אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלפי משתתפות בכנס השנתי לשירות הלאומי

שיחות מעוררות השראה, ברכה מהרב שמואל אליהו והופעה של ישי ריבו: אלפי מועמדות לשירות הלאומי בכנס השנתי בבנייני האומה, הרב רפי: "התרומה שלכן חשובה מאין כמוה"

אלפי משתתפות בכנס השנתי לשירות הלאומי
  צילום: רונן חריש תדמית

החמ"ד והרשות לשירות לאומי-אזרחי מקיימים היום (שלישי) ואתמול את הכנס השנתי השלישי למועמדות השירות הלאומי, תלמידות כיתות י"א ו-י"ב במוסדות החמ"ד וכן משרתות השירות הלאומי עצמן, בסימן "שירות לאומי דרך חיים" כנס זה הוא פרי שיתוף פעולה מתמשך בין מינהל החמ"ד , האגף לשירות לאומי  והרשות לשירות לאומי אזרחי והחינוך החברתי ח"ן.

במהלך הכנס, אליו נרשמו למעלה מ-8,000 בנות, המתקיים היום ואתמול ימים שני-שלישי- ד'-ה' כסלו, 2-3.12 בבנייני האומה בירושלים, עוברות המתמודדות ביריד הפורס בפניהן את כל האופציות הקיימות היום בתחום השירות הלאומי בליווי נציגים מקומיים מכל ארגון ומוסד. במהלכו נחשפו למגוון האפשרויות העומדות בפניהן מכל תחומי ההתנדבות: חינוך, ביטחון, ידיעת הארץ, סייבר והיכרות עם עמותת השירות הלאומי. זאת על מנת לחשוף אותן להיכרות מעמיקה עם מקומות המציעים שירות לאומי.

באדיבות המצלם

הבנות הבנות שמעו שיחה מרגשת על נתינה מפי עו"ד דובי ויינרוט וכן שיחה מעוררת השראה על שליחות מפי שליחת חב"ד בקטמנדו חני ליפשיץ. הרב שמואל אליהו ברך את הבנות, הכנס הסתיים במיצג מרגש והופעה מרוממת של האומן ישי ריבו.

"מפגש עוצמה ויום שיא של התלמידות המעולות"

יום זה התקיים במעמד מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבוהב, ושר החינוך הרב רפי פרץ, ראש הרשות לשירות לאומי, ראובן פינסקי, מ"מ ראש מינהל החמ"ד,שוש נגר, הרב שמואל אליהו, מנהל האגף לשירות לאומי, דוד פלבר, יעקב עמר, אתי אורלב ושושי שפיגל, מנכ"לי העמותות בשירות הלאומי את הכנס הנחתה שירה אליצור והוא חלק מתוכנית ההכוון לשירות משמעותי לבת הדתית, "תיקון עולם" ומהווה שיא חינוכי בתהליך. 

במהלך הכנס הוענקו תעודות הוקרה לרחל קארפ, מתנדבת מעוררת השראה המתמודדות עם נכות פיזית- המשרתת בביה"ס היסודי 'אהבת ישראל' בבית שמש, תעודת הוקרה תינתן גם לרכזת השירות הלאומי המיתולוגית- הרבנית ויטל ציוני ששימשה בתפקידה מאז שנת 1075 ופרשה בשנה שעברה לגימלאות, וכן לשתי מתנדבות עמותת 'אורים' המקיימת את הבת מצוה הגדולה בעולם לחניכות העמותה, בעלות צרכים מיוחדים. את המצוה קיימו הבנות גם באירוע עצמו ונהנו מחגיגה מלאת אנרגיות בהשתתפות אלפי התלמידות והמתנדבות שהגיעו לכנס.

אות הקרה לציוני ויטל. צילום: רונן חורש, תדמית

תעודת הוקרה לרחל קארפ, צילום: רונן חורש, תדמית

עוד שמעו הבנות שיחות השראה מפי חני ליפשיץ- שליחת חב"ד לקטמנדו ומפי עו"ד דובי ויינרוט.

שוש נגר העומדת בראש מנהל החמ"ד אמרה אמר: "בשנים האחרונות התחלנו לקיים את ירידי החשיפה המרוכזים לתלמידות ובוגרות החמ"ד ואנו רואים כיצד הדבר עושה סדר בבלאגן האופף את תקופת החיפוש של השירות הלאומי ומסייע הן למתמודדות והן למאתרי בנות השירות הלאומי. הכנס הזה הוא מפגש עוצמה ויום שיא של התלמידות המעולות היוצאות מבית הגידול של החמ"ד".

שר החינוך הרב רפי פרץ אמר: ״בנות השירות הלאומי מהוות חלק משמעותי ממערכת החינוך, קשה לחשוב על מערכת החינוך ללא בנות השירות. אתן שותפות בקידום לימודי, חינוכי וחברתי של מאות אלפי תלמידים. הכי חשוב שאתן נוגעות בנפשותיהם של ילדים רבים שלא שפר עליהם גורלם. ומצליחות להרים אותם לגבהים חדשים ומחזקות אצלם את הביטחון, את האמונה בעצמם. תזכרו תמיד שהשמיים הן הגבול עבור כל אחת מכן ועבור כל ילד שאתן פוגשות.

אתן חוד החנית ומקור גאווה של החברה הישראלית. במערכת החינוך מורים ומחנכים נפלאים ואתן הערך המוסף. אני מודה לכל אחת על התרומה המשמעותית. התרומה שלכן חשובה מאין כמוה והיא גם מעודדת ומקדמת את ערכי ערבות הדדית שזהו אחד מהדגלים שהצבנו במשרד.״

מר ראובן פינסקי, מנכ"ל השירות הלאומי אזרחי אמר: "השירות הלאומי-אזרחי הוא מפעל ההתנדבות הגדול במדינת ישראל, במסגרתו מתנדבים כ-18,000 צעירים וצעירות ממגוון המגזרים בחברה הישראלית. בשנים האחרונות חברנו למשרד החינוך ולמנהל החמ"ד ובשיתוף פעולה אנו מקיימים את ירידי החשיפה המרוכזים לתלמידות ובוגרות החמ"ד. ניכר כי היריד מסייע למחפשות שירות ולמקומות המחפשים מתנדבות להגיע לשיבוץ הנכון. בוגרות החמ"ד הן ללא ספק כח עולה בשירות הלאומי, ממנו נהנית החברה כולה"

בת מצווה בכנס, צילום: רונן חורש תדמית

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו