אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו לקראת הדיון בבג"צ: בדמוקרטיה מי שמחליט זה העם

נקבע מועד הדיון של בג"צ בעניין אפשרות הטלת המנדט להרכבת הממשלה על ראש הממשלה המכהן בשל כתב האישום שהוגש נגדו על ידי היועץ המשפטי לממשלה. נתניהו: "בדמוקרטיה מי שמחליט זה העם"

נתניהו: בדמוקרטיה מי שמחליט זה העם
  יונתן זינדל/ סרוגים

בית המשפט העליון הודיע הערב (ראשון) כי בעוד תשעה ימים, ב-31 לדצמבר בשעה תשע בבוקר, ידון בג"צ בשאלה האם ניתן להטיל את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו, בעקבות הצהרת היועץ המשפטי לממשלה בדבר הגשת כתב אישום נגדו.

הדיון שנקבע בעניין מתקיים בעקבות 67 עותרים שדרשו מבג"צ לדון בשאלה ויערך בפני הרכב של שלושה שופטי עליון: הנשיאה, אסתר חיות, המשנה לנשיאה, חנן מלצר, והשופט עוזי פולגמן.

עוד באותו נושא

שקד מזהירה: "דריסת חוק יסוד – טעות חמורה"


33

ראש הממשלה הגיב על הדיון הצפוי ואמר: "בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם – זה העם, לא אף אחד אחר. אחרת זה פשוט לא דמוקרטיה".

ראש הממשלה מגיב לדיון בבג"צ. "בדמוקרטיה העם מחליט"

היועץ המשפטי לממשלה ידרש למסור את חוות דעתו בנידון 48 שעות לפני תחילת הדיון. ביום שישי האחרון ענה היועץ לבגשת בג"צ לקבל את חוות דעתו בנושא כי: "עמדת היועמ"ש היא שככל שבית המשפט לא ימצא לנכון לדון ולהכריע בשאלות העולות בעתירה בעת הזו, אין גם מקום למתן חוות דעת מטעם היועמ"ש בסוגיה". כעת, משנקבע הדיון בבית המשפט, יגיש היועץ את חוות דעתו כאמור.

במקביל, התייחסה לדברים שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד: "רק נשיא המדינה יכול להחליט על מי יטילו את הרכבת הממשלה, ובג״ץ לא יכול להתערב בשיקול דעתו. לא אני אומרת את זה – 'חוק יסוד: נשיא המדינה' אומר את זה. דריסה של חוקי היסוד או עיוותם היא טעות חמורה שתגרום לריסוק אמון הציבור במערכת המשפטית ולתחושה של הפיכה שלטונית".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
את זה תגיד במישפט
שחרר | 22-12-2019 20:58
בינתיים, שחרר, תן קצת שקט.
2
מהות הדמוקרטיה
ציון נתניהו | 23-12-2019 6:16
גם היטלר עלה ב 34 בבחירות דמוקרטיות , ועם רוב גדול בהרבה מ 25% שיש לך , לך הביתה תעשה טובה לכולם , היה יכול להיות לנו ממשלה עכשיו בלעדיך ועם סער , והוא לא שקרן מושחת ולא נאשם במרמה הפרת אימונים ושוחד , כמוך .
3
מערכת המשפט
אסף | 23-12-2019 14:10
מערכת המשפט היא מושחת מהיסוד וחושבת שהיא תקבע מי יהיה בשילטון זה פשוט בושה וחרפה תפרו לביבי תקים בגלל שלא מצליחים להפיל אותו מהממשלה אז רוצים לעשות הפיכה שילטונית על ידי תפירת תקים פשוט מקנאים בביבי שביבי מנהיג דגול
4
לשיטתם גם פדופיל יכול להיות ראש ממשלה כי העם
עבריין | 24-12-2019 9:12
לשיטתם גם פדופיל ורוצח יכול להיות ראש ממשלה כי העם זה שבוחר
5
גם היטלר עלה בצורה דמוקרטית כי רק העם מחליט
בניימין | 24-12-2019 9:15
גם היטלר עלה בצורה דמוקרטית כי רק העם מחליט
6
ישראל
נועם | 26-12-2019 10:00
ישראל נתן יואל קרויס מיכל מתן ליאור ישראל כרמלה אופיר