אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עוד רבנים תומכים ברב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי

חיזוק נוסף מרבנים בכירים בציונות הדתית למועמדותו של יו"ר 'צהר' הרב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי לישראל. ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב נחום אליעזר רבינוביץ', כתב כי "ראוי להעמידו בראש הממסד הרבני בארץ" וראש מכון צומת הרב ישראל רוזן: "היחיד מבין המועמדים המסוגל לחולל שינוי".

עוד רבנים תומכים ברב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי
  הרב דוד סתיו. (יח"צ)

אחרי שבסוף השבוע האחרון, פרסמנו ב'סרוגים' על תמיכתם של שלושה מרבני הציונות הדתית: הרב שלמה אבינר, הרב  אהרון ליכטנשטיין והרב אביחי רונצקי במועמדותו של הרב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי לישראל.

בימים אלה הצטרפו עוד שני רבנים ידועים לקריאה, ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב אליעזר נחום רבינוביץ' וראש מכון צומ"ת, הרב ישראל רוזן.

במכתב תמיכה שכתב הרב רבינוביץ' הוא פותח בדרישת הדור בימינו לאדם שינחה וירווה את צמאונו בתורה וכך הוא כותב: " אחת התופעות הכי מעודדות בשנים האחרונות בציבור הישראלי היא ארגון צוהר שחבריו הם תלמידי חכמים שליבותיהם הומים אהבת הבריות כנה, ואינם נרתעים מלצאת אל העם ולהציג את זיוה של תורה.

ראשו של ארגון צוהר הוא הרב דוד סתיו שליט"א, והוא שופע רוחו של צוהר. אמנם, קטנתי מלהמליץ המלצות ולהציע  תוכניות, אבל ליבי אומר לי שמועמד כזה ראוי להעמידו בראש הממסד הרבני בארץ, ומן השמים יסייעו בידו להגדיל תורה ולהאדירה".

מי שיחולל שינוי

הרב ישראל רוזן הביע את תמיכתו במועמדותו של הרב סתיו וכתב: על פי רקעו, ניסיונו והשקפת עולמו הרב סתיו הוא היחיד מבין המועמדים הנראים באופק המסוגל לחולל שינויים בדרכי תפקודה של הרבנות הראשית לישראל, ושילובה הראוי בחיי החברה הישראלית העכשווית."

"הרב סתיו ניחן בידע תורני רב בהלכה ובמחשבת אמונת ישראל, בנסיון עשיר של רבנות קהילתית וכלל-ישראלית עשירה, בהיכרות קרובה ובזיהוי צרכי עמך בית ישראל לגווניו, בארץ ובתפוצות".

הבחירות לרבנות הראשית שהיו אמורות להתקיים בחודש שבט או אדר נדחו בשל הבחירות הכלליות לכנסת ה-19. עם כינונה של הכנסת החדשה יחל הליך בחירת הרבנים הראשיים החדשים לישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
הרב אבינר חזר בוא הרב סתיו מפחד
חיים | 20-12-2012 10:40
הרב צריך להבין שזה לא יעזור לו צוהר מנסים לכפות על כולם את עצמם מה קרה פתאום לדמוקרטיה שלהם? צריך בחירות שיחליטו מי יהיה המועמד של הציבור וברור שלרבנים האחרים יש יותר סיכוי, רבנות לא קונים ביחצנות וכסף!!
2
הרב אבינר לא תינוק
לחיים | 20-12-2012 11:30
והוא יודע להתבטא בעצמו. אם הוא חזר בו(ולא בוא) אז למה הוא לא אומר כלום? לא מכיר אותך אבל יש לי הרגשה שדמוקרטיה זה לא הערך הראשון במעלה אצלך אלא אם כמובן אתה חושב שזה לטובתך...ומכמות הרבנים שתומכים ברב סתיו נראה שברור שלא..
3
אם זה היה הרב....
יוסי לוי | 20-12-2012 11:48
משיחה שהיתה לי עם חבר קרוב הוא אמר לי שרב מגדולי הרבנים בציבור הדתי לאומי היה מעדיף את אחמניג'ד על הרב סתו אני יודע שזה נשמע חריף אבל אחרי שחושבים על מה שאמר הרב פירון על ההומואים ופסקי הרב שרלו אז אני מבין למה לא לבחור ברב דוד סתו אשמח לשמוע תגובות
4
ליוסי לוי
בחור ישיבה | 20-12-2012 14:01
לא יודע מיהו אותו רב כך שאינני יודע מהי הטענה, אך תחשוב על הטענה הבאה: דתיים לא צריכים כמעט רב ראשי! לכל אחד יש את הרבנים שאותם הוא שומע. כמה הרבנים הראשיים בעשרים שנה האחרונות היו משמעותיים בשבילך? בשביל חבריך? כלום!!! לכן המסקנה המתבקשת שעיקר הרבנות הראשית צריכה להתמקד בפן הממלכתי, לקרב את המסורתיים והחילוניים לתורה ולמצוות. את זה, בלי שמץ של ספק, רק הרב סתיו יכול לעשות!!!!
5
הרב אבינר הכן הולך לחזור בו בעלוני השבת הקרובה
למי שהגיב לחיים | 20-12-2012 14:03
ואם ככ הרבה רבנים תומכים בו אז למה הוא מתנגד לבחירות פנמיות בציבור הדתי?
6
למגיב 4
| 20-12-2012 19:33
מי שצריך את הרבנות זה לא הציבור החילוני אלא עם ישראל, על כל מגזריו ועדותיו, צריך רבנות מוסכמת המרכזת את היהדות באופן המקובל על רוב רבני ישראל. אם 'צוהר' תרכז את רישום הנישואין - לחרדים לא תהיה ברירה אלא לפתוח ספרי יוחסין, מה שיגרום שכל מי שירצה להתחתן ולהישאר יהודי לכל הדעות (בהכשר הבד"צ) יצטרך להירשם אצלם, וחילוניים שלא ירשמו אצלם יסתבכו (למשל, בניהם ונכדיהם שיחזרו בתשובה בע"ה, יצטרכו גיור לחומרא, במקרה הטוב...)
7
אתר סרוגים- מה קרה אתם פתאום לא מעודכנים??
ויקטור | 21-12-2012 13:09
36 רבנים מהמגזר חתמו על מכתב שלא מוצא חן בעיני הרב סתו אז אתם לא מפרסמים על זה מילה?? הרב אבינר חוזר בו ופתאום אתם לא מפרסמים אותו? כל פסק שלו אתם כותבים והפעם?? כמה צוהר שילמו??