אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המתאבדים הלאומיים/ הרב שלמה אבינר

מדינת כל אזרחיה הוא דבר לא היסטורי, לא רציונלי, לא אמיתי. מדינה יהודית היא היסטורית, רציונלית, אמיתית, שייכת לרוח העם, לנשמת העם. אז איזו מדינה אתם רוצים להיות?

המתאבדים הלאומיים/ הרב שלמה אבינר
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

מערכות המשפט במדינתנו פועלים בגלוי ובסתר כדי לשנות את אופי מדינתנו: כבר לא מדינה יהודית אלא מדינת כל אזרחיה. כלומר לחסל את המדינה היהודית. כמובן, הם עושים כל זאת תחת חסות הדמוקרטית, אך כידוע, הדמוקרטיה אינה חייבת להתאבד, כדי להוכיח  את חיוניותה.

בוודאי, יהיו כאלה שישמחו מאוד על זה, והם הערבים שגרים בארץ. גם לא מתביישים לומר זאת בגלוי. אבל לא הערבים יחליטו ולא בתי המשפט יחליטו, אלא אנו נחליט, אנו עם ישראל, כי זו המדינה שלנו. אנו הקמנו אותה וזו המדינה שלנו. אנו הקמנו אותה במסירות נפש, והיא שלנו ולא שלהם.

ולכן עמנו היקר. הנה לפניכם ארבע אפשרויות, ואתם תחליטו, מה אתם רוצים.

א. מדינת לאום אחד – כמו בריטניה.

ב. מדינה דו-לאומית- כמו בלגיה (פלמים וולונים).

ג. מדינה רב לאומית- כמו שווייץ (צרפתים, גרמנים ואיטלקים).

ד. מדינת כל אזרחיה- כמו ארצות הברית.

אז עכשיו נבאר את ההבדלים, בעיקר בין מדינת לאום לבין מדינת כל אזרחיה.

מדינת לאום, יש עבר, הווה ועתיד. מדינת כל אזרחיה, יש רק הווה.

מדינת כל אזרחיה, היא אוסף של פרטים. מדינת לאום, היא מדינה של הכלל. לא ניכנס כאן במחלוקת הישנה שכבר הופיעה בין אריסטו שסובר שעם הוא אוסף של פרטים, לבין אפלטון שסובר שעם הוא אורגניזם. איננו דנים כאן בעמים אחרים אלא בעם ישראל. ודאי שאנחנו לא רק אוסף של פרטים, אלא כלל. הכלל קודם לפרט, או במילים אחרות הפרט הוא מתוך הכלל.

מדינת כל אזרחיה היא יצור טכני מלאכותי שבא לשרת את כל הפרטים ולאפשר להם לחיות בצוותא. מדינת לאום היא אידיאל עצמי, שהפרט שמח לתרום עבורו.

במדינת כל אזרחיה, מי שילך לצבא וימסור את נפשו הוא טיפש. ואז יצטרכו לקיים צבא של שכירי חרב. במדינת לאום, הצבא הוא צבא לאומי. כל אזרח חייל.

במדינת כל אזרחיה, יש לבטל חוק השבות. למדינה היהודית, יש קשר לכל היהודים ,לא רק בארץ אלא בעולם כולו, זו מדינה של כולם, לכן יש חוק השבות. כל יהודי שבא, ברוך הבא .

למדינת כל אזרחיה אין זיקה לדת, למסורת, אלא  זה שייך לתחום הפרט שמתהלך על פי עניינו. מדינה יהודית ודאי קשורה לדת היהודית, כל אחד כעניינו.  שבת, כשרות, נישואים, גירושים, גיור,- הם נכסים לאומיים.

מדינת כל אזרחיה, טוענת מדינה ישראלית ולא מדינה יהודית, כלומר ניתוק מכל ההיסטוריה שלנו.

מדינת כל אזרחיה, היא מעין חברת ביטוח, שכל פרט משתדל לקבל הכי הרבה ולתת הכי מעט. לכן, בעלי ההון ובעלי השלטון ובעלי המדיה ינצלו את מעמדם לטובתם. במדינה יהודית, כולנו אחים.

מדינת כל אזרחיה כאן ,לא תהיה שונה ממדינת כל אזרחיה בארצות הברית, קנדה או אוסטרליה. אז אולי יותר נוח ורווחי וכדאי להיות שם, ולהצטרף לחצי עם ישראל שנמצא עדיין בגולה. מדינת יהודית- יש רק אחת.

מדינת כל אזרחיה, שייכת ליהודים ולמוסלמים ולנוצרים בשווה. מדינה יהודית שייכת ליהודים, וכמובן יש לכבד את המיעוטים בתוכנו ביחס מוסרי ואנושי.

