אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סופית : מכללת הרצוג היא המכללה הדתית הראשונה שזוכה לעבור לתקצוב הות"ת של המל"ג

העברת המכללה היא חלק ממהלך נרחב להעברת התקצוב של המכללות האקדמיות לחינוך ממשרד החינוך לות"ת ומהווה צעד אסטרטגי מהותי: "הכרה בהישגי המכללה בשנים האחרונות"

צילום: מכללת הרצוג

בשורה למכללת הרצוג (מיסודן של מכללות הרצוג-ליפשיץ): המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), ומשרד החינוך חתמו היום על חוזה המאשר את מעבר המכללה מהאחריות התקצובית של משרד החינוך לאחריות של הוועדה לתכנון ותקצוב (הות"ת) של המל"ג.

מכללת הרצוג מצטרפת למכללות סמינר הקיבוצים, בית ברל ואחווה שכבר ביצעו את המעבר לות"ת.

העברת המכללה היא חלק ממהלך נרחב להעברת התקצוב של המכללות האקדמיות לחינוך ממשרד החינוך לות"ת ומהווה צעד אסטרטגי מהותי, שנועד לאפשר את צמצום מספר המכללות לחינוך, תכנון רוחבי ואחיד של מערכת ההשכלה הגבוהה באמצעות ות"ת, להגביר את החופש האקדמי והמינהלי ולהשוות את מעמדן לשאר המוסדות האקדמאיים בישראל.

תהליך המעבר של מכללת הרצוג התחיל כבר  בינואר 2013, בו אישרה המל"ג איחוד בין המכללה האקדמית הדתית לחינוך ע"ש ליפשיץ בירושלים לבין מכללת יעקב הרצוג לחינוך בגוש עציון.

בעקבות האיחוד, ובהתאם להנחיות מל"ג החל תהליך המעבר לות"ת שכלל בדיקה מעמיקה בשורה של היבטים, בהם: איתנות פיננסית, היבטים משפטים, תשתיות ואיכות הוראה. למרות המעבר לתקצוב הות"ת המכללה תוכל לשמור על צביונה הדתי.

הרב פרופ' יהודה ברנדס, ראש המכללה אמר כי "המעבר לתקצוב ות"ת יש בו הכרה בהישגי המכללה בשנים האחרונות ובמעמדה, ומבחינה זו אנו חותמים פרק נכבד של עשיה ועליית מדרגה. בד בבד, יש בו הזדמנות ובעקבותיה תביעה להמשך פיתוחה של המכללה ושגשוגה בכל המישורים. אנו תקווה שנשכיל להיות ראויים לאמון שניתן בנו ונדע לנצל את האופקים החדשים שנפתחו לפנינו, לתרום לשיפור מערכת החינוך וקידום המורים ומעמדם בארץ ובתפוצות".

"חלק נכבד מאוד בגידול ובפיתוח של המורים והמורות בחינוך הדתי"

שר החינוך ויו"ר המל"ג רפי פרץ: ״חיזוק מעמד המורה היא אחת המטרות שהצבנו במשרד החינוך ובמל״ג. העברת מכללת הרצוג לתקצוב הות״ת היא חלק ממהלך כולל של העצמת המורה בישראל על ידי העברת המכללות לידי המל"ג. למכללות הרצוג-ליפשיץ יש חלק נכבד מאוד בגידול ובפיתוח של המורים והמורות בחינוך הדתי ואני שמח שהצלחנו להעלות את המכללה מדרגה לתקצוב ראוי ע"י המל"ג".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מעבר מכללת הרצוג לתקצוב הות"ת מהווה צעד נוסף בהשבחת איכות המורים שמהווים את עמוד השדרה והעשייה החינוכית במוסדות החינוך. ההשקעה באיכות ההוראה חיונית וקריטית בעיצוב פני מערכת החינוך, ועל כן נמשיך לפעול ולקדם יעד חשוב זה".

פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר ות"ת: "זהו יום חג המסמן תהליך בגרות של מערכת ההשכלה הגבוהה. המכללות לחינוך נמצאות בפיקוח המל"ג אך רק השלמת מעברן לתקצוב ות"ת יבטיח את תפקודן על פי עקרונות החופש האקדמי והמנהלי המהוים תשתית ואבן יסוד באתוס של המוסדות האקדמים בישראל".

צילום: מכללת הרצוג

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו