אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הלוחם לשופט: איבדתי עין בגלל שמאלנים אנרכיסטים

במהלך דיון בבית משפט השלום נגד פעילי 'אנרכיסטים נגד גדרות', התפרץ לירן ברוך ואמר לשופט: "אני איבדתי את הראיה שלי בעין שמאל כתוצאה מזה שפורעים מחממים את השטח"

הלוחם לשופט: איבדתי עין בגלל שמאלנים אנרכיסטים
  צילום: סרוגים

בית משפט השלום בירושלים דן היום (שלישי) בנושא בקשת ביטול הקובלנה הפלילית שהגיש ארגון הימין 'עד כאן' כנגד פעילי שמאל מארגון 'אנרכיסטים נגד גדרות'.

במהלך הדיון התפרץ לירן ברוך, יו"ר פורום נכי צה"ל למען בטחון ישראל, ואמר לשופט: "אני איבדתי את הראיה שלי בעין שמאל כתוצאה מזה שפורעים מחממים את השטח. אני מדבר מדם ליבי. יש לי חברים שנפצעים , איך יכול להיות מצב כזה שהדיון הזה מתנהל ככה ופשוט לא מפסיקים את הסכנה הזאת? יש חיילי צה"ל שאומרים 'זורקים עלינו אבנים', ואף אחד לא מגן עליהם"

השופט בתיק, דב פולוק, ענה לברוך: "השאלות בפני בית המשפט הזה הן האם אפשר להפסיק את הדבר באמצעות הקובלנה הפלילית הזאת. מבחינת אמפתיה איתך, אני בגילי עדיין עושה מילואים. אני בעד שמצד אחד אנשים יכולים להפגין, ומצד שני חיילי צה"ל לא יסכנו את חייהם".

לירן ברוך, יו"ר פורום נכי צהל למען בטחון ישראל, ביציאה מבית המשפט. (צילום: סרוגים)

בנוסף, דן בית המשפט לגבי אחד הנאשמים, יונתן פולק, המסרב להתייצב בבית המשפט כיוון שאינו מכיר בסמכותו. בדיונים קודמים הוצא צו הבאה נגד פולק. לטענתו של עו"ד צור פלק, למרות צו ההבאה שכבר חודש פעם אחת, המשטרה מתעלמת מדיווחים לגבי מיקומו של הנאשם ובסרטון שהוצג בבית המשפט, נשמע פעיל ימין המדווח, לטענתו לשוטר, על צו ההבאה כנגד פולק המשתתף בהפגנה – אך השוטר התעלם מהדברים ולא עצר את הנאשם.

אנרכיסטים בהפגנת שמאל (צילום: אם תרצו)

לבקשת עו"ד פלק, הוציא בית המשפט צו מעצר כללי כנגד יונתן פולק ונקבעה בו הפקדה על סך 500 שקלים. בנוסף, החליט השופט פולוק כי על ארגון 'עד כאן' להשלים את טיעוניהם בכתב הקובלנה תוך 14 יום, וכי על הנאשמים להגיב לטיעונים עד 30 יום לאחר מכן.

עו"ד גבי לסקי המייצגת את הנאשמים, טענה כי בנוסף לחוסר הלגיטימיות של 'עד כאן' בתביעה ופגיעה בחופש הביטוי, נופלים פגמים בכתב הקובלנה הפלילית עצמו כאשר אין בו התייחסות לעבירות ספציפיות על ידי הנאשמים.

עו"ד צור פלק המייצג את 'עד כאן' ענה לדברים: "יכולתי לכתוב מגילות בדבר העזות שבבקשה לראות במעשיהם של אותם אנרכיסטים מחאה עממית וחופש ביטוי. חיילים שנפצעו פנו לרשויות ולא קיבלו מענה אז הם יצרו קשר איתנו בכדי למנוע פגיעה בחיילים הבאים".

המשך הדיון בתיק יתקיים בעוד כחמישה חודשים.

עד כה לא התקבלה תגובה ממשטרת ישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
השמאל שמרבה לצקצק על אלימות
יהודי | 03-12-2019 19:40
אותם חברה מפגינים ליד בית ראש הממשלה
2
שמאלנים זבלים
התותח | 03-12-2019 20:00
שישרפו בגיהנום
3
האם אפשר לתבוע גם מתנחלים?
X | 04-12-2019 15:51
האם אפשר לתבוע גם מתנחלים? אלו שמחממים את השטח ומתגרים בערבים, ואלו שסתם החליטו לגור בתוך 2.8 מיליון פלסטינים. הם מסכנים חיי חיילים