אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סער או נתניהו: למי אתם הייתם מצביעים בפריימריז?

מתפקדי הליכוד בוחרים היום את יו"ר המפלגה, והדעות במפלגה חלוקות. הח"כ לשעבר דוד מנע סבור שגדעון סער צריך להוביל, בעוד שחבר מרכז הליכוד מוטי אוחנה טוען שצריך להמשיך לתמוך בנתניהו. עם מי אתם מסכימים?

דוד מנע
"המערכת הפוליטית בישראל במבוי סתום, והמדינה זקוקה לשינוי"
למאמר המלא לחצו כאן

אני סובר כי המערכת הפוליטית בישראל במבוי סתום והמדינה זקוקה לשינוי. נתניהו נכשל פעמיים בהרכבת ממשלה, וסבורני כי יקשה עליו להוביל לממשלת ימין ו/או ממשלת אחדות. אני סבור שגדעון סער יכול להביא חזרה לחיק הימין את אביגדור ליברמן, יכול להביא קולות חדשים מכחול לבן שיחזרו לחיק הליכוד, ויכול להרכיב ממשלת ימין או ממשלת אחדות.

גדעון סער להערכתי הוא העתיד של הליכוד ושל המדינה. הוא יכול לקבל קולות ממקומות בהם הליכוד היה חלש, ובעיקר בתל אביב וגוש דן. מפלגת כחול לבן נבנתה על הבסיס של "רק לא ביבי", ללא שום אידאולוגיה – וגדעון סער יכול להביא לפירוקה אחרי הבחירות.

לימין יש רוב בעם, אלא שרוב זה מפוצל ו/או אדיש ו/או לא הולך להצבעה בגלל הפלונטר הפוליטי והפסימיות השורה בכל מקום. הליכה של הימין לאופוזיציה היא בניגוד לקול הבוחר, וחבל שכולנו נלך עם הראש בקיר ולא נסמוך על מועמד חדש וצעיר שיצעיד את הליכוד ואת הימין להנהגה המסורתית של העם והמדינה.

דוד מנע הוא עו"ד וח"כ לשעבר מטעם הליכוד.

מוטי אוחנה
"עד היום נתניהו עבד בשבילנו, עכשיו תורנו לעבוד בשבילו"
למאמר המלא לחצו כאן

מי הוא מנהיג? מנהיג הוא זה היודע לשלב בין חזון למציאות. מנהיג שיש בו רק חזון לא יוכל להנהיג. מנהיג שרואה רק מציאות לא יוכל להוביל.

נתניהו הוא מנהיג המשלב חזון עם מציאות. לנתניהו משנה מדינית, כלכלית וביטחונית סדורה. מהיום הראשון שלו חזונו היה חיבור הפריפריה למרכז, העמקת התחרות החופשית, צימצום האבטלה ומינימום מעורבות של הממשלה בכלכלה.

אחת לאחת, חזונו של נתניהו הפך למציאות. הפריפריה הפכה למרכז, התחרות החופשית בעיצומה, האבטלה כמעט לא קיימת והממשלה צימצמה את מוערבותה ככל שניתן. מצד אחד ידע נתניהו לעמוד מול הלחצים והמדיניות העוינת של אובמה, ומצד שני ידע לרתום את נשיא ארה"ב טראמפ ואת נשיא רוסיה פוטין לצרכים האסטרטגיים של מדינת ישראל.

בעיני גולת הכותרת של נתניהו זה מניעת מלחמה. אין ולא היה מנהיג בישראל כמו נתניהו, שחושב מיליון פעם לפני שליחת ילדינו למלחמה. כל אזרח במדינה וכל חבר ליכוד צריך לומר אלפי תודות על הזהירות בה נוקט נתניהו בהפעלת הכוח. אני בטוח במיליון אחוזים שאם נתניהו יורה על מלחמה, זה יהיה רק אם לא היתה שום ברירה אחרת – ובעיני רק על זה הוא צריך להיבחר שנית.

דבר אחרון לחברי בליכוד: מעבר ליכולתו, מנהיגותו, וכישרונו של נתניהו, ומעבר ליתרונו העצום מול סער, עלינו להכיר לו את הטוב. אחזור בעניין זה על הדברים שאמרה חברתי ד"ר לימור סמימיאן "עד היום נתניהו עבד בשבילינו, עכשיו תורנו לעבוד בשבילו".

