אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ריבלין: "הייתי בטוח שנתניהו לא יבקש חסינות"

הנשיא הגיב לבקשת החסינות של רה"מ ואמר כי "כשנתניהו קיבל את עקרון הנבצרות, הייתי בטוח שלא יבקש חסינות". על נושא הטלת המנדט על נתניהו: "אתייעץ עם יועצים ואשאל שאלות"

ריבלין: "הייתי בטוח שנתניהו לא יבקש חסינות"
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר (שני) לבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ועידת "האנשים של המדינה" של "ידיעות אחרונות. בדבריו אמר כי "כשנתניהו קיבל את עקרון הנבצרות, הייתי בטוח שלא יבקש חסינות ושהוא מקבל את העניין, שהאמת שלו תצא לאור בבית המשפט".

בתשובה לשאלה על הפרשנויות השונות למתווה הנשיא, ריבלין אמר כי "ראש הממשלה הבין אותי, אולי אחר כך פירש אותי. אני הייתי בטוח שיתנגד למתווה, ולהפתעתי הוא קיבל. אולי כי ידע שלא תקום ממשלה. הוא שאל מתי תתחיל הנבצרות. מרגע שקיבל את המתווה הבנתי שהוא לא רוצה לקבל חסינות, ומרגע שדרשו הבנתי שהם לא הבינו אותי".

בדבריו ריבלין גם התייחס לאפשרות של הטלת המנדט להרכבת הממשלה על נתניהו לאחר הבחירות, זאת כאשר ראש הממשלה מואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. "שמעתי שאצטרך להחליט על זה. כמובן שלצורך כך אני אתייעץ עם יועצים ואשאל את כל השאלות שצריך" אמר. "אני יוכל לומר לכם שאני לא אקבל החלטה בגלל אישיות כזו או אחרת. אצטרך לקבל החלטה עקרונית, ואני אענה עליה בזמן ובזמן המדויק".

נתניהו מבקש חסינות (קרדיט: קונטקט)

עוד התייחס לביקורת סביב מערכת המשפט ואמר כי "האמון במערכת המשפטית נמצא בליבת היכולת שלנו לקיים חיים דמוקרטיים. אם אנו לא מאמינים למערכות, אני מאוד מודאג". לדבריו, "אני מחזיק בדבריי מהעבר לגבי תפירת תיקים. אמרתי אותם לא כשהם נגעו לאיש זה או אחר ולא אשנה דבריי כשהם נוגעים לאיש זה או אחר. בהפרדת רשויות חייבת להיות הגנה לכל אחת מהרשויות כדי שתפעל באופן עצמאי על מנת לקיים דמוקרטיה במדינה ללא חוקה. אמרתי את מה שאמרתי מתוך מחשבה שיש להגן על עצמאות הרשויות, לא ידעתי שיצטטו אותי הרבה ברבות הימים. כל דבר צריך להיות נידון לגופו ועל פי מסכת העובדות. מה שחשוב שעמדתי לא משתנה בגלל שאדם כזה עומד בכותרות או אדם אחר".

