אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בני גנץ: "נעמיד את נתניהו למשפט הציבור"

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, הגיב להחלטת בג"צ למחוק את העתירה כי המנדט להרכבת הממשלה לא יוטל על כתפי בנימין נתניהו כשהוא תחת כתב אישום שיש בו קלון: "את נתניהו נעמיד למשפט הציבור"

בני גנץ: "נעמיד את נתניהו למשפט הציבור"
  Flash90

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב להחלטת בית המשפט העליון מהערב (חמישי) לפיה כרגע לא ידון בעתירה נגד הטלת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו וכי היא תימחק.

בני גנץ אמר כי הוא: "מכבד ומקבל את החלטתו הנכונה של בג"צ. את נתניהו נעמיד למשפט הציבור בקלפי-וננצח".

עוד באותו נושא

בג"צ החליט: לא מתערבים כרגע בהרכבת הממשלה


22

רויטל סויד מסרה כי: "יפה קבע בג"צ בניגוד לדברי הדמגוגיה נגדו מימין שהסוגיה עקרונית, חשובה ושפיטה, ונכון נהג כשהחליט שלא להידרש כעת לעניין תיאורטי. עכשיו צריך לעשות הכל כדי שהסוגיה הזו תישאר במתחם התאוריה לעד, וב-2/3 להבהיר לנתניהו, ברוב קולות, שנאשם בשוחד פסול ערכית ומוסרית מלכהן כראש ממשלת ישראל".

בתנועה למשילות ודמוקרטיה לעומת זאת הגיבו בחריפות נגד הפסיקה: "פסיקת בג"ץ חמורה! היא סוללת את הדרך להתערבות שמנפצת את מושכלות היסוד הבסיסיים ביותר של משטר דמוקרטי. שופטי בג"ץ עשו צעד חמור במיוחד כשכתבו בפסק הדין כי בחירת ראש ממשלה על ידי העם היא שאלה 'שפיטה' ולבית המשפט הזכות להתערב בה. זאת בלי נימוקים, כבדרך אגב ובלי דיון מינימלי".

כזכור, מוקדם יותר החליט בג"צ כי לא ידון כרגע בעתירה שהגישו 67 אנשי הייטק, אקדמיה וביטחון כנגד הטלת המנדט להרכבת הממשלה על חבר כנסת המצוי תחת כתב אישום בעבירה שיש בה קלון.

בפסק הדין נכתב: "עתירה זו, אף שהיא מעלה שאלה עקרונית ונכבדה, הינה תיאורטית ומוקדמת מן הטעמים שיפורטו להלן, ועל כן דינה להימחק".

עוד באותו נושא

הליכוד: "בית המשפט נהג נכון, רק העם יחליט"

עם זאת, הוסיפו השופטים כי ניתן לדון בעניין: "הסוגיה המועלית בעתירה שלפנינו היא סוגיה עקרונית וחשובה. היא נוגעת לעקרון שלטון החוק, לטוהר המידות של נבחרי הציבור ולאמון הציבור במוסדות השלטון. משכך היא נוגעת לליבת ערכי היסוד שעליהם מושתתת שיטת המשפט שלנו ועל כן אין ממש בטענת המשיב והמשיבה כי מדובר בסוגיה שאינה שפיטה".

השופטים החליטו כי: "לעת הזו דין העתירה להימחק על שני ראשיה – זה הנוגע לצו ההצהרתי אשר נתבקש כי יוצא על ידי בית המשפט, ומאותם טעמים גם זה המורה ליועץ המשפטי לממשלה ליתן את עמדתו".

