אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מרצ: לא יהיו בחירות ליו"ר ולרשימה, פונים לחיבורים

בהסכם בין ניצן הורוביץ לתמר זנדברג הוחלט כי לא יהיו בחירות לראשות ורשימת מרצ, ועידת המפלגה תתכנס לאשר זאת בראשון. המטרה הבאה: לחץ לחיבורים פוליטיים נוספים, ב'עבודה' מתנגדים

מרצ: לא יהיו בחירות ליו"ר ולרשימה, פונים לחיבורים
  (צילום: גילי יערי/ פלאש 90)

מפלגת מרצ החליטה לאחר דיונים בין היו"ר ניצן הורביץ לח"כ תמר זנדברג כי יו"ר המפלגה ורשימת מרצ שנבחרה לקראת הבחירות לכנסת ה-22, ישארו על כנם גם לבחירות לכנסת ה-23. הדבר יובא לאישור חברי המרכז של המפלגה.

בשונה ממפלגות הציונות הדתית, "חברי הכנסת של מרצ ובכירי הרשימה הגיעו לשורה של הסכמות, ברוח של אחדות ושיתוף פעולה". ועידת מרצ תתכנס ביום ראשון הקרוב כדי לאשר זאת.

עמיר פרץ מתנגד לחיבור עם מרצ

מרצ קוראת לחיבורים פוליטיים, בין היתר עם מפלגת העבודה אך שם מתנגד בתוקף היו"ר עמיר פרץ. הם מסבירים כי האיחודים "יבטיחו ייצוג מקסימלי של מרצ והשמאל ואת ניצחון גוש השמאל-מרכז בבחירות והקמת ממשלה על בסיס גוש זה – ממשלה שתשנה את הכיוון המסוכן בו צעדה ישראל בעשור האחרון, ותפנה לכיוון של שלום, צדק חברתי, חופש, שוויון אזרחי וסולידריות, ולשותפות יהודית-ערבית".

לצורך מימוש חיבורים פוליטיים מינה יו"ר המפלגה צוות לניהול המו"מ שיורכב מיו״ר המפלגה ח״כ ניצן הורוביץ, ח"כ תמר זנדברג, ח"כ לשעבר מוסי רז ומזכ״ל מרצ תומר רזניק. כל החלטה על חיבור תובא ע״י ההנהגה לאישור ועידת מרצ.

לצורך ביטוי מקסימלי של עמדות מרצ, מיקסום ייצוגו ומיצוי כוחו האלקטורלי של השמאל, יוקם צוות הנהגה משותף לניהול קמפיין הבחירות, שיובל ע״י יו״ר המפלגה ח״כ ניצן הורוביץ, בשיתוף ח״כ תמר זנדברג ועיסאווי פריג׳. השביעיה הראשונה של מועמדות ומועמדי מרצ לכנסת תכהן כצוות פוליטי-אסטרטגי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
שיפנו לשותפים הטבעיים שלהם
ללי | 16-12-2019 11:57
שיעשו חיבורים עם הרשימה המשותפת - הם חולקים את אותו מצע בדיוק.
בין כה וכה מרץ-שרץ ומוגו כעשן בבחירות
בנימין ימיני בנימינה | 16-12-2019 12:07
אם נגזר עלינו שמאל בכנסת, עדיף שאלו יהיו ערבים ולא אנשים נבזים כמרץ פסולי חיתון