אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בתנועה למשילות מבקשים להצטרף לדיון בבג"צ על הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו

בתנועה למשילות ולדמוקרטיה מבקשים מבית המשפט העליון להצטרף להליך העתירה כנגד הטלת המנדט להרכבת הממשלה על בנימין נתניהו בשל כתב האישום שהוגש נגדו: "מן הראוי לדחות את העתירה על הסף ולגופה"

בתנועה למשילות מבקשים להצטרף לדיון על נתניהו
  Hadas Parush/Flash90

התנועה למשילות ודמוקרטיה הגישה היום (חמישי) בקשת הצטרפות לבג"ץ בדיון על הטלת מנדט הרכבת הממשלה על ראש הממלשה המכהן, בנימין נתניהו. בעמדה שמסרה לבית המשפט נכתב כי חוקי היסוד ברורים ועל בית המשפט לדחות את העתירה.

התנועה הגישו בקשת הצטרפות כידיד בית המשפט לעתירה המבקשת לאסור על נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה בשל היותו מצוי תחת כתב האישום שעל הגשתו הצהיר היועץ המשפטי לממשלה.

עוד באותו נושא

בג"צ ידון: האם נתניהו יוכל להרכיב ממשלה?


4

בבקשה נכתב כי העתירה מבוססת על הנחות שגויות לפיהן המחוקק לא התייחס למצב כזה. "בהיות הנחת המוצא של העתירה שגויה, שלא לומר מטעה, ובשל החובה המוטלת על כל רשויות השלטון לכבד את החוק ואת המחוקק שקבע במפורש הסדר לסיטואציה בה תוטל מלאכת הרכבת הממשלה על אדם שהוגש כנגדו כתב אישום, מן הראוי לדחות את העתירה על הסף ולגופה".

עורכי הדין של התנועה תקפו את מגישי העתירה: "העותרים מבקשים, בניגוד מפורש לחוק ולכוונת המחוקק, לפגוע בזכות להיבחר על בסיס עקרונות עמומים ביותר, מעבר למניעה הבסיסית המגבילה מתמודד שהורשע בעבירה כמפורט בהוראות חוק היסוד בדבר הבחירות לכנסת או הכהונה כראש ממשלה".

ראש הממשלה מגיב לדיון בבג"צ. "בדמוקרטיה העם מחליט"

העתירה מבקשת מבית המשפט ליטול מנשיא המדינה את שיקול הדעת בהטלת מלאכת הרכבת הממשלה. ביחס לכך כותבים בתנועה כי: "אל לבית המשפט להתערב בשיקול דעתו של הנשיא, וזאת לנוכח החסינות השיפוטית שיש לו מפני כל מעשה הקשור לשיקול דעתו במסגרת תפקידו, ולאור חשיבותו הציבורית של מוסד הנשיאות במדינת ישראל".

לסיכום נכתב: "יש לדחות את העתירה לגופה בשל כך שהסעד המבוקש פוגע באופן אנוש בזכות לבחור ולהיבחר הקבועה בחוק יסוד: הכנסת, בחזקת החפות הכללית ובחזקת החפות הספיציפית המופיעה בחוק יסוד: הכנסת ובחוק יסוד: הממשלה".

עורכי הדין שמחה רוטמן, רוני לויתן וזאב לב ייצגו את התנועה בהליך.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ברררררררררררררר
שמעון לוי | 26-12-2019 12:25
בעעעעעעעעעעעעעעעע
2
מעולה ! החלטה מצוינת
עודדה | 26-12-2019 13:31
תגובה מעולה המוסיפה כוח לכוחות הדמוקרטיים האמיתיים במדינה שהם מזמן כבר לא השמאלנים ! השמאלנים זיהמו את מערכת המשפט בפוליטיקה וכל זאת בשל תאבת השלטון שלא ניתנת להם על ידי העם הדפוק כהגדרתם בבחירות ! מקומו הטבעי של השמאל הוא אך ורק באופוזציה !
3
על העם להחליט
אחת | 26-12-2019 16:59
על העם להחליט מי ינהיג , הסמאל עושה כל מיני חלטורות כדי לקחת את השלטון מהימין, הן עי הפצת שקרים התקשורת ובעיתונות , בית המשפט לא צריך להיכנס ולהתערב בענינים אילו .
4
פילפולי לשון ומכבסת מילים. תסתכלו במראה,
פלפלת | 26-12-2019 17:55
איזו מדינה בעולם תתן לאדם בהליך פלילי וגם אם נניח שיצא צח, להרכיב ממשלה. כל מגלגלי העיניים רוכבים על כלל הציבור בישראל בקביעת סדר היום כאן. לא חינוך לא רווחה ולא בריאות.
5
עברין.
יורם | 27-12-2019 9:40
אנחנו נהיה המדינה הראשונה שבה אולי יטילו להרכיב ממשלה על עברין עם 3 כתבי אישום ,אחד על שוחד. כמובן אור לגויים !!!!!!