אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אם הביטוח הלאומי היה חברה עסקית רגילה, הוא מזמן היה במצב של קריסה"

במסגרת שיחה עם סטודנטים במרכז האקדמי לב יצא מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר נגד הקיצוץ בקצבאות של משרד האוצר: "הקיצוץ פוגע בשכבות החלשות". נשיא לשכת רואי החשבון היוצא: "הממשלה חייבת לפעול"

"אם הביטוח הלאומי היה חברה עסקית הוא היה קורס"
  רוח שרון ניצן, ראש החוג לחשבונאות, מאיר שפיגלר מנכל הביטוח הלאומי, פרופ' קנט הוכברג ורוח יזהר קנה. צילום: מרכז אקדמי לב

הביטוח הלאומי יוצא נגד תוכנית משרד האוצר לקצץ בקצבאות. מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר ונשיא לשכת רואי החשבון היוצא רו"ח יזהר קנה הגיעו למרכז האקדמי לב במסגרת התוכנית לחיבור בין תיאוריה אקדמית לפרקטיקה בחשבונאות. במהלך הביקור הציגו שפיגלר וקנה בפני הסטודנטים את האתגרים הפיננסיים הניצבים בפני הביטוח הלאומי וסיפרו על גרעון מצטבר הנאמד במיליארדים. שפיגלר "הביטוח הלאומי מעביר עודפי גבייה למדינה, שמנוצלים לכיסוי גירעונות והורדת מסים, אך כאשר הוא נדרש לכספים כדי להעניק את הזכויות המגיעות לאזרח על פי חוק, הוא נדרש להלוות את הכסף שגייס והעביר למדינה". 

"הביטוח הלאומי מעביר עודפי גבייה למדינה, זאת לפי חוק", ציין שפיגלר. "הכספים הללו מנוצלים לכיסוי גירעונות או לשם הורדת מיסים. אולם, כאשר הביטוח הלאומי נדרש לכספים כדי להעניק את הזכויות המגיעות לאזרח על פי חוק, הוא נדרש להלוות את הכסף שגייס והעביר למדינה". 

לדברי שפיגלר, "באופן אבסורדי במקום להעביר את הכספים בחזרה לביטוח הלאומי, הוחלט באוצר 'להקל' על ההוצאות של הביטוח הלאומי ולקצץ בקצבאות. הקיצוץ פוגע בשכבות החלשות והביטוח הלאומי נמצא במגעים אינטנסיביים מול האוצר, כדי לשנות זאת". 

רו"ח יזהר קנה, נשיא לשכת רו"ח לשעבר טען כי "אם הביטוח הלאומי היה חברה עסקית רגילה, הוא מזמן כבר היה במצב של קריסה שכן הוא בגרעון מצטבר של מיליארדים". הוא הוסיף כי "הממשלה חייבת לפעול בעניין אבל לא באפיקים של ביטול או הפחתת קצבאות, שכן זוהי פגיעה בזכויות של כל אזרח במדינה במעגל החיים שלו ופגיעה באוכלוסיות מוחלשות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו