אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי נובמבר השחון: מפלס הכנרת רושם ירידה דרמטית

חודש נובמבר החולף, נרשם כאחד מחודשי החורף היבשים בעשור האחרון, נתון אשר בא לידי ביטוי בצורה משמעותית בגובה של מפלס הכנרת. על פי המדידה האחרונה ירד המפלס בכ- 8 ס"מ

אחרי נובמבר השחון: מפלס הכנרת רושם ירידה דרמטית
  (צילום: שי מזרחי/ רשות הכינרת)

חודש נובמבר החולף נרשם כאחד מחודשי החורף היבשים בעשור האחרון, נתון אשר בא לידי ביטוי בצורה משמעותית בגובה של מפלס הכנרת.

מנתונים של רשות המים עולה כי בחודש החולף צלל מפלס הכנרת בלא פחות מ- 8 ס"מ. במדידה של תחילת חודש דצמבר עמד המפלס על -211.90 מטרים ולכנרת מלאה חסרים 3.10 ס"מ. מדובר בכמות של כ-513 מליון קוב מים.

עוד עולה מהנתונים כי נפח המים הזמינים (כמות המים שנכנסו פחות כמות המים שיצאו מאידוי ומשאיבה- שצומצמה כמעט למינימום האפשרי- בכנרת הסתכמה ב-2 מיליון קוב בלבד, נמוך משמעותית מהממוצע לתקופה זו (8 מיליון קוב) – תוצאה של היובש והיעדר הגשמים בחודש נובמבר והטמפרטורות שהיו גבוהות מהממוצע.

תחזית מזג האוויר

אחרי חודש נובמבר, שנרשם כנובמבר היבש ביותר בשנים האחרונות, חודש דצמבר הביא עמו את החורף ואת הגשם המשמעותי הראשון מתחילת העונה. אחרי הפוגה של קצת יותר מיממה הגשמים יחזרו כבר בשעות הקרובות.

היום, יום חמישי, תחל אחת משתי מערכות חורפיות שצפויות ללוות אותנו בסוף השבוע הקרוב. מזג האוויר יהיה מעונן חלקית עם עננות גבוהה וכבש בשעות הבוקר יחלו גשמים לרדת בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה. לקראת הצהריים יתחזקו הגשמים ויתפשטו בהדרגה לדרום הארץ, כשהם מלווים בסופות רעמים יחידות.

מישהו זוכר? זרימות בנחלי הדרום בתחילת החורף

זרימה בממשית (צילום: אבו גודא/ רשות הטבע והגנים)

לקראת הערב ייחלשו הגשמים אך מזג האוויר יהיה קר ויבש.

ביום שישי ימשיך להיות קר וסגרירי וגשמים מקומיים ירדו לפרקים. קיים חשש ממשי לשטפונות בנחלי המזרח והדרום.

ביום שבת מזג האוויר יהיה דומה וגשמים יירדו לסירוגין.

ביום ראשון תגיע מערכת חורפית נוספת שתהיה משמעותית יותר שתגרום הצפות ושטפונות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מענין לאן הולך המים עם כל תחנות ההטפלה שיש
יוסי | 05-12-2019 18:54
אנחנו מעבירים מים לירדנים ואני לא מבין למה צריך להמשיך להעביר להם מים אחרי שהם לא נותנים לנו להמשיך לעבד את האדמות בערבה ובנהרים , מי שהכניס אותנו לבוץ הזה היו שתי אנשים רבין ופרס שהשאירו אחריהם רק צרות והם באמת היו שתי צרות הצמד רבין ופרס .
2
בסדר
דוד | 07-12-2019 15:56
נחמד.