אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מוטי יוגב: "דרושים שניים לאחדות בתוך הבית היהודי"

בהמשך לפרסום בסרוגים על האפשרות שעלתה בסביבת יו"ר הבית היהודי לשריין מועמד חיצוני במספר 2 ברשימה, ולדחוק על ידי כך את ח"כ מוטי יוגב, בלשכתו מסרו: "הציבור מצפה לקבל הזדמנות לקבוע את סדר הרשימה"

מוטי יוגב: "דרושים שניים לאחדות בתוך הבית היהודי"

בהמשך לפרסום בסרוגים על האפשרות שעלתה בסביבת הרב רפי פרץ לשריין מועמד כמספר 2 ברשימת הבית היהודי, ולדחוק על ידי כך את ח"כ מוטי יוגב, בלשכתו מסרו: " הציבור מצפה לקבל הזדמנות לקבוע את סדר הרשימה".

יוגב, שבינו ללשכת הרב רפי יחסים מתוחים כתב כי "כפי שדרושים שניים לטנגו, דרושים שני צדדים לאחדות אותה הציבור מייחל לראות, גם בבית היהודי וגם בציונות הדתית", הוא הבהיר במסגרת הדיון הפנים ציוני דתי.

לדבריו, "מפלגת הבית היהודי היא מפלגה שורשית ודמוקרטית. הציבור מצפה לראות אחדות בציונות הדתית ולקבל הזדמנות לקבוע את סדר הרשימה שמייצגת אותו בכנסת". הוא הודיע כי "נפעל לממש את רצון הציבור ככל שניתן תחת לוח הזמנים הקצר", כשהוא מרמז לקיומם של פריימריז במסגרת איחוד של מרכזי החברים מצד שתי המפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

(צילום: דוברות אביב ניהול קרנות)

במסגרת ארבעת המתווים אותם פרנו בסרוגים, הוסבר על מהלך נוסף שמקודם לאחרונה לפיו, יקובע היו"ר והרשימה, אבל עם אפשרות של שריון שעומד לזכותו של היו"ר, לפיו הוא יכול להנחית במספר שתיים דמות לבחירתו, שאף לא חברה במפלגה ובכך לדחוק את יוגב.

השם החם: איילת שקד או דמות ליברלית אחרת. על ידי כך, מסכלים אופציה בהתמודדותה של שקד על הראשות ומחזירים דמות אלקטורלית בחזרה הביתה ובעקבות כך ישנה אפשרות לפיצולה של הימין החדש וגם עונים ללחצי פעילים מרכזיים במפלגה שדורשים את שובה.

הבעיה: איום על מועמדתה של חברת הכנסת לשעבר עידית סילמן, ששריון אישה במקום השני יידחוק אותה לתחתית הרשימה הראלית לכנסת.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מה חדש
חיים | 17-12-2019 15:45
הרב רפי ומנכלו מאז. כניסתו לתפקיד ממדר .פוגע חושש ממוטי יוגב .פוליטיקא בגרוש .מעניין למה . רפי ומנכלו נכשלו .נכשלו בעיקר בקשר עם הפעילים והשטח .לכן חייבים הם לפרוש .עדייף שיצאו בשקט .מאשר שיעיפו אותם
2
סמוטריץ זה שליח הרב מלמד ממנו אל תצפה לאחדות
ישראלי | 17-12-2019 18:49
האחדות היא מהם והלאה . לך לבית אל ותראה איזה אחדות דמיונית הוא מתדלק שם מידי יום. הם רק שואפים שכולם יהיו באחדות גמורה בכפיפות אליהם , זה רצונם אחידות ולא אחדות.
3
איילת
אכן | 17-12-2019 22:31
איילת מטיילת עדיין מתלבטת .כל כך נחרצת אוי אוי אוי .רוצה לרקוד על כל החתונות וקבל הכל מהמוכן. ואתם עדיין לא הבנתם עם מי יש לכם עסק .
4
איזה רעש הם עושים... אין להם ציבור בכלל!
יהודי מבודר | 18-12-2019 2:31
הציבור לקח ימינה וליברליה
5
מדברים גבוהה על אחדות ועושים הכל כדי לפלג
מה חדש בימין? | 18-12-2019 2:59
כמו bb כך בימין שמדבר על האחדות הנשגבת , אבל עושה הכל כדי לפלג..כך בימין. בכל מקרה bb ישתה להם את הקולות בסוף