אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניסו לשדוד קשיש בן 70 ונתפסו על חם

קשיש כבן 70 הותקף באכזריות על ידי שודדים שחדרו לדירתו לאחר שהורידו את מפסק החשמל. השודדים הופתעו על ידי שוטרים, אחד נתפס והוגש נגדו כתב אישום חמור. מתקיים מצוד אחרי השודד שנמלט

ניסו לשדוד קשיש בן 70 ונתפסו על חם
  Nati Shohat/Flash90

נעצר גבר כבן 41 שניסה לשדוד באכזריות קשיש כבן 70, חשוד נוסף נמלט. פרקליטות מחוז צפון הגישה נגד השודד שנתפס כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

לפני כשבועיים בשעות הערב התקבלה במוקד המשטרה שיחה מקשיש שהודיע כי לפני החשמל שבביתו בנוף הגליל נותק, והוא מתכוון לצאת לבדוק את פשר התקלה. השוטר שענה לשיחה ביקש מהקשיש להישאר בבית והודיע לו כי שלח אליו ניידת.

עוד באותו נושא

בושה: עמותה דתית הוציאה במרמה דירה מידי קשיש

כאשר השוטרים הגיעו לבית והרימו את מפסק החשמל, שמעו יללות סבל מתוך הדירה וכשניסו לפתוח את הדלת גילו שהיא נעולה מבפנים. אחד השוטרים פנה לחלון הדירה בעוד השני נשאר לשמור על הדלת, כאשר לפתע הדלת נפתחה ושני שודדים יצאו ממנה.

השוטר שהפתיע את השודדים הצליח ללכוד את אחד מהם. השני הצליח לברוח ומשטרת ישראל חוקרת בכדי לאתר אותו.

כשהשוטרים נכנסו לדירה נגלה לעיניהם מחזה מזעזע. הקשיש היה כבול בידיו וברגליו, מכנסיו היו מופשלים מטה ופיו חסום בפיסת בד.

מהחקירה עלה כי שני השודדים הגיעו לביתו של הקשיש כשהם מצוידים במסכות, חבל ואזיקונים, וניתקו את מפסק החשמל בדירה. כאשר הקשיש יצא לבדוק מה קורה, התנפלו עליו השניים, תקפו אותו והכניסו אותו לתוך הדירה, הפילו אותו ארצה, הכו אותו ובהמשך קשרו את רגליו בחבל, את ידיו אזקו באזיקונים דחפו פיסת בד לפיו והפשילו את מכנסיו. כתוצאה ממעשיהם, הקשיש שהינו ערירי, נזקק לטיפול רפואי ונגרם לו שבר באף וחבלות בפניו.

החבל בו נכבל הקשיש (צילום: דוברות המשטרה)

ביום חמישי האחרון הוגש כתב אישום חמור כנגד השודד שנתפס בעבירות של ניסיון שוד, תקיפת זקן הגורמת חבלה, חבלה בנסיבות מחמירות, התפרצות לדירה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

ממשטרת ישראל נמסר: "עבירות השוד הינן עבירות חמורות הפוגעות בביטחון התושבים ומותירה בהם מעבר לנזק הכספי, טראומה נפשית, אובדן תחושת בטחון, ופחד. המצב אף קשה יותר במקרה של אוכלוסיות מוחלשות ואנשים בודדים אשר נעדרים סביבה תומכת ומחזקת. עבירות שוד המשלבות אלימות קשה כלפי חסרי ישע בביתם הן בין החמורות ביותר, ומשטרת ישראל מפעילה את כל האמצעים שברשותה על מנת להביא עבריינים המבצעים מעשי שוד מאחורי סוגר ובריח במהירות לפני שיפגעו בקורבנות נוספים".

"משטרת ישראל קוראת לאזרחים בכלל בדגש על אוכלוסיות מוחלשות ואנשים החיים בגפם, כי בכל מקרה שבו הם נדרשים לצאת מביתם בשל תקלה כלשהי כמו הפסקת חשמל או מים או שאדם זר נוקש בדלת ביתם, ויש להם חשש כלשהוא כי מדובר בפעילות פלילית, לא לצאת מהבית ולהתקשר מיד למשטרת ישראל, כך שאם מדובר בשודדים או נוכלים משטרת ישראל תוכל לשים את ידה על אותם עבריינים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו