אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חג החנוכה יוצא לדרך: הח"כים מדליקים נר ראשון

עם תחילת חג החנוכה, הח"כים הדליקו נר ראשון באירועים בכל רחבי הארץ. ארדן התכבד בהדלקה בכותל, וציין כי "מי ששולט בהר הבית שולט בכל הארץ". רה"מ הדליק נרות עם שגריר ארה"ב

חג החנוכה יוצא לדרך: הח"כים מדליקים נר ראשון
  (צילום: מארק ניימן\לע"ם)

החג יוצא לדרך: עם תחילת היום הראשון של חג החנוכה, חברי הכנסת ובכירי המערכת הפוליטית יצאו הערב (ראשון) להדלקת נר ראשון ברחבי הארץ.

עוד באותו נושא

בכל רחבי העולם: המנהיגים מאחלים חג חנוכה שמח

בהדלקת הנר הראשון בכותל התכבד השר לביטחון פנים גלעד ארדן, בטקס שבו השתתפו גם הרב הראשי של ישראל הרב דוד לאו, ורב הכותל הרב שמואל רבינוביץ'. "לכל דור בעמנו יש את שומרי החומות שלו, ואתם שוטרי מרחב דוד – שומרי החומות של דורנו" אמר ארדן. "אני מאמין גדול בדברים של אורי צבי גרינברג: 'השולט בהר הבית שולט בירושלים, והשולט בירושלים – שולט בארץ'" אמר ארדן.

"אתם מובילים כאן את ניצחון הרוח של עמנו. ויחד עם זאת, לא נשכח שבלמתם גם את גל הטרור שהחל פה לפני מספר שנים, ונבלם בזכות נחישותכם, ואומץ ליבכם.אני מחזק אתכם היום, ומברך אתכם שתמשיכו לשמור עלינו, וגם על עצמכם, כאן בעיר הבירה המופלאה שלנו" הוסיף ושיבח את פועלם של כוחות הביטחון. "חג חנוכה שמח לכם ולכל בני ביתכם!".

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר כי "חג החנוכה הוא הזדמנות מיוחדת לראות את האור המיוחד שבעמנו, כמו בימים ההם, בתקופת המכבים – גם בזמן הזה, מעטים יכולים לבצע שינוי גדול, אם הם רק אוזרים את האומץ ואת הרצון לפעול ולשנות". עוד פנה למשפחות השכולות שהשתתפו בטקס ואמר כי "אין זמן מתאים מחנוכה לומר להן תודה. יש כאן איתנו משפחות גיבורות, משפחות שהן המכבים של דורנו, משפחות שמתמודדות יום יום עם שכול, עם אובדן של אב או אם במשפחה, וממשיכות הלאה, נאבקות להאחז בחיים, מחזיקות את הנר שלהן בכל הכוח ומגרשים איתו את החושך".

(צילום: מארק ניימן\לע"ם)

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר כי "טוב לציין את הנר הראשון של חג החנוכה, ולברך 'שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה' יחד עם אנשינו האמיצים, טובי בנינו ובנותינו," אמר הנשיא לשוטרות ולשוטרים והוסיף: "אתם השומרים שלנו, אליכם אנחנו נושאים עיניים – אתם האמונים על אבטחת המקום הקדוש והרגיש ביותר בעולם. הביטחון שאתם מייצרים כאן מאפשר לנו לחוג את חג החנוכה, חג האורים, בשמחה".

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר להדליק נר יחד עם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן. לפני ההדלקה כתב ברשתות החברתיות כי "שמעון החשמונאי הבהיר לאנטיוכוס: 'לא ארץ נוכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו, אשר בידי אויבינו בעת מן העיתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר הייתה לנו עת, – הושיבונו נחלת אבותינו'. ארץ ישראל לעם ישראל – לנצח נצחים. חג חנוכה שמח לכולכם!". בהמשך הערב יערוך אירוע מיוחד בלשכת ראש הממשלה.

מנגד, ח"כים אחרים העדיפו להדליק את הנר הראשון בביתם, ביניהם ניר ברקת שהציג ברשת תמונה מהדלקת הנרות בביתו בירושלים. "הערב בביתי בירושלים, לא שוכח לרגע את הניצחון הגדול שהביאו המכבים לעיר האהובה שלי, ולעם ישראל כולו. חנוכה שמח!" כתב. גם אביגדור ליברמן הדליק נרות בביתו שבנוקדים יחד עם רעייתו אלה ונכדיו שהגיעו להדלקת הנרות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 22-12-2019 18:29
מטמאים בשפלות ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.