מדינת כל אזרחיה היא עבורנו דבר חדש, שינוי, בגידה. לא לה ציפינו אלפיים שנה. לא לה מסרנו את הנפש בעלייה, בהתיישבות ובצבא. אלא למדינה יהודית. מדינת כל אזרחיה היא גזל, גזל על ידי הממונים על המשפט.

מדינת כל אזרחיה אינה תואמת את היעוד שנתן לה חוזה המדינה הרצל: מדינת היהודים, וכן בגרמנית Judenstaat. ויותר טוב בצרפתית ,המדינה היהודית ,L'Etat Juif, וכן ביידיש: די יידישע מדינ'ה.

לכן מדינת כל אזרחיה הוא דבר לא היסטורי, לא רציונלי, לא אמיתי. מדינה יהודית היא היסטורית, רציונלית, אמיתית, שייכת לרוח העם, לנשמת העם.

אז מה אתה בוחר, עמי היקר?

ודאי: ומי כעמך ישראל, גוי אחד בארץ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
רוב האנשים מעדיפים לגור בארה"ב ולא בבריטניה
לא משכנע | 02-12-2019 8:49
אם הרב לא מבין שארהב נחשבת כחלום למגורים עבור ההמון הפשוט, יש פה בעייה. עם ישראל אוהב את הארץ מאוד. מוסר עליה את הנפש. אבל אם אפשר להידמות יותר לארהב, כנראה שרבים מאוד יהיו מעוניינים בכך...
מעולה, שיעברו לשם.
יהודי | 02-12-2019 10:58
ויתנו לעם ישראל להמשיך בדרכו ההיסטורית בשקט. מי שרוצה להתבולל תרבותית שלא יכפה את זה על עם ישראל.
מדינת העם שתומך בשוחד מרמה והפרת אמונים ?
מתנחל אבל ישר. | 02-12-2019 10:09
מדינת העם שתומך בשפלות ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים ? זו הרי בושה כפולה ומכופלת. וחילול שם שמים בצורה הנוראית ביותר שניתן להעלות על הדעת..
2
מדינה יהודית
ת | 02-12-2019 9:37
ברור שמדינה יהודית על הארץ הקודש שלנו יהדות שבת חגים תורה קידוש בבית בית הכנסת אורתודוקסית של אבות אבותינו שעלו ממצרים וקיבלו את התורה ממשה רבנו מעמד הר סיני אברהם אבינו זרע יצחק לא ישמעלים מי שרוצה כל אזרחיה שיעבור לארצות הברית תנו לנו להיות יהודים בארץ הקודש מצדי שירצחו את הארון ברק וילדיו נכדיו הגרמנים שאמא של הארון ברק הוא גרמניה נאצית ואבא שלו יהודי סבא שלו היה רב רפורמי אני רוצה מדינה יהודית תורה הר סיני אני קוראת לפוצץ בית המשפט העליון על כל שופטי בגץ וגם פקידים ובמיוחד על הארון ברק הגרמני נאצי
עמלקים בשטח למי שעדיין לא ברור לו.
אלי | 03-12-2019 7:25
וְהָיָה בְּהָנִיחַ יְהוָה אלוהיךָ לְךָ מִכָּל אויביךָ מִסָּבִיב בָּאָרֶץ אֲשֶׁר יְהוָה אלוהיךָ נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה לְרִשְׁתָּהּ תִּמְחֶה אֶת זֵכֶר עֲמָלֵק מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם לֹא תִּשְׁכָּח. אלו עמלקים בוודאות. פרקליטות חמס בגץ שמאל = סמאל = שטן = מלאך המוות. הם לקראת סיום תפקידם בעולם. יעלו בתוהו ויאבדו.... מצווה למחות אותם מעל פני האדמה . ללא הסוס וללא מצמוץ עיניים .... וכל הקודם זוכה: פִּינְחָס בֶּן אֶלְעָזָר בֶּן אַהֲרֹן הַכֹּהֵן הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקִנְאָתִי. לָכֵן אֱמֹר הִנְנִי נֹתֵן לוֹ אֶת בְּרִיתִי שָׁלוֹם. !
מערכת יקרה, זו בושה וחציית קו אדום
התמים | 02-12-2019 11:57