פסק הדין נחתם במילים: "לַכֹּל זְמָן, וְעֵת לְכָלחֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
כבוד הגאון רבי שלמה טוויל, רבה הראשי של מקסיק
כבוד הגאון רבי שלמה | 02-01-2020 17:44
כבוד הגאון רבי שלמה טוויל, רבה הראשי של מקסיקו, מדבר לראשונה נגד הצניעות של נשים הצנועות בראיון בלעדי ל'כיכר השבת'. כבוד הרב***************, מה יש לך נגד נשי הצנועות הלובשות שאלים???? תתבייש לך שעשית חילול השם, שדברת כך, נגד הצניעות של הרמבם והשוע. וְהָיָה מַחֲנֶיךָ, קָדוֹשׁ: וְלֹא-יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר, וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ. וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב. ועין רמבם הלכות אישות יג יא. מקום שדרכן שלא תצא אשה לשוק בכפה שעל ראשה בלבד עד שיהיה עליה רדיד (שאל) החופה את כל גופה כמו טלית וכו' ועין רמבם הלכות אישות כד יב. מנהג הצניעות שנהגו בנות ישראל. ואלו הן הדברים שאם עשתה אחת מהן עברה על דת יהודית. יוצאה לשוק או למבוי מפולש וראשה פרוע ואין עליה רדיד ככל הנשים. אעפ ששערה מכוסה במטפחת. ושם הלכה יג. עזרא תקן שתהיה אשה חוגרת בסינר תמיד בתוך ביתה משום צניעות. וכו' וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב.... תתבייש לך איך עוד קוראים לך רב? וְהָיָה מַחֲנֶיךָ, קָדוֹשׁ: וְלֹא-יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר, וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ. וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד וכו' וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד וכו' וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד וכו' וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד וכו' וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד וכו' וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד וכו' וְהָיָה מַחֲנֶיךָ, קָדוֹשׁ: וְלֹא-יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר, וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ.
גנץ. נעמיד אותך ללא בגדים בכיכר רבין
גנץ. אהבל מס' 1 | 02-01-2020 23:22
גנץ. נעמיד אותך ללא בגדים בכיכר רבין
2
גנץ, תחזיר 4 מיליון שגנבת!!!
גנץ הגנב | 02-01-2020 18:40
גנב 4 מיליון ולא מתבייש לדבר
ממי הוא גנב ???
התמים | 02-01-2020 22:07
למה השטויות האלה ? היה חוזה בין המשטרה לחברה בראשה עמד גנץ. מסיבות שונות החוזה נערך ללא מכרז שקדם לו. מבקר המדינה בדק ולא מצא שמץ עניין פלילי אלא נוהל שגוי מצד המשטרה. איזו גניבה על ראשכם ????
3
ביבי
אילן | 02-01-2020 19:08
גנץ מספיק לך הביתה וסוויד תפסיקי את מי את רוצה ליצג מדינה חוץ מפושעים אין בך כלום
4
משפט הציבור
מגיה | 02-01-2020 20:36
נעמיד בני גנץ ואת אשכנזי ואת לפיד שהוא אבן בראשה של הדמוקרטיה, למשפט הציבור
5
#
גנץ | 03-01-2020 8:21
גנץ מתקיף כל הזמן את נתניהו בו בזמן שהוא לא צדיק שכולו תכלת וגם לפיד לא בקש סקור וגם אילון לא צדיק גם יש מעשים שאסור היה לעשות בנוסף לכך כל אחד מהם יש להם דעה שונה
6
איך גני בנץ היה מרגיש - לו היו עושים
אוראור | 03-01-2020 9:52
לו לינץ - כמו שעושים לביבי - אה? צדקן אחד!
למגיב אוראור
התמים | 04-01-2020 21:29
מי עשה לביבי לינץ' ? ביבי הוא זה שעושה לינץ' בכל המערכות. משבש את החשיבה של כל העולם : הגיוני בעיניך שכולם עשו יד אחת נגד ביבי : התקשורת, המשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, אנשי ליכוד כמו לימור ליבנת, רוני מילוא, מיקי איתן , בני בגין, דן מרידור ורבים אחרים ? אף אחד לא קשר קשר נגד ביבי. ביבי תוקף את כל העולם כדי להציג עצמו כקורבן. זו תופעה לא נורמלית : ראש ממשלה תוקף את כל הרשויות של המדינה בראשה הוא עצמו עומד - כדי להציל את עצמו מתיק פלילי. לא נורמלי. ראש ממשלה שהמדינה יקרה לו היה מכריז שהוא בוטח בבית המשפט ומתייצב בבית המשפט ומוכיח את צידקתו ולא מנסה להסתתר מאחורי חסינות . לא שולח את המדינה למערכות בחירות חוזרות בניסיון להשיג רוב לחסינות ובינתיים הורס את מערכות החוק וכל המדינה מתפרקת והולכת לעזאזל. ביבי דואג רק לעצמו - ושתלך המדינה לכל הרוחות. על כך אנחנו בוכים.
7
ביום הבחירות
גלגל | 03-01-2020 15:53
אתה, גנץ, תעמוד במשפט הציבור.
8
גם הציבור מבין.
Mt | 04-01-2020 1:06
גם הציבור מבין שזו בושה לעם שמאפשר לאדם עם 3 כתבי אישום להבחר לראש ממשלה ולכן יצביע בהתאם בבחירות.
9
מה שמרגיז שגנץ מעיז לדבר על שוחד המימד החמישי
מני | 05-01-2020 7:29
עולם הפוך גנץ שמעל לכל ספק שיחד בכירים במישטרה לימכור תוכנה שלא שווה כלום ללא מיכרז מוגן עי היקשורת וביבי שמדובר בתקדימים המצאות התיקשורת כבר טרפה אותו האשימה אותו כשגנץ יצתרך לעמוד למישפט מצבו יהיה גרוע הוא יואשם יורשע אין ספק לכן הוא נילחם על הכיסא כמו חיה פצועה