה כמו גוי, מתנהג כמו גוי --> כלומר גוי. הרבה גויים כמוהו ניסו להחריב את היהדות, אז יש עוד גוי שמדבר...
22
לאן נוביל את החרפה
משה אהרון עו"ד | 07-01-2020 11:44
ועל חילול שם שמים ואדם נכלים ולא נדבר
23
הדברים הם אמת שפורסמה לא מזמן. 86% גויים.
אלמוני | 07-01-2020 12:34
הדברים המבישים והחמורים הם העובדות האמיתיות בשטח, אותן הציג הרב, כאשר אמר אמת. אמת נדירה במחוזות התשקורת. 86% מן העולים הם גויים, והם לא רק אנטי דתיים, הם אנטישמיים בעליל, שונאי יהדות. מי שמייצג את העולים האלה, אין לו כל זיקה לעם היהודי המקורי, זה שחיכה לארץ הזאת 2000 שנה.
24
הכל אמת .מה שאמר הרב
עומר | 07-01-2020 13:01
.
25
הוא עדין - צריך לא לחתן גם חילונים.
שלמה | 07-01-2020 15:39
הבעיה שהרבנים מתונים - מי שלא שומר שבת הוא גוי.
26
לפני החורבן שנאו נביאי אמת ואהבו מגדפי השם ,
יוסף בן אליה | 07-01-2020 15:41
פעם בממלכת ישראל היו רוצחים נביאי אמת על דברי חיים אבל מגדפי , ושונאי השם היו מלך ושרים ושופטים , גם היום יש מחללי שבת בפרהסיה , שוכבי משכבי זכר בפרהסיה ונואפים ועושקים ומסיתים ומדיחים נגד אבינו מלכנו שהם מלך ושרים ושופטים , ועם הארץ , זה לא הצליח לאבותינו בעבר ולא מצליח לנו בהווה ולא יצליח לילדינו בעתיד , אז לא כדאי להתבלבל על שני הסעיפים
27
זגען !!!!
טליה | 07-01-2020 18:03
גועל נפש!!!
28
סרטון קושניר
בני | 07-01-2020 18:41
כאשר אתם מלבים את האש והשנאה אל תתפלאו שיענו לכם במטבע אחר
29
אני יוצא ברית המועצות שומר מצוות
יוצא ברית המועצות | 07-01-2020 20:07
את דברי ההבל האלה הנאמרים מפי הרב הראשי לישראל אנחנו שומעים כל הזמן בחוץ. בעיקר מצטיינים בכך תומכי שס, רבניו ופקידיו. הם פוגעים אך ורק ביהודים ובגרי הצדק, ולא מזיזים כהוא זה לאותם הלא יהודים. לעתים הפגיעה היא ממשית עד כדי פגיעה פיזית בילדים במוסדות חינוך. אחר כך מתפלאים שיוצאי ברית המועצות לא רוצים שום דבר משותף עם הדת ובדתיים ודורשים נישואין אזרחיים (בתור התחלה).
30
ברור ובוודאי שישנם מלא גויים מתחזים ליהודים.
צביעות שמאל | 08-01-2020 1:02
וברור שהעלייה היתה מגמתית
31
צודק הרב
ציפי | 08-01-2020 7:04
צודק!!!!!!!
32
צבועים, נמאסתם!
יהודי פשוט | 08-01-2020 16:03
איפה היו כל הצעקנים כשדוברי מפלגת ישראל ביתינו שפכו את כל זוהמתם על החרדים ? הואילו לקרוא את התגובות (עליהום) ברוסית של אותם גויים שגם פה וגם ברוסיה רדפו את שכיניהם היהודים ה' יצילנו מכל יפי הנפש
33
חילונים
נועם | 08-01-2020 17:02
חילונים דתיים חרדים מסורתיים
34
הרב הזה מנוול גדול
טל | 09-01-2020 7:07
וזאת רק ההתחלה...תארו לעצמכם מה יקרה עם הימין ינצח בבחירות הקרובות והנבלות האלה יקבלו עוד כוח. אני אומר דבר פשוט: יש פה מלחמה. זה אנחנו (אנשי המרכז שמאל) נגד הדוסים הפרימיטיביים. או אנחנו או הם....מלחמה אתם שומעים...?? ובמלחמה כמו במלחמה....
35
פסילת יהדות רוסיה
ישראל | 09-01-2020 8:21
דוד יוסף ,בושה ליהודים איש חשוך . היטלר יהודי. תת רמה של מוביל תרבות אפל. שכל הקלחות בתורה יפלו עליו. מי הביא את האנשים האלו לארץ. מזכיר את מושחתי בית המקדש בימיו של הורדוס אנטיפס ופונטיוס פלטוס. לזרוק את תת הרמה הזה עם בעיטה בתחת אל ביב השופכין. להקים רבנות מישלנו ובטל ההכרה ברבנות הראשית האפלה. נתחתן ונמות תחת היהדות שלנו ושהם יירקבו בתולעים שלהם .
36
חבל שאתר סרוגים מציג ככה בצורה שקרית את הרב
יוסי | 09-01-2020 10:29
ממש נראה כאילו ליברמן כתב את הכתבה הזאת
37
הרב צדיק
כוכבה | 10-01-2020 10:29
מה שהרב אומר הכן הוא צודק אנו לא בדרגה שלו הרב בדרגה רוחנית מאד גבוה לכן כל מה שהוא אומר זה הנכון ביותר ולמי שלא נוח לשמוע או לקבל סימן שעדין לא נמצא במקום רוחני גבוה.אנו חייבים לקבל פסקי חכמים ומה שהם אומרים.הם בתפילותיהם שומרים את עם ישראל. ו
38
מה לגביי הפלאשמורה שחוזרים לנצרות?
חילונית | 10-01-2020 13:03
צר לי, אני חייבת לפתוח נושא. הרבנות עושה כל מיני טעויות, לא צריך לבוא בטענות לעולי חבר העמים, אלא לרבנות עצמה. היא פתחה את השער, במיוחד לבני פלאשמורה. רבים מהם חוזרים לנצרות ומקיימים אורח חיים נוצרי מובהק, על איזה בסיס הם קיבלו סל קליטה ומרכזי קליטה? החלטות רבניות. יש ביניהם גם מטיפים. אני מרגישה מלשנית, ממש יהודה איש קריות - כמו שאמרה לי ילדה של אחד מהם 'הכהנים הרגו את יושוע'. הרוסים לפחות חיים את חייהם. במיוחד חשוב לא לעשות הכללות ודחוף לעשות בדק בית. מוטב מוקדם מאשר מאוחר.
39
אם הוא נראה כמו חמינאי מדבר כמו חמינאי
רפאל | 11-01-2020 10:11
זה חמינאי הקדוש
40
ימח שם אנטישמים שונאי ישראל
יוני | 07-06-2020 21:54
גם ככה רובם כאן בשביל רבוטה ויעזבו במהרה מהר אמן. קומוניסטים שתלטנים ושונאי יהודים בדם יש להחזיר כל גוי לארצו ולחקור את האחרעים למיליונים שהגיעו בשביל לקבל ביטוח לאומי וטיפולים רפואיים ורבוטה עם תעודות שקנו בשקל.