תגובה כמו מס' 2 היא תגובה מטורפת, תגובת הסתה הקוראת לרצח ולהרס. תגובה של אישה שלא רק שאינה יודעת את העובדות אלא שעל בסיס שקרים הזויים היא מטיפה לרצח, תוך שימוש בטענה שאימו של אהרון ברק היא נאצית גרמניה ועוד פנינים דומות. זו אינה תגובה שאתר כמו סרוגים צריך לאפשר להעלות. יש גבול של הגיון, סבירות ולשון החוק - גם כשמדובר בחופש הדיבור.
חס וחלילה
דניאל | 02-12-2019 11:01
דעותיי כנראה שונות מאוד מאהרןן ברק, אבל אסור לכתוב מה שכתבת, אדרבה, על פי התורה, חייו שווים לחיי רב גדול בישראל, שדין הרוצחם במיתה רחל
3
עכשיו התחלתי להבין יותר
תמי | 02-12-2019 10:16
תודה לרב שעשה לי סדר והעמיד את הדברים על דיוקם. יש הרבה חוסר סדר בהגדרות ובשיטות השונות בעם. זו גאונות בהסברה, לא פחות.
2מד' ל2עמים.הוא הבלוף של המאה.
נאום בר-מינן. | 14-12-2019 18:36
לפעול ללפחות מדינה אחת נטו (90% דהיינו) יהודית. ליהודים אין מדינה אחרת. שבוע טוב.
לקרא
יהודה ועוד.. | 02-12-2019 11:52
מי שלא הבין הפגנות התמיכה ונגד בביבי הם בדיוק על זה. תחליט איזה צד אתה!
4
הגיע הזמן לפרק את בג״ץ.
. | 02-12-2019 10:59
.
5
אין על הרב אבינר
אריאל | 02-12-2019 11:13
הגיון בריא. מסתבר שזה מה שהתורה מפתחת באדם וזה מסביר את הטמטום שקיים אצל השמאלנים למיניהם, ככה זה שאין תורה.
6
"הכלל קודם לפרט"
Eyal Ben-moshe | 02-12-2019 11:37
הרב ניסח במדויק את המפחידים בשלטון ימני משיחי. עכשיו תחליטו, רוצים או לא רוצים, כבוד הרב, לא נעים לבשר לך, אבל הרבה ישראלים, היו רוצים לחיות באותם מדינות כמו ארהב, ולא במסגרת שאתה מציע, אז תעשה עם זה מה שאתה רוצה,
הכלל קודם לפרט היה מנת חלקם של השלטונות
לחופש יש מחיר כבד | 03-12-2019 17:45
הטוטליטרים הפאשיסטים והקומונסטים, כשהכלל חשוב יותר מהפרט הוא הופך ללז, לכלי בידי השלטון והעם, והוא יהיה מדוכא ומושבת אם רק ילך כנגד הזרם של הכלל. רק הדמוקרטיה, זכויות האדם, והליברליזם איפשרו לפרט להתגבר על המשטרים האפלים ולהשתחרר מהן.
7
?
שאלה | 02-12-2019 11:43
אם הרבנים היו עושים עבודתם נאמנה , אף יהודי לא היה נזקק לבית המשפט בכלל... ובכלל אפילו לא היו זקוקים לחוקי הדמוקרטיה. לא קשור אישית לרב אבינר. נקודה לתשומת לב של הרב.
8
ועוד פרט קטן
מיכל | 02-12-2019 12:06
מדינת כל אזרחיה פה בארץ, משמעה שיהודים שוב יהיו נתונים לחסדי מוסלמים ונוצרים כלומר מיסים יתרים, אפליה, פרעות ופוגרומים מעת לעת! והכל בחסות החוק.
9
עם כל הכבוד לרב
התמים | 02-12-2019 12:07
זה ניתוח פשטני, על גבול הילדותי - תוך ייחוס טענות ומגרעות כאלה ואחרות למערכת המשפט, דברים שכלל לא קיימים. כך או כך, הרב לא רוצה את מדינת היהודים כפי שהרצל חזה וכפי שחזו מקימיה. אדרבא, הרצל קבע שלרבנים לא תינתן דריסת רגל באורחות המדינה. הם יחליטו על בשר וחלב ולא יתערבו בפוליטיקה ובמדיניות. הרב רוצה מדינה בה הדת האורתודוקסית תשלוט וכללי הדת יהיו חוק מדינה. בקצירת האומר : השריעה היהודית תהיה חוק מדינה. ממש כמו שהשריעה המוסלמית היא חוק מדינה בארצות שסביבנו. תוצאת הדברים - לא רק מדינת אפרטהייד עם מיליוני מוסלמים ללא זכויות בסיסיות, אלא מדינה שהדת שלטת בה והיא הופכת למדינה מפגרת כמו שקורה בכל מדינה בה הדת שלטת. מדינה כזו תתפורר מהר מאוד.
היו עוד דברים שאמר חוזה מדינת היהודים
