אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

63% עברו את מבחני לשכת עורכי הדין בפעם הראשונה

לשכת עורכי הדין מפרסמת היום את תוצאות מבחני הלשכה לעורכי דין חדשים, ומתגאה כי 63% מהניגשים לראשונה עברו את הבחינות. אבי חימי: "מברך את המצטרפים החדשים למשפחת עורכי הדין בישראל"

63% עברו את מבחני לשכת עורכי הדין בפעם הראשונה
  יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי. צילום: Flash90

בלשכת עורכי הדין מדווחים היום (ראשון) בסיפוק כי 63% מהניגשים בפעם הראשונה לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין במחזור חורף 2019 עברו את הבחינה בהצלחה.

סך הכל ניגשו 2,492 אנשים לבחינות הלשכה: 1,368 מתמחים שניגשו לבחינות בפעם הראשונה ומתוכם עברו 63 אחוזים, 479 נבחנים ניגשו בפעם השנייה ושיעור המעבר שלהם עומד על 22 אחוזים, בנוסף ניגשו בפעם השלישית 645 נבחנים ומתוכם עברו 36 אחוזים.

שלושת המוסדות עם אחוז העוברים הגבוה ביותר הם: האוניברסיטה העברית עם ממוצע של 94%, מיד אחריהם אוניברסיטת תל אביב עם 86% ולאחר מכן המרכז הבינתחומי עם 85%. בתחתית הרשימה עומדת המכללה האקדמית כרמל עם 20%, מעל 'עולים' עם 28% ובמקום השלישי מלמטה נמצא המרכז האקדמי שערי משפט עם 31%.

בהתפלגות לפי המקום התמחות אחוז העוברים הגבוה ביותר עומד על 72% ונמצא אצל המתמחים בפרקליטות יחד עם ממוצע הציון הגבוה ביותר שעומד על 64.1. לעומת זאת, אחז העוברים הנמוך ביותר שעומד על 44% נמצא דווקא בקרב המתמחים במשרדים הפרטיים יחד עם ממוצע הציון הנמוך ביותר שעומד על 57.0.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, מסר עם פרסום התוצאות: "אני מברך את המצטרפים החדשים למשפחת עורכי הדין בישראל ומאחל להם הצלחה בדרכם החדשה. בחודשים הקרובים נקבל את המלצות הוועדה בראשות כבוד השופט דוד חשין, לבחינת הסמכת עורכי הדין, ואין לי ספק שמסקנותיה יובילו להסדרה של תהליך זה".

"כך נוכל לשמור על איכות מקצוע עריכת הדין ובמקביל ליצור מסלול הכשרה מתאים וראוי למי שמבקש להצטרף למשפחת עורכי הדין בישראל. אני קורא לכל אחת ואחד מהם ליטול חלק במגוון הרחב של הפעילויות שמעמידה הלשכה לציבור עורכי הדין".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו