אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נר שמיני של חנוכה בקבר יוסף

2,500 בני אדם פקדו הלילה את קבר יוסף והדליקו את הנר השמיני של חנוכה בחנוכייה שעוצבה על פי דגם המנורה שהייתה בבית המקדש. הרב לבנון: "נמשיך להגשים את החלומות שלנו"

נר שמיני של חנוכה בקבר יוסף
  (צילום: דובר צה"ל)

2500 בני אדם פקדו הלילה (שני) את קבר יוסף שבשכם, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון מדי חודש באמצעות מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים ובליווי צה"ל.

במהלך הערב הדליקו ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן יחד עם אלוף פיקוד מרכז נדב פדן, הרב אליקים לבנון מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ודוידי בן ציון סגן ראש המועצה, נר שמיני של חנוכה, בחנוכייה שעוצבה על פי דגם המנורה שהכוהנים היו מדליקים בבית המקדש.

(צילום: מנהלת קבר יוסף של המועצה האזורית שומרון)

דגן אמר בהתרגשות: "זכות גדולה עבורנו, להיות אלו שמדליקים כאן את האור מחדש, בקבר יוסף, שיצא מחושך לאור, מבית האסורים למלוכה, כך אנחנו מאמינים יקרה גם כאן וקבר יוסף שיושב היום בחושך ורוב הזמן אין בו אור תרתי משמע, לא אור פיזי ולא אור של לימוד תורה, ולא אור של נוכחות יהודית קבועה יחזור להאיר. בשנה הבאה אנחנו מתפללים יוציאו את החנוכייה מבית המדרש של ישיבת עוד יוסף חי שתפעל בצורה מלאה, עם דגל ישראל מעל קבר יוסף".

הרב לבנון אמר במקום: "יוסף הצדיק היה בעל חלומות, ידע להגשים את החלומות שלו וצריך לדעת לחלום, עם ישראל הוא עם שחולם ואנחנו נגשים את החלומות שלנו".

מצה"ל נמסר: "הלילה, התקיימה כניסת מתפללים מתואמת למתחם קבר יוסף בעיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית 'שומרון', לרגל הדלקת נר שמיני של חנוכה. לוחמי צה"ל, כוחות מג"ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-2,500 מתפללים".

(צילום: רועי חדי)

בנוסף אבטחו הלילה לוחמי צה"ל, כוחות מג"ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי במרחב החטיבה המרחבית 'עציון' את כניסתם של כ-250 מתושבי האזור להדלקת נרות חנוכה ב'חירבת צור' אשר בעיירה 'חלחול'. בית צור הייתה עיר עתיקה על הדרך הקדומה בין חברון לירושלים בה התרחש הקרב האחרון של החשמונאים לפני טיהור בית המקדש.

במהלך האירוע, התפתחה הפרת סדר בהשתתפות מספר של פלסטינים שיידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
דת אמת שהתדרדרה ל"אלילות"
משה אהרון עו"ד | 30-12-2019 8:54
ראו איך דת אמת הופכת אלילית (משה אהרון עוד) אם כבר, במקום לחשוב רק עבר תחשבו עתיד . .לכו להדליק נר שמיני בציון דוד המלך. שמנורת שבעת הקנים נחלת עבר בהיותה מאירה אך לעם ישראל . מנורת הגאולה שתאיר בגאולה השלמה לכל העולם היא מנורת שמונת הקנים - החנוכיה. במקום לחשוב לטפח חזון משיח בן דוד. מדשדשים בחזון לא רלוונטי יותר של משיח בן יוסף. איך אמר אותו האמוראי מלמעלה רואים הכל הפוך