סופר: הווקף מבצע עבודות בהר הבית, די להפקרות - סרוגים

סופר: הווקף מבצע עבודות בהר הבית, די להפקרות

חבר הכנסת אופיר סופר התייחס לעבודות שנעשות על ידי הווקף בהר הבית ללא פיקוח במכתב שנשלח לרה"מ ולשר הפנים: "אבקשכם לבחון את המשך כיבוד הסכם הסטטוס קוו על ידי מדינת ישראל"

author-image
סופר: הווקף מבצע עבודות בהר הבית, די להפקרות

חבר הכנסת אופיר סופר, שלח היום (ראשון) מכתב לראש הממשלה ושר הפנים ארדן בנוגע לעבודות שמבצע הווקף בהר הבית: "השמדת ראיות מבית המקדש הראשון והשני הפכה לעניין שבשגרה. מה ישראל מקבלת בדיוק מהסכם הסטטוס קוו? די להפקרות!".

סופר התייחס במכתבו לפרסומים אודות עבודות הבנייה שמבצע הווקף במסגד אל מרוואני (אורוות שלמה) בהר הבית.

ביצוע עבודות בשטח ההר נעשה לאחר אישור של ועדת השרים לשמירה על המקומות הקדושים, משטרת ישראל ורשות העתיקות, ועל כן פנה סופר למשרדו של שר הפנים גלעד ארדן שהשיב לו כי "כלל העבודות בהר הבית (פרט לעבודות בסיסיות של החלפת נורה לדוג') מבוצעות באישור של המשטרה, ועדת השרים ורשות העתיקות".

אולם, ממשיך סופא במכתבו, בידיעה שפרסם הווקף עצמו, תועדו עבודות הבנייה בסרטון וידאו בהיעדרם של אנשי רשות העתיקות האמונות על פיקוח העבודות: "למען הסר ספק, העבודות המתועדות הינן עבודות בניה של ממש, ולא עבודות החלפת נורה ו/או כדומה".

לבחון את המשך כיבוד ההסכם הסטטוס קוו על ידי מדינת ישראל

סופר המשיך במכתב: "כידוע ודאי לכבודכם, הר הבית הינו המקום הקדוש ביותר לדת היהודית (וזאת בניגוד לדתות האחרות, שזהו אינו המקום המקודש ביותר להן).במקרה או שלא במקרה, בפרשת השבוע 'ויצא' שנקראה בשבת האחרונה בבתי הכנסת בארץ ובעולם, מוזכרת תפילתו של יעקב אבינו בהר המוריה – הוא הר הבית".

"בעבר, נחשפה העובדה כי "הווקף" וגורמים מטעמו משמידים בשיטתיות פיסות ארכיאולוגיה רבות, המעידות על קשרו הייחוד של העם היהודי להר הבית, וזאת בניגוד למדינת ישראל המקפידה לשמור תמיד על שמירת הסכם הסטטוס קוו – וזאת עד כדי אי מתן הרשאה ליהודים למלמל פסוקי תפילה במקום (!!!)".

"לפיכך, אבקש לשאול: האם העבודות המבוצעות בהר, בוצעו ללא אישור הגורמים הרלוונטיים (המפורטים לעיל)? האם רשות העתיקות מפקחת על העבודות הנ"ל במהלך ביצוען?", הקשה סופר.

"ככל והתשובות לשאלות הינן שליליות – אבקשכם לבחון את המשך כיבוד הסכם הסטטוס קוו על ידי מדינת ישראל, הסכם שנראה כי מכובד לפרטיו ע"י מדינת ישראל ומופר לפרטיו על ידי ה- "ווקף" ו/או מי מטעמו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
הם עושים זאת שנים והביבי האפס שלך לא נוקף
גנוב | 09-12-2019 1:04
אצבע. תתמוך במפלג המסית שלך ותפסיק לשלוח מכתבים כדי שיתפרסמו בסרוגים
2
כמו סטטוס קוו בשבת
אלי | 09-12-2019 8:26
הסטטוס קוו בהר הבית הוא כמו בעניני השבת. אתה וחבריך הלכתם אחרי האליל הכוזב, גרמתם לאי יציבות ופער בהמשכיות שלטונית והבאתם עלינו תחבורה בשבת. הכל בגלל רגבי עצים ופלחי אדמה מזוייפים. מה לך ולחבריך כי תלינו - אתם הבאתם את העצה הרעה וראו למה גרמתם- יריתם לעצמכם כדור בראש.
3
איפה כל הגדויילים ??
משה | 09-12-2019 11:13
תלמידי ירבעם בן נבט שלא איכפת להם מה שקורה בהר השם? צבי טאו איפה אתה? יצחק יוסף איפה אתה? אתם שרלטים במיטבם. רק יראי השם באמת איפכת להם ועושים מה שאפשר. שאר הרבנים לא שוה כלום.