אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארדן לבית המשפט: אשר בדיקת מועמדים למפכ"ל

השר גלעד ארדן פנה לשופט גולדברג בדרישה לאשר בדיקה של מועמדים לתפקיד מפכ״ל המשטרה ונציב בתי הסוהר: "מזה כשנה שבמשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר מכהנים ממלאי-מקום. יש לכך השלכות שליליות עלולות לפגוע בתפקודן"

ארדן לבית המשפט: אשר בדיקת מועמדים למפכ"ל
  (צילום: פלאש 90)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פנה הערב (שני) לשופט גולדברג, העומד בראש הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, וביקש ממנו כי לאור הנסיבות המיוחדות הקיימות, יאשר להביא לבדיקת הוועדה מספר מועמדים לתפקיד מפכ״ל המשטרה ונציב בתי הסוהר.

במכתבו הדגיש שלאור המצב הפוליטי הייחודי, אשר הביא לכך שבראשות המשטרה והשב״ס מכהנים ממלאי מקום מזה כשנה, יש לקיים הליך שיבטיח בוודאות מלאה, שבסופו ימונו ע״י הממשלה מינויי קבע לארגונים חשובים אלה.

"מזה כשנה שבמשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר מכהנים ממלאי-מקום בראש שני הארגונים החשובים הללו. מדובר כמובן בראש ובראשונה בתולדה של המצב הפוליטי בושרויה מדינת ישראל בשנה האחרונה, שאיש לא יכול היה לצפות" נכתב. "אמנם למ"מ מפכ"ל המשטרה ולמ"מ נציב בתי הסוהר ישנן סמכויות מלאות, אולם לעובדה שלא מדובר במינויי קבע יש השלכות שליליות הנותנות את אותותיהן ככל שחולף הזמן ועלולות לפגוע בתפקוד ארגונים אלה, שלפעילותם השפעה ישירה על ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל".

עוד באותו נושא

היועמ"ש לארדן: אפשר למנות מפכ"ל ונציב שב"ס

מטעם זה, פניתי לאחרונה ליועץ המשפטי לממשלה, וביקשתי את עמדתו ביחס לאפשרות להביא לאישור הממשלה מועמדים של קבע לשני התפקידים האמורים, וזאת על אף שאנומצויים בתקופת בחירות. לאחר שבחן את הנושא, אישר היועץ את קידום המינויים" הוסיף ארדן. "בנסיבות מיוחדות אלה, כאשר קיים צורך של ממש בהשלמת הליכי המינוי לתפקידים האמורים, וכאשר אי השלמתם בתקופה הקרובה עלולה לגרום להתמשכות נוספת של המצב לזמן לא ידוע, אני סבור שיש הכרח לעשות את כל שניתן על מנת להבטיח שההליך אכן יסתיים בסופו של דבר במינוי מועמדים שיאושרו בממשלה"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ארדן האכזבה בליכוד
מלי | 31-12-2019 14:15
יצאת פארש ... אין לך ביצים לכלוום... פחדן ... נמושה. תמנה לאלתר את גל הירש ושים על כל המושחתים במשטרה פס אולי תתקן את מה שחושב עליך רוב הימין.