הנשיא נשאל על האמירה שלו על כך ש"הדמוקרטיה היא רצון העם, אבל העם צריך לרצות נכון". ריבלין הסביר כי "אמרתי זאת בחוש הומור. אם הייתי מקפיד יותר בניסוח, הייתי אומר – מה שהעם חושב שנכון לו, מה שהציבור חושב שנכון לו. במדינת ישראל יש רק ריבון אחד – אנחנו, הציבור, אזרחי ישראל". כשנשאל על פרשת נעמה יששכר ופגישתו הצפויה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הנשיא אמר כי הוא "לא יכול להבטיח הבטחות שאני לא יכול לקיים – ואני יודע מה אני יכול לקיים ומה לא. אבל אני יכול להבטיח שבכל רגע שאפגוש את נשיא רוסיה, לא תרד נעמה מסדר יום שיחתנו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
ביבי הפך את המדינה למדינת מאפיה
א.ס | 06-01-2020 10:15
ביבי הפך את המדינה למדינת מאפיה פשע מאורגן שהמוטו שכדאי להיות שותפים. אם לא אתה מוקצה
רובי הגנב !! גם לך סגרו תיק=היינו ''חסינות''
לא כ''כ תמים | 06-01-2020 13:34
איש רע לב הרובי הזה. בטח אשתו סבלה ממנו כל השנים. הריבלין הלז, מוצץ את דמו של ביבי זה 20 שנה. עיברו על הפרוטוקולים של הכנסת, ותמצאו כי רובי שפך חביות ארס ורעל על ביבי וגם על הימין. זה אותו רובי ששפך ג'ורה מפיו וקלל ''בני עמי בחרו בדרך הטרור'' !! לא נשכח לעולם איש רע מעללים כזה
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 06-01-2020 11:35
מטמאים מטמאים ומשחיתים את עם הקודש בשפלות בטומאה ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
2
ריבלין, שמאלן, אדם רע !
סטודנט ישראלי | 06-01-2020 10:31
איזה מן נשיא ? כל הזמן חותר תחת נתניהו, קורץ לשמאל ולערבים ! ריבלין הוא זבל של נשיא !
זה לא 'נשיא' זה 'נסיא' =בארמית: 'נוכל ותחמן'
ג'קי אברז'יל | 06-01-2020 13:35
רק כמה תמימים במדינה רוחשים כבוד לנסיא מרחביה
איזה שיח אלים...
התמים | 06-01-2020 11:22
ניתן לבקר כל אדם, גם את הנשיא. אין צורך להיות אלים. מי שרוצה לבקר - שיעשה זאת באופן ענייני. קצת כבוד לזולת עוד לא הרג איש.
נכון
שמעון | 06-01-2020 10:52
ריבלין אתה לא נשיא חובב כותרות תתבייש תתבייש
3
אדון ריבלין הנכבד
צביקה | 06-01-2020 10:32
ביבי אומר רק דבר אחד תמות נפשי אם פלשטים זה מה יש לא בראש
4
תיסתום כברררר
יוסי | 06-01-2020 10:41
מזכיר לך הנשיא שאומרים סייג לחוכמה היא שתיקה.. בזמן האחרון אתה לא מפסיק לדבר שטןיות6
האמת כואבת.
פאטתי | 06-01-2020 10:52
מה שיסתיר מהציבור? אי אפשר לשקר לכולם כול הזמן.
5
לא מבין
שמעון | 06-01-2020 10:55
הנשיא נביא .מי שאל אותו כלל למה להגיד דבר כזה .מאוד מאוכזב מאדם זה .באמת מוציא שם רע .ריבליין תתבייש
מה שאני לא מבין
התמים | 06-01-2020 11:24
איךהנשיא חשב שביבי לא יבקש חסינות. ברור לחלוטין שביבי יעשה כל תרגיל כדי לדחות ולמסמס את משפטו. הוא לא רוצה להגיע לבית המשפט כי שם תיחשף האמת וגם תיחשף ערוותו של ביבי.
6
בסוף מתווה הנבצרות לא יצא לפועל
אחד שאכפת לו | 06-01-2020 11:19
אז ביבי עשה חישוב מסלול מחדש
7
תפקיד הנשיא
ענת | 06-01-2020 12:48
על הנשיא להביא חנינה לנתניהו כדי שנוכל להתאחד כעם כנגד האויבים האמיתיים ונתניהו הביא לישראל יותר מכל אחד אחר מקווה שלנשיא יש את התעוזה לבצע !!!)
8
אין כלום כי יש חסינות
משה קדוש | 06-01-2020 12:50
כבוד הנשיא למה לבקש חנינה אם אפשר לבקש חסינות הנה מה טוב ומה נעים שבת טפשים גם יחד
9
עע
לל | 07-01-2020 17:25
מה שבאמת מעצבן שביבי הפסיפד בעמים בבחירות ויש עדין אנשים שטוענים. שרוצים לדיח את ביבי לא דרך בחירות יש גם לצין שלברמן עלה בסבוב השני מ5 ל8 דבר שאומר שלברמן היה צודק שאסור שביבי ירכיב ממשלה ביבי ואנשי הקנופיה שלו רוצים לשלוט במדינה בקוח. ביבי אדם מוסקן למדינת ישראל ביבי עברין שנשלט בידי אשתו ופנו
10
כבוד הנשיא תפסיק לכלך את עצמך נקמן עלוב
שפוי | 07-01-2020 17:46
במקום להעיר להצער על המערכת המשפטית הרקובה והמושחתת שיש כאן בישראל במקום להזדעזע המניסיון של ההפיכה שלטונית האנטי דמוקרטית שמערכת האכיפה בישראל מנסה לבצע במקום להוקיע את מנדלבליט שהוא לא ראוי לתפקידו ולהוקיע את מעשה הנתאב של יועץ הכנסת שידע שהוא נגוע בניגוד ענינים ובכל זאת פרסם חוות דעת מושחתת על ועדת הכנסת במקום לפאר ולהוכיר את האיש המוצלח ביותר שמדינת ישראל אי פעם הצמיחה במקום לפאר את האיש שהוא דורג כאחד מחכמי העולם !!! במקום להוקיע שאת התקשורת המטונפת שרומסת השכם וערב את כבוד רוב העם בישראל אתה תמהה שביקש חסינות בושה תכסה את פניך נקמן קטנטן ועלוב