אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פיזור הכנסת ה- 22: כך זה נראה. תיעוד רגע אחר רגע

מ- 10 בבוקר ועד 3 לפנות בוקר, מאישור הוועדה ועד לאישור החוק, תיעוד היממה האחרונה של הכנסת ה- 22 מעדשת המצלמה: מי נרדם במליאה, מי צעק וגרנו ניחר ומי התעלם משקד? צפו בכל הרגעים שלב אחר שלב

פיזור הכנסת ה- 22: כך זה נראה. תיעוד רגע אחר רגע
  שותה לחיים (חיים גולדברג/ סרוגים)

זו הייתה יממה ארוכה שהתנהלה בעצלתיים, בלי חשק ועם הרבה ציניות מצד אנשי התקשורת, הפוליטיקאים וגם עובדי הכנסת, לקראת פיזורה של הכנסת ה- 22, בתום כ- 75 יום בלבד מאז הושבעה.

1. הוועדה המסדרת מכונסת בשעה 9:30 על מנת להעניק להצעות החוק פטור מחובת הנחה לכל הקריאות. הפטור המבוקש נדרש על מנת לאפשר למליאת הכנסת לדון ולהצביע על הצעת חוק ולבטל את זמן ההמתנה הקבוע בתקנון הכנסת.

הצבעה על פטור מחובת הנחה (צילום: דוברות הכנסת)

2. בשעה 11:00 בבוקר מליאת הכנסת הצביע על הצעות החוק בקריאה טרומית

פותח יום ארוך במליאה, אדלשטיין (צילום: חיים גודלברג/ סרוגים)

עוד באותו נושא

תם המנדט: ישראל הולכת לבחירות שלישיות ב- 2 למרץ


8

3. בין לבין הספיק יו"ר כחול לבן בני גנץ לקפוץ  לכנס הגנה על שלטון החוק בהובלת ח"כ רויטל סויד. שם אמר: "כפי שנראה כרגע אנחנו הולכים לבחירות בפעם השלישית בשל ניסיון של נתניהו להגיע לחסינות, נפעל בכנסת בכדי לבחון את חוק החסינות".

4. באמצע היום כינס אביגדור ליברמן בחדר הצפוף והמחניק של סיעת ישראל ביתנו את כל כלי התקשורת הישראלית, וקיים מסיבת עיתונאים ארוכה מתמיד. על הפרק: כולם אשמים בבחירות, חוץ מישראל ביתנו.

5. חוזרים לקידום החוק, הוועדה המיוחדת שתהיה מכונסת מספר שעות על מנת לדון בהצעות החוק ומכינה אותם לאחר דיון והצבעה בקריאה ראשונה למליאת הכנסת.

6. מתחמם: מליאת הכנסת מאשרת את הצעות החוק בקריאה ראשונה.

7. השעות כבר נוקפות והוועדה המיוחדת נכנסת ללילה לבן ומאשרת את החוק רק בשעה 2:00 בלילה להצבעה לקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת.

הצעת חוק פיזור הכנסת ה-22 אושרה בקריאה שנייה ושלישית (קרדיט: ערוץ כנסת)

8. אך קרוב ל- 3 וחצי לפנות בוקר הפור נפל- מליאת הכנסת מצביע על הצעת החוק בקריאה שניה ושלישית והכנסת ה-22 מפזרת את עצמה אחרי פחות מחצי שנה ופותחת בקמפיין בחירות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ליברמן וכחול לבן
מאיר | 12-12-2019 7:47
ליברמן וכחול לבן היו מתואמים לאורך כל הדרך למשוך זמן ולדחות כל אפשרות להקמת איזשהי ממשלה... הכל היה משחק.. הם רצו להגיע בדיוק לרגע הזה.. אבל אל דאגה גנץ לא יהיה ראש ממשלה. נתניהו ישאר בתפקידו.. יש קודים ודילוגים מחומש דברים שזה רשום במפורש.. ביבי ישאר.. אל תתרגשו מכל מה שתשמעו בחודשים הקרובים..