אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מצפה דני בקריאה לממשלה: יישמו מדיניות ימין

ביישוב מצפה דני חוששים שגם הפעם לא יאשרו את תכניות הבנייה ליישוב' להם הם מחכים כבר 7 שנים. העובדה שזו ממשלת ימין בראשות נתניהו, כששר הביטחון הוא בנט, מעוררת שאלות רבות

מצפה דני קוראת לממשלה: יישמו מדיניות ימין
  קרדיט צילום: ראובן קולמן

תושבי מצפה דני ממתינים בקוצר רוח לוועדת מועצת התכנון העליונה ביו"ש שאמורה להתכנס בשבוע הקרוב, בתקווה שהתב"ע שלהם, עליה הם עובדים כ-7 שנים יחד עם המועצה ומשרד השיכון ומוכנה מזה כשנה, תעלה בוועדה לאישור להפקדה, ואכן תאושר ותפורסם.

מסיבה שאינה ברורה, למרות שקיימת עמידה מלאה בקריטריונים, והתוכנית מוכנה כבר כשנה לצורך הגשה לוועדת מת"ע, התוכנית מגיעה לקו הגמר שוב ושוב אך אינה עוברת אותו מסיבות בירוקרטיות או מדיניות. גם הפעם לא ברור אם למרות כל המאמצים תוכנית מצפה דני תזכה לעלות לאישור.

עוד באותו נושא

נתניהו למתפקדי יו"ש: "רק בחירה בי תקדם ריבונות"


14

נכון שאולי מצפה דני ותושביו לא מעניינים כל אזרח במדינת ישראל, אבל הדבר מצביע על תופעה רחבה יותר: העובדה שממשלת ימין מצהירה על הסדרת יישובים המתקיימים בתוך אדמות מדינה, אך בפועל לא מאפשרת לקדם זאת, מעוררת סימן שאלה גדול לגבי המדיניות הימנית, לכאורה, של הממשלה. האם קיימת כאן חוסר יכולת להתמודד מול הפקידות?היות ומדובר ביישוב העומד בכל הקריטריונים הנדרשים לצורך הסדרתו, ושהמדינה הצהירה שהוא בתהליכי הסדרה, ומבין היישובים שהמדינה הצהירה שהם בתהליכי הסדרה מצפה דני נראה כמקרה פשוט מבחינה סטטוטורית ותכנונית, הרי שהשאלה רק מתעצמת.

נראה כי יש פה מקרה שבו ממשלת הימין, בראשותו של רוה"מ בנימין נתניהו ובהשפעתו של שר הבטחון נפתלי בנט, יכולה ליישם מדיניות שלשמה היא נבחרה.

להבנת גורמים ביישוב, אכן נעשים מאמצים ניכרים לקדם את התכנית בסביבת ראש הממשלה ובסביבת שר הביטחון, וגם ישראל גנץ ראש מועצת בנימין דוחף לכך בכל הכוח, ועוד גורמים נוספים. תושבי היישוב מודים על כך, וכן למנהל האזרחי שמלווה באופן מקצועי את תהליך התכנון וקידומו, אך הם מקווים שהפעם סוף סוף זה יגיע לידי ביצוע והתכנית תאושר להפקדה ותפורסם בוועדה הקרובה.

מצפה דני הוקם בשנת 1998 לזכרו של דני פריי תושב מעלה מכמש שנרצח בביתו. יישוב קהילתי פתוח הכולל תושבים דתיים וחילונים, ומונה כ-45 משפחות. רובם ככולם משרתים במילואים, וחלק מהתושבים עובדים במערכת הביטחון. הישוב ממוקם בנקודה אסטרטגית ומונע בגופו השתלטות פלסטינית על אדמות מדינה באיזור.

תושבי היישוב מקווים כי הממשלה אכן תיישם מדיניות ימין, בייחוד בחלון ההזדמנות המדיני, ותצליח להתמודד עם הקשיים השונים שתמיד מתעוררים כאשר מאשרים תוכניות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו