אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"טרוד בנוגע למצב הכלכלי שלי": מושיק גלאמין מצטרף למחאה

המעצב וכוכב הטלוויזיה המוכר, מושיק גלאמין החליט להתגייס למען מחאת העצמאים ושיתף במצבו הכללי. "עובד מאוד קשה בלי הפסקה מרוויח יפה אבל בסוף נשאר עם לא מספיק"

"דאגה וכאב": מושיק גלאמין משתף במצבו הכלכלי
  צילום: מתוך אינסטגרם

המעצב וכוכב הטלוויזיה המוכר, מושיק גלאמין החליט להתגייס למען מחאת העצמאים "שולמן" ושיתף במצבו הכללי.

"זה פוסט על דאגה וכאב ועייפות אבל יש בו גם תקווה", כתב גלאמין "אני טרוד כבר יותר מידי זמן בנוגע למצב הכלכלי שלי. כשאני אומר יותר מידי זמן אני מדבר על משהו כמו עשרים שנה מאז שהתחלתי להיות עצמאי. סליחה. שולמן.

עוד הרבה לפני שפילטרים של אינסטגרם נהיו פופולרים ידעתי להפוך את החיים שלי לכאילו זוהרים כלפי חוץ. אפילו שתמיד עבדתי ביותר בשתי עבודות במקביל בשעות בלתי מוסברות. חייב להודות שזכיתי תמיד להנות מהדרך וגם כשעשיתי עבודות שפחות אהבתי שמרתי על מורל גבוהה ונהנתי מהתקשורת עם האנשים.

כשעוד הכל היה מוגדר כעבודות זמניות וכל מיני קטנות וחלטורות פה ושם הייתי נחשב עוסק פטור/זעיר הייתי מסתדר עם החיים לא רע בכלל .אבל מהר מאוד מצאתי את הדרך והתחלתי לגלגל סכומים נאים. כאלה שאסור להתלונן עליהם. אז לא התלוננתי.. לקח לי עוד הרבה מאוד זמן עד שמצאתי את עצמי וגיבשתי לעצמי מקצוע. ולקח לי עוד זמן עד שהצלחתי יחד עם אחותי להרים עסק משגשג ומצליח שנקרא אינסטבלוק. ומעסיק עשרות אנשים".

גלאמין המשיך וסיפר כי על אף שהוא מרוויח טוב, הוא לא נשאר עם הרבה בסופו של דבר "כמעט עשור אני מרוויח סכומים יפים! על הנייר, אבל בפועל נשאר לי מעט מאוד. פעם חשבתי שאני בערך משלם 50 אחוז מכל מה שאני מרוויח ושנשאר לי 50 אחוז למחיה.. אחרי 15 שנה כשולמן הבנתי שזה לא נכון. ושאני בעצם נשאר עם בערך 25 אחוז ובעיקר נשאר עם הרבה אשליה.

אשליה של חיים זוהרים וחשבון בנק שאף פעם לא מתקרב ללהיות מאוזן (כבר מזמן לא חולם על יתרת זכות ) קשה פה. גם לי. אני עובד מאוד קשה בלי הפסקה מרוויח יפה אבל בסוף נשאר עם לא מספיק. בטח לא בשביל הזמן והאנרגיה שהשקעתי.. היו חודשים שניסיתי לעבוד הרבה פחות להסתפק בפחות משכורת ולרדת ממדרגות מס כל כך גבוהות לחזור להיות כמו אז שהייתי עוסק זעיר.. אבל גיליתי שאני לא באמת יכול להגיד לא לעבודה ושיש לי תשוקה לעשיה והצלחה.

"לא רואה את עצמי עוזב את המדינה לחיים נוחים יותר"

בניגוד לאנשי עסקים וכוכבים רבים שהחליטו לעזוב את הארץ בעקבות מצבם הכלכלי,  גלאמין מדגיש כי על אף מצבו לרדת מהארץ לא בא בחשבון: "אני לא רואה את עצמי עוזב את המדינה לחיים נוחים יותר. חושב שיש לנו מדינה מדהימה ואין סיבה שלא יהיו בה תנאים מושלמים גם לשולמנים. ואני יודע שבעוד אני מתלונן מצבי נחשב מצוין כי קיבלתי דירה מסבא וסבתא שלי וזה באמת מאוד מרגיע .. אבל אחותי מיכל שגדולה ממני בכמה שנים ושיש לה 4 ילדים לא בדיוק קרובה לשם".

 

View this post on Instagram

 

