אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תכנית פרץ: תקצוב משרדי ממשלה חיוניים לבחירות

שר החינוך בפנייה לראש הממשלה וראשי המפלגות להקים ועדת הסכמות בכנסת על מנת להעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה. פרץ: "אסור שהמצב הפוליטי ישבש את שגרת תושבי המדינה"

תכנית פרץ: תקצוב משרדי ממשלה חיוניים לבחירות
  (צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90)

על רקע פיזור הכנסת וההליכה לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה שיגר היום (חמישי) שר החינוך רפי פרץ, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר כחול-לבן ח"כ בני גנץ בדרישה להקים ועדת הסכמות בכנסת על מנת להעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה.

המטרה לקחת משרדים משמעותיים ואטרקטיביים, בהם בריאות, חינוך, ביטחון שבהם יישמר תקציב מסויים לצורך ייעול העבודה השוטפת

פרץ הסביר את המהלך, לפיו "אנו מצויים לקראת סוף שנת התקציב 2019, ובהיעדר ממשלה קבועה לא התקיימו דיוני התקציב לשנת 2020. המשמעות היא שמשרדי הממשלה עתידים לתפקד החל מחודש ינואר הקרוב ללא תקציב ובמתכונת של 1/12", זאת אומרת התקציב הבסיסי מתחלק בין 12 חודש השנה.

על משרד החינוך הבהיר: "עולה חשש כבד שהחל מחודש ינואר יעמדו בספק או ייפגעו משמעותית פרויקטים חינוכיים ותוכניות חינוכיות."

הצעת חוק פיזור הכנסת ה-22 אושרה בקריאה שנייה ושלישית (קרדיט: ערוץ כנסת)

בנוסף לראשי המפלגות, המכתב נשלח גם ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ולשר האוצר משה כחלון. השר הציע כי תוקם ועדת הסכמות בכנסת לצורך העברת תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה השונים. "על המהלך לכלול את המשרדים החברתיים והחיוניים לתפקוד הבסיסי של האזרחים: בטחון, בריאות, חינוך, רווחה – משרדים אשר תקציבם קריטי לחייהם של אזרחי ישראל."

לסיום הביע שר החינוך תקווה שיהיה שיתוף פעולה מצד כל סיעות הכנסת בהעברת התקציבים, " בטוחני שהסיעות בכנסת מבינות את חשיבות העניין ויירתמו למהלך החשוב. יש לנו אחריות כלפי אזרחי מדינת ישראל. אסור שהמצב הפוליטי שאליו נקלענו ישבש את שגרת חייהם של תושבי המדינה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו