אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אור גדול: חנוכיית ענק הוצבה בגג מערת המכפלה

מסגריית כפר הנוער בית חגי בנתה חנוכיית ענק, שהוצבה על גג מערת המכפלה בחברון. החנוכייה, בגודל של 3 מטר, תודלק מדי ערב על גג המבנה ותעטר אותו לכל אורך החג

אור גדול: חנוכיית ענק הוצבה בגג מערת המכפלה
  (צילום: מסגריית כפר הנוער בית חגי)

כל הבא בשערי מערת המכפלה בעיר האבות חברון בימי חנוכה אלו יופתע לראות על גג מערת המכפלה חנוכייה ענקית, שנבנתה על ידי נערי כפר הנוער בית חג"י בסדנת מסגרות. החנוכייה, בגודל של 3 מטר על 3 מטר, תודלק מדי ערב על גג המבנה ותעטר אותו לכל ימי החג.

הכפר הוקם בישוב בית חג"י לפני כ-30 שנה במטרה לתת מענה לנוער הזקוק ליד מכוונת ומסגרת תומכת. כחלק מהמסגרת הלימודית, הכפר נותן הכשרה מקצועית בתחומים שונים: מסגרות ,נגרות וחקלאות. הנערים הופכים לבעלי מקצוע וניגשים לבחינות בסיווג המקצועי, כל אחד לפי נטיית ליבו.

חנוכיית הענק במערת המכפלה (צילום: מסגריית כפר הנוער בית חגי)

מי שהיווה את הרוח החיה מאחורי המיזם הוא אבנר סרוסי, תושב קרית ארבע המנהל את המסגרייה. "המסגריה היא גם לימודית וגם עיסקית ומאז הקמתה הנערים ביצעו מגוון של עבודות: מעקות , סולמות, סככות, שערים, נדנדות לגינות, דלתות בעיצובים ועוד ועוד" סיפר. "הנערים שותפים בכל השלבים, משלב התכנון כולל הביצוע ועד ההתקנה בשטח. הנערים גם נהנים מהרווחים והכסף נכנס עבורם לחסכון, במטרה שיוכלו לממן לעצמם רישיון נהיגה או קורסים לימודיים שונים".

סרוסי סיפר שלפני מספר חודשים פנה אלינו קבלן חשמל מהאזור, שביקש להזמין את החנוכייה לטובת מערת המכפלה. "על אף המורכבות החלטנו ללכת על זה, ושבוע שעבר זכינו להתקין את החנוכייה לאחר שהעניין אושר ע"י הגורמים הרלוונטיים הקשורים למערה. אתם יכולים לתאר לעצמכם שזה לא היה פשוט" אמר על ההליך שקדם להצבת החנוכייה. "העבודה הייתה מורכבת מאד, כי מדובר בחנוכייה גדולה במיוחד ומאוד כבדה. היה צריך להכין אותה בחלקים ולבנות לה חצובה מיוחדת שתעמוד ברוחות באזור הר חברון". 

הליך בניית החנוכייה (צילום: מסגריית כפר הנוער בית חגי)

לדבריו, במהלך העבודה הייתה התרגשות והרגשה מיוחדת. "לא בכל יום יש את ההזדמנות להיות שותפים בהקמת חנוכייה על מקום כל כך קדוש לעם ישראל, מקום קבורתם של האבות והאמהות שלנו" אמר בהתרגשות. "זאת זכות גדולה. נערי הכפר התבדחו ואמרו ש'זה מה שאני אספר לילדים שלי כשתהיה לי משפחה משלי'. שנזכה כולנו להוסיף הרבה אור כמאמר הרב קוק: 'הישן יתחדש והחדש יתקדש'".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו