אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המערכת הפוליטית סופדת לגאולה כהן: "קולה לא ידום"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין, ספדו לחברת הכנסת לשעבר גאולה כהן ז"ל שנפטרה הלילה בגיל 94: "שייכת לדור הנפילים ותישאר תמיד זכר ומופת לנו"

המערכת הפוליטית סופדת לגאולה כהן: "קולה לא ידום"
  (צילום: נתי שוחט/ פלאש90)

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו ספד לחברת הכנסת לשעבר גאולה כהן ז"ל שנפטרה הלילה בגיל 94.

"קולה של גאולה כהן לא יידום. תמיד ננצור את זכרון פועלה הכביר למען חירות ישראל ואת מסירותה ואהבתה לארץ ישראל. היא שייכת לדור הנפילים ותישאר תמיד זכר ומופת לנו, ממשיכי דרכה. שרה ואני אבלים עם צחי ורנדי וכל משפחתה של גאולה, ויחד עם כל בית ישראל, על האובדן הגדול".

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד אף הוא לכהן ואמר: "האש היוקדת של גאולה כבתה הלילה. לוחמת חירות ישראל ברובד העמוק של הרעיון שהייתה לי ולכולנו להשראה. השראה של עוצמה, של מסירות, של אהבת עם בארצו. אנו נלך לאורה של האש הזו בשבילים שסללה ובאלה שנפרצו בכוחותיה ובזכות פועלה- במחתרות, בפעילות למען ההתיישבות וכמחוקקת וכפרלמנטרית. נוחי על משכבך בשלום גאולה יקרה. אני מחבק את משפחתך ושולח להם את תנחומינו בצער הגדול, צער לאומי של ממש".

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "גאולה כהן הייתה לוחמת ציונית בכל מאודה. החל מהמאבק להקמת מדינת ישראל באצ"ל ובלח"י ועד מאבק בלתי מתפשר למען ההתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל. אותה ארץ ואותה מדינה שהיא קידשה כל כך. אני חב לגאולה כהן באופן אישי על מלחמתה למען שחרור אסירי ציון בברית המועצות, ואני בתוכם. הציבור הישראלי יכול ללמוד רבות ממורשתה כיצד לפעול בנחישות עבור מטרה נעלה כל כך כמו ארץ ישראל. אני מאחל תנחומים לחברי השר צחי הנגבי. פטירתה היא אבידה לכל אזרחי ישראל. יהי זכרה ברוך".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: "גאולה האהובה, כמה כואבת היא הפרידה ממך. אבל כבד ירד הלילה על כל אוהבי האמת, אוהבי הארץ, ואוהבייך. היית לי מורה גדולה, הערצתי את רוח הלחימה שלך למען כל מה שהאמנת בו עד שנותייך האחרונות. צחי היקר, משתתפת בצערכם. איבדת אמא יקרה ועם ישראל איבד מנהיגה דגולה. יהי זכרך ברוך".

עוד באותו נושא

ברוך דיין האמת: גאולה כהן הלכה לעולמה בגיל 94


3

יו"ר העבודה גשר ח״כ עמיר פרץ אמר: "גאולה כהן ז״ל היתה יריבה אידאולוגית, אך הערכתי אותה על דבקותה בתפישות עולמה. מאחל לחברי השר צחי הנגבי שלא ידע יותר צער. יהי זכרה ברוך".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "מועצת בנימין יחד עם שאר מתיישבי יהודה ושומרון ועם ישראל כולו מרכינים ראש לזכרה של גאולה כהן ז"ל,מנהיגה לאומית ופטריוטית שהקדישה את חייה לחיזוק ריבונותה של מדינת ישראל בארץ ישראל. משתתפים בצערו של חברינו השר צחי הנגבי וכל משפחתה. יהי זכרה של לוחמת חירות ישראל ברוך".

חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן נפטרה הלילה בגיל 94. שירתה כ-20 שנה בכנסת בסיעת הליכוד ובסיעת התחיה. כיהנה גם כסגנית שר המדע.

שמה נודע בצעירותה כלוחמת במחתרת לח״י, בה הייתה הקריינית של תחנת השידור החשאית. נאסרה על ידי הבולשת הבריטית במהלך אחד השידורים, נשפטה לשבע שנות מאסר, וביצעה בריחה נועזת מן הכלא על מנת לשוב לשורות המחתרת.

גאולה כהן היא אימו של השר צחי הנגבי.

ההלוויה תתקיים מחר, יום חמישי, בשעה 13:30 בהר הזיתים בירושלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ברוך דיין אמת
שרה | 19-12-2019 11:14
גאולה כהן יהיה ברוך דיין אמת, שלא תדעו עוד צער צחי הנגבי ומשפחתו,
2
מלח הארץ
יוסף | 19-12-2019 11:57
לוחמת אמיתית למען ארץ ישראל ועם ישראל.ולמשפחת הנגבי שלא תדעו צער.