ידידיה | 03-12-2019 11:51
הרצל אמר עוד כמה דברים שלא שמעת עליהם כי גורמים חילוניים שונאי דת וגורמים חרדיים שונאי ציונות לא רצו שתדע. הרצל למשל אמר שציונות לפני חזרה לארץ ישראל היא קודם כל חזרה ליהדות. מתוך דברי הרצל על תפיסתו היהודית את הדת כפי שמופיעה ביומניו הלא מצונזרים עי הסטוריונים מטעם, או כתבים אנטי-ציוניים חרדיים, בכלל לא ברור שאת שאלת מיהו יהודי היה מעביר לרשות המדינאים. הרצל היה מורכב בתפיסתו ובעל הערכה עמוקה לדת ישראל האורתודוכסית הרבה יותר כפי שמאכילים אותו כיום בבתי הספר אם בכלל. ללא ספק הוא היה חד-משמעית נגד מדינת כל אזרחיה ותומך נלהב של חוק הלאום. האקדמיה בנושא דמות הרצל פשוט משקרת!!!
10
הקשר ליהדות הוא בנפש רוח נשמה חיה יחידה שבנפש
ירון דוד | 02-12-2019 12:20
הקשר ליהדות הוא בנפש רוח נשמה חיה יחידה שבנפש
11
אני בוחר במדינת כל אזרחיה
אלעד | 03-12-2019 1:22
אבל מסיבות שונות בנתיים אנ תקוע במדינת לאום אתני-דתי
א"י
תום | 05-12-2019 15:38
ידידי היקר..אין אנו מונעים לעבור למדינת כל אזרחיה..אנו נברך אותך בברכת דרך צלחה
12
מדינה ערבית מזמן נוסדה בשומרון ועזה
ציון | 03-12-2019 14:20
ערבים קיבלו אזרחות (או תושבות) ישראלית בניגוד להחלטת האום משנת 1947 על הפרדת שני עמים בפלשתינה. ערבים ביצעו את ההלטת האום וגירשו את היהודים מחלק ניכר של ארץ ישראל. מדינה ערבית , ללא יהודים , מזמן נוסדה ליד ישראל . מיתוס שמאלני מתפורר . ערבים אינם זכאים לאזרחות (או תושבות) של מדינה יהודית . משום שמדינה ערבית מינוס ממערב לנהר ירדן כבר קיימת ואף פנויה מיהודים , אז ערביי חיפה, נצרת, עכו, גליל, נגב, רהט, כפר קאסם, סכנין, יפו, ירושלים, לוד וכו` - חייבים להפוך לאזרחים של מדינה שלהם החדשה . אין שום הבדל בין ערבים ברמאללה, חברון, עזה לבין ערבים בירושלים, חיפה, יפו . ערבים אשר מתגוררים בישראל ישלמו מס הכנסה ומס בריאות ברמאללה ורק שם ערבים יבקשו קצבאות, ביטוח בריאות, תקציבים לבתי ספר וכו` . ניתוק כלכלי מוחלט בין שני עמים יתקיים אך ורק לאחר שכל אחד ואחת מ-2 מיליון ערבים יקבלו אזרחות של מדינה מינוס שלהם. זמן מה ערבים עוד יחיו בישראל, עם זכויות של עובדים זרים. בעוד כמה חודשים רמת חיים שלהם תרד דרסטית ואז יתחיל טרנספר מרצון: לרמאללה, שכם, חברון , ג'נין, יריחו, אבו-דיס, בית לחם, עזה וכו'. שימו לב: הכול לפי חוק בינלאומי, כי רק ערבים ביצעו את החלטת האום משנת 1947 על החלוקה וגירשו את היהודים מחלק ניכר של ארץ ישראל . בשלב שני נעביר הספקת מים, מזון, חשמל, דלק , חומרי בנייה וכו' לסיני ולירדן . כך בשני שלבים, בלי מלחמה ודי בזול, תוך כמה שנים נשחרר את ארץ ישראל.
13
אא
איתן | 04-12-2019 8:59
המשפט הכלל קודם לפרט התפשט בציונות הדתית לכיוונים לא רצויים. הדרך או ההשקפה היא הכלל, והיא גוברת על מצוות הפרט. לכן, למשל, עדיף חברה מעורבת (כרע במעוטו) על לימוד אצל השחורים שלא הולכים בדרך.
14
מעל 50% מהעולים לארץ הם לא יהודים
שימו לב | 07-12-2019 22:42
כך שהצעד הראשון לשמור על מדינה יהודית הוא שינוי חוק השבות וביטול חוק הנכד. אין שום הצדקה להציף את הארץ בלא יהודים ואחר כך לשבור את הראש מה לעשות איתם.