אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אוחובסקי: כשעומר אדם שר 'מודה אני' זה לא מפריע לי

בזמר המזרחי, כשעומר אדם שר 'מודה אני' זה לא מפריע לי, כי זה חלק מהרפרטואר שלו. אבל אצל ישי ריבו, אלה כל השירים. מפריע לי שכל השירה היא רק על דת.

אוחובסקי: כשעומר אדם שר 'מודה אני' זה לא מפריע לי
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

אחרי שעורר סערה בטור באתר 'מאקו' בו כינה את גל המוזיקה היהודית, אותו מוביל ישי ריבו, כמוזיקת 'הדתה' התראיין הבוקר (ב') גל אוחובסקי בתוכנית מנדי ביתאן בכאן מורשת, וניסה להסביר את עמדתו למראיין מענדי גרוזמן.

גרוזמן הקריא קטעים מתוך הטור, ושאל את אוחובסקי, אם הוא באמת חושב שישי ריבו כשהוא בא לכתוב ולהלחין שיר הוא חושב על הדתה?

עוד באותו נושא

החוצפה של גל אוחובסקי


96

ברור שהוא לא עסוק בקמפיין. ישי ריבו הוא מוזיקאי מוכשר ואיש נחמד. אין לי בעיה עם ישי ריבו עצמו, אלא יש לי תחושה מסוימת שהגל הזה הוא הגל המצליח ביותר בישראל. המוזיקה הכי אופנתית בישראל היא מוזיקה אמונית.

זו עובדה, מה הבעיה בגל הזה?

הפניתי זרקור. כששומעים את השירים ברדיו, אנשים לא עוצרים לחשוב מה המוזיקה הזו, שאתה שר תפילות וכמעט שר שירים דתיים. דברי שני אני לא אוהב את הגל הזה. אחת הסיבות היא שזו עוד דרך לנסות לגרום לנו לחזור בתשובה, להתקרב ליהדות כמו שאתם רואים אותה. ודבר שלישי הוא אני פחות אוהב את הגל הזה, בשיר של ריבו ונתן גושן, שהוא פחות מוזיקה אלא יותר מילים. זה מתחיל להיות שיר שהוא רק טקסקטים. אווירת 'אלוהים, אלוהים, בוא תציל אותנו'.

אבל אתה לא כתבת טור ביקורת מוסיקלי, אלא טור שתוקף את עולם המושגים של האמן שכתב את מה שיש בעולם שלו. למה אתה לא מאמין להם שזה העלום שלהם, למה אתה קורא לזה קמפיין?

אני לא אומר שאני לא מאמין להם, אלא שהכמות היא הבעיה. יש עכשיו מצב שאני פותח את הרדיו ואני שומע יותר ויותר מוזיקה אמונית, ואני פחות אוהב את זה. הטענה שלי היא שכזו מוזיקה לא צריכה לקבל כל כך פוקוס, כי יש בה מעבר למוזיקה, יש בה אלמנטים הקוראים ומפתים אותך להיות אדם יותר דתי. אני רוצה שמי שמקשיב לזה – ידע את זה.

אתה יודע שרבים בישראל, מבחינתם תפילה זו לא חובה להיות דתיים. זה קישור לאמונה. גם לאונרד כהן, נגע בתפילה. גם הוא ניהל קמפיין?

בזמר המזרחי, כשעומר אדם שר 'מודה אני' זה לא מפריע לי, כי זה חלק מהרפרטואר שלו. אבל אצל ישי ריבו, אלה כל השירים. מפריע לי שכל השירה היא רק על דת.

הם שרים מה שהם רוצים.

ברור. לך זה לא מפריע, לי זה מפריע.