היי אני מושיק גלאמין. ואני שולמן. מקווה שתזדהו איתי. זה לא פוסט סקסי למרות שניסיתי לצאת טוב בתמונה. זה פוסט על דאגה וכאב ועייפות אבל יש בו גם תקווה. אני טרוד כבר יותר מידי זמן בנוגע למצב הכלכלי שלי .. כשאני אומר יותר מידי זמן אני מדבר על משהו כמו עשרים שנה מאז שהתחלתי להיות עצמאי. סליחה. שולמן. עוד הרבה לפני שפילטרים של אינסטגרם נהיו פופולרים ידעתי להפוך את החיים שלי לכאילו זוהרים כלפי חוץ . אפילו שתמיד עבדתי ביותר בשתי עבודות במקביל בשעות בלתי מוסברות. חייב להודות שזכיתי תמיד להנות מהדרך וגם כשעשיתי עבודות שפחות אהבתי שמרתי על מורל גבוהה ונהנתי מהתקשורת עם האנשים. כשעוד הכל היה מוגדר כעבודות זמניות וכל מיני קטנות וחלטורות פה ושם הייתי נחשב עוסק פטור /זעיר הייתי מסתדר עם החיים לא רע בכלל .אבל מהר מאוד מצאתי את הדרך והתחלתי לגלגל סכומים נאים. כאלה שאסור להתלונן עליהם. אז לא התלוננתי.. לקח לי עוד הרבה מאוד זמן עד שמצאתי את עצמי וגיבשתי לעצמי מקצוע. ולקח לי עוד זמן עד שהצלחתי יחד עם אחותי להרים עסק משגשג ומצליח שנקרא אינסטבלוק. ומעסיק עשרות אנשים ..היום אני יכול להגיד שכבר כמעט עשור אני מרוויח סכומים יפים ! על הנייר. . אבל בפועל נשאר לי מעט מאוד. פעם חשבתי שאני בערך משלם 50 אחוז מכל מה שאני מרוויח ושנשאר לי 50 אחוז למחיה.. אחרי 15 שנה כשולמן הבנתי שזה לא נכון. ושאני בעצם נשאר עם בערך 25 אחוז.. ובעיקר נשאר עם הרבה אשליה. אשליה של חיים זוהרים וחשבון בנק שאף פעם לא מתקרב ללהיות מאוזן (כבר מזמן לא חולם על יתרת זכות ) קשה פה. גם לי. אני עובד מאוד קשה בלי הפסקה מרוויח יפה אבל בסוף נשאר עם לא מספיק .בטח לא בשביל הזמן והאנרגיה שהשקעתי.. היו חודשים שניסיתי לעבוד הרבה פחות להסתפק בפחות משכורת ולרדת ממדרגות מס כל כך גבוהות לחזור להיות כמו אז שהייתי עוסק זעיר.. אבל גיליתי שאני לא באמת יכול להגיד לא לעבודה ושיש לי תשוקה לעשיה והצלחה. . כי אני באמת תקוע במחשבה העתיקה הזאת שצריך לעבוד קשה ולהרוויח הרבה כסף כדי שיהיה כסף. ומסתבר שזה לא נכון.. וזה כל כך מטריד.במיוחד כשחושבים על העתיד. אני לא רואה את עצמי עוזב את המדינה לחיים נוחים יותר. חושב שיש לנו מדינה מדהימה ואין סיבה שלא יהיהו בה תנאים מושלמים גם לשולמנים. ואני יודע שבעוד אני מתלונן מצבי נחשב מצוין כי קיבלתי דירה מסבא וסבתא שלי וזה באמת מאוד מרגיע .. אבל אחותי מיכל שגדולה ממני בכמה שנים ושיש לה 4 ילדים לא בדיוק קרובה לשם.. (המשך בתגובה הראשונה)

A post shared by Moshik Galamin מושיק גלאמין (@moshikgalamin) on

גלאמין סיכם והסביר על מחאת השולמנים שצברה תאוצה ולמה היא רלוונטית במיוחד גם לכוכבים שהחיים שלהם נראים נוצצים וזוהרים: "לפני חודש נפתחה הקבוצה הזאת של אני שולמן התמלאתי תקווה שאולי סוף סוף אנשים כמוני יתאחדו ויזעקו את זעקתם. אנחנו שמחזיקים את כלכלת ישראל על הכתפיים שלנו .. בקבוצה בפייסבוק שאלו איפה כל האומנים. ואני גם שואל איפה אנחנו? אנחנו הכי סובלים. מתפרסמים מספרים של קמפיינים הופעות מספרים מטורפים. אבל אף אחד לא מספר כמה הסוכן גוזר והנהג והמאפרת וההגברה והתאורה ואף אחד לא יודע איך זה ששלושה חודשים לא קראו לשחקן לאודישן או לדוגמנית לתצוגה. שחקנים אומנים זמרים אנשי טלוויזיה כוכבי אינסטגרם כולם אשליות.

אנחנו כמו כל בעל עסק בישראל נגר בעל מכולת או חנות צעצועים טבחים בעלי מסעדות בתי קפה נהגי מוניות דולות מתרגמים פחחים מוסכניקים מוזיקאים גרפיקאי גננת ועוד… אני כל הזמן מחכה שמי שהקים את הקבוצה יניף את הדגל ויציג את עצמו ופתאום אני מבין שהוא זה אני ואני זה אתם ושכולנו שולמנים והגיע הזמן שלא נתבייש בזה שנגיד את זה בקול שנתאחד ונתאגד ושנדאג לעשות דברים גדולים למען עצמינו. אף אחד אחר לא ידאג לנו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
יאללה יאללה מי שישמע שתחרר על החיים שלך
יגאל | 02-12-2019 12:58
זה בנאדם שנוסע במוניות ומוציא אלפי שקלים בחודש על מסעדות, טיסות לחול ומותרות. מותק, בוא תחיה חודש אחד בבית שמש ותבין מה זה מינוס.
וגם אין לו משפחה להאכיל
בכיין | 02-12-2019 21:37
מקסימום בן זוג מזדמן.
2
מושיק, לך לקורס בפעמונים - יסדר אותך
פעמונים | 03-12-2019 15:06
מושיק, לך לקורס בפעמונים - יסדר אותך