אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יו"ר לשכת עורכי הדין: לא משחקים במגרש הפוליטי

יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, נאם הערב בכנס של הלשכה והתייחס בין השאר להצטרפות הלשכה לעתירת יועצי ראש הממשלה: "משחקים רק במגרש המשפטי, לא בשום מגרש אחר"

יו"ר לשכת עורכי הדין: לא משחקים במגרש הפוליטי
  (קרדיט: לשכת עורכי הדין)

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, נאם בפתיחת כנס משפט פלילי ותעבורה של הלשכה שנפתח הערב (חמישי) והתייחס להצטרפות הלשכה לעתירתם של יועצי ראש הממשלה, פגיעה בזכויות חשודים, הביקורת על מערכת המשפט ומעמד הסנגוריה הציבורית.

עו"ד חימי התייחס להצטרפות הלשכה לעתירתם של יועצי ראש הממשלה כנגד ההיתר לאפשר למשטרה לעיין במכשירי הטלפון שלהם, אחרי שהדבר נעשה שלא במסגרת צו בית משפט: "לשכת עורכי הדין הצטרפה בעבר ותצטרף גם בעתיד כידיד בית המשפט אך ורק ממניעים משפטיים".

עוד באותו נושא

אוחנה מאשים: היועמ"ש אומר – 'נפעל בשונה לחוק'


51

"הצטרפנו לאחרונה כידיד בית המשפט להליך שעסק בטענות לפגיעה בזכויות הפרט של נחקרים והחדירה למכשירי הפלאפונים שלהם. ואני מבהיר כאן שוב: אנו משחקים את המשחק אך ורק במגרש המשפטי ולא בשום מגרש אחר".

המאבק על זכויות הנחקרים אינו מאבק ברשויות החוק

על הפגיעה בזכויות חשודים שנשמעת לאחרונה יותר ויותר אמר חימי: "כמי שעומד בראש לשכת עורכי הדין, אני סבור שעל הלשכה לצאת חוצץ כנגד פגיעה בזכויות חשודים, עדים ונאשמים באשר הם – ללא כל קשר לזהותם או מעמדם"

"עם זאת, המאבק על זכויות נחקרים אינו מאבק ברשויות אכפת החוק ואסור לנו לשפוך את התינוק עם המים. אנו נשמור בחירוף נפש על זכויות האדם אך גם נגן על גורמי אכיפת החוק ושלטון החוק".

שר המשפטים, אמיר אוחנה, ויו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, הערב (קרדיט: לשכת עורכי הדין)

בנוגע לביקורת הנשמעת על גורמי אכיפת החוק, אמר: "אני סומך על כל גורמי אכיפת החוק ואיני מטיל ולו צל של דופי ביושרם. עם זאת, במערכת אכיפת החוק, כמו בכל מערכת ציבורית אחרת, קורות תקלות. לעיתים הן אישיות ולעיתים מערכתיות ולכן, כל מערכת חייבת לבדוק את עצמה וכל מערכת צריכה מערך של ביקורת חיצונית".

חימי נתן דוגמא לכך מהתנהלות לשכת עורכי הדין: "מיד עם כניסתי לתפקיד ראש לשכת עורכי הדין הוריתי על הקמת ועדת איתור לבחירת מבקר ללשכה, כך אני מצפה מכל גוף – בוודאי גוף ציבורי – שיידע שהוא מחויב לבצע ביקורת פנימית, ושהוא גם מחויב לשתף פעולה עם גורמי ביקורת חיצוניים".

הסנגוריה הציבורית – לא אוייב

על מעמד הסניגוריה הציבורית ושכר עורכי הדין החברים בה אמר כי: "הסניגוריה הציבורית היא לא אויב. סניגורים ציבוריים הם חברים שווי זכויות בלשכה. הם עורכי דין טובים ומסורים אך שכר הטרחה שהם מרוויחים הוא מחפיר".

"הסניגוריה הציבורית היא גם לא הבעיה, הבעיה היא בחוק המעניק זכות נרחבת לסניגוריה הציבורית, והבעיה היא בבתי המשפט הממנים סניגור ציבורי לכל דורש. ייצוג משפטי בחינם בהחלט למעוטי יכולת – אך לא לכולם״.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אבי חימי הפיכה בישראל נגד מערכת המשפט בקרוב
דורי | 20-12-2019 17:39
אבי חימי הפיכה בישראל נגד מערכת המשפט בקרוב אומנם הליכוד קיים מהפך בשנת 77 ללא מערכת המשפט הקרוב יהיה הפיכה שם