אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אמה של נעמה יששכר: נשבש את הביקור של פוטין בישראל

לקראת ביקורו הצפוי של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בישראל, אמה של נעמה יששכר פנתה לנשיא ריבלין ואיימה לחסום את השיירה הרוסית בדרך לפגישה עם הנשיא: "איך תוכל לארח אותו כשאתה יודע שהוא מחזיק בבתי כבת ערובה?"

אמה של נעמה יששכר: נשבש את הביקור של פוטין בישראל
  נעמה יששכר ואמה יפה (צילום: באדיבות המשפחה)

שלושה שבועות לפני ביקורו הצפוי של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בישראל, יפה יששכר, אמה של הישראלית נעמה יששכר הכלואה ברוסיה, פנתה הערב (מוצ"ש) לנשיא ראובן ריבלין והבהירה כי בכוונתה להפגין מול השיירת של הנשיא במידה ובתה לא תשוחרר ממאסר.

"אדוני נשיא מדינת ישראל, מפרסומים בתקשורת עולה כי בכוונתך לארח לארוחת ערב במשכן נשיאי ישראל שלל מדינאים מכובדים – ובראשם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. לא יעלה על הדעת שאתה, נשיא המדינה, תקבל במשכן הנשיאים, בכבוד מלכים, את נשיא רוסיה שמחזיק את בתי נעמה המשמשת כקלף מיקוח פוליטי ולסחיטה" אמרה. "נעמה, שנסעה לטיול בהודו עם חברותיה וסומנה מהרגע הראשון כנכס אסטרטגי לסחיטה פוליטית כנגד ישראל, עוברת כבר עשרה חודשים סיוט שאיני מאחלת לאף אחד בעולם".

עוד באותו נושא

אלו התנאים בהם מוחזקת נעמה יששכר בכלא הרוסי


17

"כשכל מדינת ישראל ראתה כיצד מוחזקת נעמה בתוך כלוב מזכוכית במשך שבע שעות כאריה בגן חיות, ציפיתי ממך כנשיא גאה של מדינת ישראל ואזרחיה, שתודיע באופן ברור למשלחת הרוסית שאין לך כל כוונה לארח בהוד והדר במשכן נשיאי ישראל את האיש שעומד מאחורי כליאתה לצורכי מיקוח מדיני ופוליטי" הוסיפה ופנתה לריבלין. "איך תוכל לארח את נשיא רוסיה במשכן נשיאי ישראל, הסמל לממלכתיות ואחדות ישראל, כשאתה יודע שהוא מחזיק בנעמה בתי כבת ערובה?"

"לפיכך, אני מבקשת להודיע לך כי בכוונתי להגיע ישירות ממוסקבה לפתח משכן הנשיא באותו הערב ולחסום בגופי את כניסת הנשיא הרוסי ומשלחתו למשכנם של נשיאי מדינת ישראל" איימה בסיכום דבריה. "כל  בקשתי היא שלא תורה לאנשי האבטחה שלך, בני גילה של נעמה, שכל אחד ואחת מהם היה יכול להיות בכלא הרוסי במקום נעמה, למנוע ממני את חובתי כאם וכאזרחית מדינת ישראל הרואה בארוחת הערב המלכותית  במשכן הנשיא, בנוכחות נשיא רוסיה, כהשפלה אישית ולאומית".

מוקדם יותר השבוע דווח כי נעמה יששכר, הישראלית הכלואה ברוסיה לאחר שהורשעה באחזקת 9.5 גרם קנאביס ונגזרו עליה 7.5 שנות מאסר, הועברה מכלאה ביום שישי האחרון לכלא המרוחק ממוסקבה, וזאת מבלי לידע את אמה או את עורכי דינה. לאחר מאמצים של הקונסוליה הישראלית, יששכר אותרה ב"כלא 11" – שם התגלה כי היא מוחזקת בתנאים גרועים וללא הביגוד החם שמסרה לה אמה.

בנוסף התברר כי נאסר על יששכר להכניס ספרים שקיבלה ממשפחתה ולעורכת דינה נאמר כי תעבור בשבוע הבא לכלא אחר, מבלי לציין להיכן. החשש במשפחת יששכר הוא בעיקר כי נעמה תועבר לכלא בסיביר מה שבשל המרחק כמעט ולא יאפשר ביקורים. עוד נודע, כי בניגוד לאסירים אחרים, נעמה לא מקבלת את האפשרות לשוחח בטלפון עם אמה. יום לאחר החשיפה, נעמה הוחזרה לכלא איקשה במוסקבה שבו שהתה עד מועד הדיון בערעור שהתקיים לפני כשבועיים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
עושים מבצע אנטבה לבת ערובה
בארי | 04-01-2020 20:29
איפה יורם גאון?
2
היא עושה טעות חמורה האמא שלה
המפוכח | 05-01-2020 2:30
אם יש סיכוי זה רק בדרכי נועם ובדיפלומטיה
3
כן פוטין אשם ילדה מסוממת
Dsonorid | 05-01-2020 7:25
חבל שלא חסמה את הילדה מלקחת סמים
4
היא צודקת
אור | 05-01-2020 10:15
סיפור מזעזע פדיון שבויים מצווה חשובה ביותר להתפלל עליה
5
תישאר בכלא
קוקו | 06-01-2020 8:20
בהסגרתו של ההאקר הרוסי לארהב נחרץ גורלה
6
נעמה צריכה את הרצון הטוב של פוטין
ממש לא | 06-01-2020 12:14
תפגעי בבביקור של פוטין נעמה תשלח לאיזה כלא בסיביר ל 7 שנים ותשכחי מביקורים צריך את הרצון הטוב שלו ולא להרגיז אותו