מוטי אוחנה הוא יועץ תקשורת וחבר מרכז הליכוד

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
רק ביבי
בטי | 26-12-2019 15:31
ביבי המלך
לא מצביע לגנב מושחת מקומו בכלא
דני | 26-12-2019 15:58
לכלא מושחת
2
בחירות
אא | 26-12-2019 16:22
יש שאלה? אין שאלה! ביבי הוא הבחירה!
ביבי המושחת
פרשת הצוללות | 26-12-2019 17:17
לא מצביע לביבי , מי שאישר מכר צוללות למצרים , לא ראוי להיות ראש הממשלה , וזה בלי להזכיר את כל השאר , הפרת אימונים , מרמה , שוחד . יאללה שילך הביתה , 10 שנים הוא בשלטון ועדין נוחתים טילים בעוטף , אין ריבונות בבקעה , ואפילו חאן אל אחמאר לא בידינו , הבטחות ושקרים כמו חול ואין מה לאכול .....
3
גדעון סער = 0מולן
מישי | 26-12-2019 16:34
גדעון סער עשה רבות לקידום שלטון המשפטנים. היוזמה לשינוי שיטת הועדה לבחירת שופטים הגיעה מגדעון סער. מלפנים המצב היה עוד הרבה יותר גרוע בחירת שופטים נעשתה באופן סודי בקרב שופטים עצמם בלבד. מאוחר יותר הוקמה ועדה לבחירת שופטים אך לבחירה לא היה צורך ברוב מיוחס של שבעה מתוך התשעה. החוק הזה נחקק בדיוק בזמן לביטול השפעת הרוב הלאומי בועדה לשביעות רצונן של השופטות דורית בייניש ואילה פרוקציה ועורכת הדין רחל בן ארי. רפורמות משפטיות למה הן לא בוצעו?? הרי הוא אבן הנגף! הוא המעצור! גדעון סער מהפרקליטות. וגדעון סער שמתגאה בזה שקבע את הרכב הועדה לבחירת שופטים תשעה 9 חברים, שלבחרת שופט צריך רוב של שבעה 7 מתוך התשעה 9: מתוכם שלושה 3 שופטים משמע וטו לשופטים, שניים 2 מלשכת עורכי הדין – רוב למשפטנים. שני 2 שרים שאחד מהם שר המשפטים שהוא בדרך כלל עורך דין ועל כן הוא לצד השופטים. שני 2 חברי כנסת אחד מהקואליציה ואחד מהאופוזיציה. גדעון סער התנגד לשינוי שיטת בחירת השופטים ותמך בהמשך בחירתם הם על ידי עצמם בשם “הדמוקרטיה”, כל זה אומר חוסר פיקוח על שופטים. זהו שמאלן מובהק גייס החמישי. מספיק לדעת מי בעד פיקוח על שופטים (גם פרקליטים) ומי נגד כדי לדעת מי שמאלן. במדיניות חוץ ובטחון ופנים מתערבים ומפריעים השופטים שהוא גדעון סער כל כך עוזר להם בכך. גדעון סער כמו דן מרידור, כמו בני בגין וכמו מיכאל איתן תדיר הצביעו נגד כל חקיקה לאומית כפי שהיו בעד המשך רודנות המשפטנים. גדעון סער ודן מרידור ובני בגין הצביעו נגד שינוי שיטת בחירת השופטים שתהיה יותר דמוקרטית ושלא שופטים יבחרו את עצמם. את התנגדותם הם נימקו ברוב צביעותם ב”דמוקרטיה” שהרשות השופטת תהיה חפה מפוליטיקה – אם פוליטיקה הינה מילה מלוכלכת לא ברור מה הם עושים שם. כלומר ששופטים ימשיכו לבחור את עצמם לפי העדפות ההשקפה הפוליטית שלהם.
4
ביבי
יוסי | 26-12-2019 17:46
רק נתניהו שומר על מדינת ישראל.
5
בחירות
אילן | 26-12-2019 17:50
אין כמו ביבי למדינת ישראל ולא יהיה סער לא בנוי כרגע אולי עוד עשור במפלגת השמאל
6
השמאל תומך בגדעון סער
מלכה | 26-12-2019 17:59
לגדעון סער קשרים נרחבים עם רבים ממפלגות השמאל שגם תומך בו, דבר מופרך ומשונה ביותר. גם עם התקשורת השמאלנית, יש לו קשר וגם היא תומכת בו ומעניקה חו ראיונות מפנקים. עוד צריך להזכיר, את אשתו גאולה אבן עובדת בכירה בתאגיד השידור הציבורי, שקיבלה גם היא ראיונות, גם בשידור הציבורי וגם בכל הרשתות האחרים. כמובן, ראיונות מפנקים ומחויכים. השמאל, עובד עבור גדעון סער.
המשך
מלכה | 26-12-2019 18:36
כרגע הופיע גדעון סער בראיון מפנק מאוד בתוכנית של אמנון לוי בערוץ 13. כמובן, שלא היה אף אחד לאיזון מהצד של נתניהו.
7
"פעילי סער" בקלפי הם שמאלנים,לא מצביעי ליכוד!
שימו לב!!! | 26-12-2019 18:02
מדובר בשמאלנים מהליכודניקים החדשים וחבריהם שנשלחים לקלפיות להסית אנשים לתמוך בגדעון סער כדי להפיל את הימין, שימו לב!!
8
לא זה ולא זה!!!
חגית | 26-12-2019 18:22
......
9
העם אינו טיפש
שלמה | 26-12-2019 18:32
מחליפים רק מי שאינו טוב ואינו מצליח בינתיים רק ביבי הצליח במדיניות שלו, כלכלית,!ביטחונית ... השמואל אינו תוקף אותו על הנהגת המדינה כי אינם מסוגלים לעשות טוב יותר אלא תופסים פרטים אישיים בלי הוכחה כדי להפיל אותו... ומה עושה סער עושה עבודה של השמואל בתוך מחנה הליכוד... זה לא יעזור כי העם אינו טיפש
10
רק ביבי
אני | 26-12-2019 19:24
רק ביבי
11
ביבי
שרה סיתון אממ | 27-12-2019 2:22
רק בנימין נתניהו אוהבים אותך