גרוזמן ואוחובסקי לא הצליחו להגיע להסכמה, אך בסופו של הראיון, ביקש אוחובסקי לשמוע את השיר 'הלב שלי' אותו הגדיר כ'פחות דתי'.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
אז אל תשמע אותו חתיכת הומו מתועב.
יעל | 16-12-2019 13:38
חוצפן. רק לכם הלהטבים מותר להביע את רחשי הלב והמאווים הסוטים שלכם?
תגובה ג׳ורה
ללל | 17-12-2019 12:50
ממש נגעלתי לקרוא את התגובה הזאת ועוד כמה תגובות נוספות פה.
2
רפואה
דמוקרטיה | 16-12-2019 15:23
אין מילים. כל מי שאשם בכל זה הימין. אנחנו שצופים בערוצים האלו והם עושים מליונים ונותנים להם במה. הוא צריך כדורים חזקים דחוף.
תגובה ל-2
אחת | 16-12-2019 18:55
מה עניין שמיטה להר סיני, מה לשירה ולימין, סמאלנציק קטן ורדוד , מי שאשם בזה זה הסמאלנים הארורים שהוקידו לילדים את הכיפות וגזזו להם את הפרות ושלחו אותם להתחנך בקיבוצי השומר הצעיר ששם אין דת ולא דין , אין שבת ואין פסח ואין כלום רק חיות על שתיים.
3
לי מפריע לפתוח ולשמוע כל היום שירי זימה
גלאוח | 16-12-2019 16:08
קנה לך דיסק ואל תאזין לרשתות.
4
יאמניאק לך לעזזאל
יאיר | 16-12-2019 16:22
כל אחד במדינה הזאת יעשה מה שהוא רוצה...וזה בדיוק כמו שאני לא מתלונן ברדיו לב המדינה
5
איאייי
חשבת לא לשמוע? | 16-12-2019 17:33
אולי פשוט תעצום את האוזניים שלך? חתיכת מטומטם אתה לא אמור להיות האדם הכי נאור, מקבל, ודמוקרט שיש? אל תשמע אדון אוחבסקי פשוט אל תשמע תעביר תחנה, תסגור את הרדיו. אבל בטיפשוט שלך תטפל עוד לפני הבעיה הזו חמורה יותר.
6
אוחובסקי, עומר אדם , ישי ריבו
יהודיה | 16-12-2019 18:52
לאוחבסקי לא מפריע כשעומר אשם שר מודה אני לפניך , אבל השירים של ישי ריבו הם כולם שירי דת, חחחחח כמה זסתום ומטומטם יכול להיות אוחובסקי, מודה אני לפניך זזה מה שיהודי צריך וחייב לאמר כל בוקר כאשר מתעורר ויורד מהמיטה. מודה לקדוש ברוך הוא. על שהחזיר את הנשמה . גם זה שיר, דתי, אין כמו השירים הדתיים החסידיים במיוחד אלה עושים הרבה שמח בחתונות דתיות כמובן. דבר שאתה לא תזכה לו. אולי תלך ללמוד קצת על היהדות וקצת שיעורי תורה אתה לא מחוייב לחזור בתשובה. בה (ברוך ה') עד,היום מי שחזר בתשובה לא הפסיד להיפך . יצא בשכר,גדול.
7
אבל על השירים הדוחים של דודו פארוק הוא לא
אוראור | 16-12-2019 19:07
אומר כלום - נכון? צבוע אחד!!!!!!!!!!!!!!
8
תעביר תחנה
מיכל | 16-12-2019 19:17
צרות עין לשמה. מה אכפת לך ? לא מתאים לך תשמע משהו אחר אין פה שום הדתה , אדרבא , יש פה כפייה של תרבות אנטי יהודית. ואם מדברים על מוזיקה, אומנות.. רק עעעכשיוווווו הישראלים קלטו איך עושים את זה נכון . ולא ,לא טודו בום
9
פשוט בור ועם הארץ
אני | 16-12-2019 19:43
לא הבנתי.. זה ידוע שיהדות בניגוד לאיסלאם דווקא לא מנסה להחזיר אנשים בתשובה. העניין של מיסיונריות לא קיים ואפילו מגונה ביהדות מאוד. איך הגעת למסקנה שאנחנו רוצים שתחזור בתשובה? למה מוזיקה דתית במדינה יהודית נחשבת הדתה? למה איזה דתי פעם אמר לסטטיק ובן אל ונועה קירל ואופק אדנק להפסיק לשיר שירים שמדברים רק על נשים וכמה הן יפות ואיזה גוף יפה וסטיות כאלה ואחרות? חוצפן שכזה..
10
כנסו
אחד | 16-12-2019 22:07
אני לא מבינה מה זה מפריע לך שהמוזיקה של ריבו מקרבת אנשים וזה אומר עליך שכנראה אתה לא מאמין ככ ולכן זה גם לא היה מעניין אותך
11
ערב רב
בטי | 16-12-2019 23:36
איכסססס
12
מעניין מה היה קורה
מאור | 01-01-2020 14:35
אם הרב אבינר לצורך העניין היה אומר שהוא לא רוצה מוזיקה של הומואים מה אז היה קורה. איפה היו רותם סלע אסי עזר וכל ה0מאלנים האלה.