אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישראל מגנה את הפיגוע: "שלבו זרועות מול הרשע"

בישראל גינו את פיגוע הדקירה האנטישמי בניו יורק, במסגרתו 15 אנשים נפצעו. הנשיא ריבלין: "עלינו לשלב זרועות מול הרשע הזה". אדלשטיין: "זהו אירוע חמור ביותר שדורש טיפול שורש מצד הרשויות האמריקאיות"

ישראל מגנה את הפיגוע: "שלבו זרועות מול הרשע"
  (צילום: נעם רבקין פנטון\פלאש 90)

בישראל גינו הבוקר (ראשון) את המתקפה האנטישמית שנרשמה בעיירה מונסי שבניו יורק, במסגרתה אדם חמוש במצ'טה נכנס לבית כנסת בזמן מסיבת חנוכה ודקר 15 אנשים, מתוכם שניים נפצעו במצב קשה. בדבריהם קראו להיאבק באנטישמיות הגוברת בארה"ב ובעולם.

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר כי הוא "המום ומזועזע מהפיגוע הנורא בניו יורק. תפילותינו להחלמה מהירה נתונות לשלום הפצועים". לדבריו, "האנטישמיות הגואה אינה בעיה של העם היהודי בלבד, בוודאי לא של מדינת ישראל לבדה. עלינו לשלב זרועות מול הרשע הזה המרים ראשו שוב ושוב ומהווה סכנה של ממש ברחבי העולם כולו".

עוד באותו נושא

אנטישמיות בניו יורק: 15 נדקרו במסיבת חנוכה

"הזדעזעתי לשמוע על הפיגוע האנטישמי בעיצומה של מסיבת חנוכה בניו יורק. זהו אירוע חמור ביותר שדורש טיפול שורש מצד הרשויות האמריקאיות. לבי עם הפצועים, משפחותיהם והקהילה" הוסיף יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. "אני בטוח שהממשל האמריקאי יפעל בנחרצות נגד הדוקר השפל ונגד כל פושע שמרים ידו נגד יהודי".

שר החוץ ישראל כץ הביע גם כן זעזוע כבד מהפיגוע, כשלדבריו "פשע השנאה מחייב אותנו ללמוד להימנע בשיח הישראלי מאמירות פוגעניות כלפי הקהילה החרדית בישראל". גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי "לאנטישמיות בחו"ל יש פיתרון אחד – עלייה למדינת ישראל. חרף האתגרים הביטחוניים, זה המקום הבטוח ביותר. גם מול ביטויי אנטישמיות וגם מול התבוללות".

שקד: "קוראת לממשל האמריקני להחמיר את הענישה כלפי אנטישמיות"

יו"ר הימין החדש איילת שקד אמרה כי "לצערי הרב, בשנת 2020 העומדת לפתחינו, מעשי האנטישמיות כלפי היהודים עולים וגואים בארה"ב, אירופה ושאר העולם, רק בגלל עצם היותם יהודים. מעשה הדקירה המזעזע קרה באירוע הדלקת נרות חג החנוכה. בחג שהוא תזכורת להיסטוריה היהודית ולזהות היהודית שלנו. אני שולחת איחולי החלמה מהירה לפצועים ולבני משפחותיהם. אני קוראת לממשל האמריקני להחמיר את הענישה כלפי מעשי אנטישמיות מכל סוג ולהגביר את החינוך לסובלנות וקבלת האחר במערכת החינוך".

שר החינוך הרב רפי פרץ הוסיף והביע את הזעזוע: "יהודים המקיימים מצוות הדלקת נרות חנוכה ומסיבה קהילתית אצל הרב המקומי מותקפים באכזריות.‏ המראות האלו נוגעים בכל יהודי באשר הוא. ‏התגברות מקרי האנטישמיות ברחבי ארה״ב ובעולם כולו צריכים להדיר שינה מעינינו, ויש להיאבק בתופעות אלו בצורה קשה. ‏מאחל החלמה מהירה לפצועים".

השרה גילה גמליאל: "לבי עם הקהילה היהודית במדינת ניו יורק לאחר אירוע השנאה הקשה הבוקר במונסי. איחולי החלמה מהירה לפצועים. חג החנוכה מזכיר לכולנו את ניצחונו של האור על החושך. יחד עם הממשל האמריקאי נמשיך להילחם באנטישמיות ללא פשרות". שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי האירוע הנוכחי "מצטרף לשורת מקרי אנטישמיות נוראיים באחרונה בארה"ב ובעולם. מזעזע לראות שוב ושוב שאנשים תמימים חפים מפשע נפגעים ונרדפים רק בשל היותם יהודים. "זהו מצב נוראי שמנהיגי המדינות והרשויות בארה"ב ובכל העולם נדרשים לשים לו סוף ולגדוע את הנגע הממאיר. אנו מתפללים לרפואת הפצועים ומחזקים את ידי הקהילה במונסי ומשפחותיהם".

הרב הראשי לישראל, רב דוד לאו, קרא לציבור להתפלל לרפואת הפצועים בפיגוע. "הימים של חנוכה עומדים בסימן ניצחון האור על החושך וניצחון הקדושה על הטומאה" אמר. "התשובה שלנו ביום קשה זה היא שכל אחד יקבל על עצמו חיזוק קטן לרפואת הפצועים ולמען עם ישראל".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל: "אני נחרד לראות יהודים שנפגעים באכזריות בבית הכנסת מקום של תפילה ורק בגלל שהם יהודים. אני דורש מהממשל בארה"ב להגן על היהודים, לחוקק חוקים מחמירים כנגד האנטישמיות הגואה, לאכוף חוקים קיימים כנגד שנאת זרים והחשוב ביותר לחייב ללמד בכל בתי הספר תוכניות נגד שנאת זרים. אפס סובלנות לכל מקרה אנטישמיות".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון: "ביום שבו אנו חוגגים את חג החנוכה אנו עדים לעוד התקפה נפשעת נגד יהודים. זו העת למעשים ולא לדיבורים, זו העת לאכיפה שתרתיע את מחוללי השנאה באשר הם. "לאנטישמיות אין גבולות היא מרימה את ראשה בארה"ב, באירופה ובשאר העולם. על אומות העולם להתאחד במאבק נגד גל השנאה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לעלות לארץ ישראל
מאיר | 29-12-2019 9:04
יהודי העולם צריכים להתחיל לארוז מזוודות ולעלות לארץ לישראל.. האנטישמיות מרימה ראש בעולם. לחזק את היהדות כאן בישראל בזמן ישנם כאלה שעושים הכל בכדי להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה וחילולי שבת המוניים בחסות השלטונות.. המדינה פושטת רגל.. זה המן לעלות ארצה ולחזק את היהדות ולהחליש את הליברמנים והלפידים למיניהם..
2
ככה זה כשנשיא ארה"ב אידיוט
סימבה | 29-12-2019 10:10
עד היום לא להאמין שהוא נשיא
3
לעלות לארץ- תגובה
לילך | 29-12-2019 11:26
נכון, כל מילה זהב. לא ייתכן שבארץ הקודש יהיו חילולי שבת המוניים בעידוד ראשי ערים, ולא ייתכן שליברמן ולפיד ימשיכו לזרוע שנאה נגד חרדים, בעולם רואים זאת ובודאי אומרים- אם שם מותר, בואו אנחנו נדבר וגם נעשה נגד חרדים ויהודים בכלל.
4
מזכיר לי תהליכים, איפה שיש התבוללות יש אנטישמ
מלי | 29-12-2019 11:32
אלה התהליכים שצריכים להדאיג יהודים ... כשישנה התבוללות, האנטישמיות הופכת ל רצחנית.