אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על חצי מליון שקל: ניר חפץ תבע את השר אמיר אוחנה ויעקב ברדוגו

עד המדינה בתיק 4000 הגיש תביעה בסך חצי מיליון שקלים נגד שר המשפטים אמיר אוחנה, זאת לאחר שהפר צו איסור פרסום וחשף פרטים אישיים מחקירתו במשטרה. במקביל חפץ תבע גם את השדרן יעקב ברדוגו על הטרדת עד

ניר חפץ תבע על חצי מליון שקל את השר אוחנה וברדוגו
  (צילום: אבשלום ששוני\פלאש 90)

יועץ התקשורת ניר חפץ הגיש היום (חמישי) תביעה נגד שר המשפטים אמיר אוחנה, זאת לאחר שהשר הפר את צו איסור הפרסום של בית המשפט וחשף פרטים אסורים מחקירתו בתיק 4000 במהלך דיון בכנסת.

בתביעה חפץ דורש פיצויים בסך חצי מיליון שקלים בעקבות הנאום של אוחנה, בו נחשף – כפי שהותר לפרסום לאחר מכן – כי נחקרה עדה שנשאלה שאלות אישיות על יחסיה עם חפץ. בית המשפט עדיין אוסר לפרסם את זהותה של העדה, או כל פרט שנוגע למהות הקרבה בינה לבין חפץ.

במקביל, תביעה נוספת הוגשה נגד שדרן גלי צה"ל יעקב ברדוגו בגין הטרדת עד, זאת לאחר שלטענתו הפיץ נגדו מידע אסור מחקירותיו בקבוצת וואטסאפ של פעילי ליכוד. פרקליטו של חפץ, עו"ד אילן סופר, אמר כי "אם הצבת משאית ברסלב מתחת לביתו של שלמה פילבר מהווה הטרדת עד הרי שמעשיו של ברדוגו חמורים פי כמה וכמה".

עוד באותו נושא

נתניהו על אוחנה: "יש לכבד את צו איסור הפרסום"


11

כזכור, בתחילת החודש שר המשפטים התייחס ללחצים שהופעלו על עד המדינה ניר חפץ, במסגרת הצעה דחופה לסדר על ההשתלחויות בפרקליטות ושביתת המחאה של הפרקליטים. בדבריו אוחנה הפר צו איסור פרסום וחשף תרגיל חקירה שנעשה במסגרת תיק 4000, זאת כאשר התייחס לפרסום של פרשן חברת החדשות עמית סגל, והוסיף מפרטי חקירת ניר חפץ עד המדינה – שם אמר כי לאחר חקירת גורם המקורב אליו אומרים לו החוקרים: "ניר, אנחנו יודעים הכל, אנחנו נפיל על המשפחה שלך פצצה". לטענתו של אוחנה, חפץ נכנע לאחר מכן, חתם על הסכם עד מדינה ומסר למשטרה גרסה, אך גם גרסה זו התבררה כשקרית.

"מחפשים את עד המפתח הבא", נתניהו על חקירת ניר חפץ

לפני שבועיים חפץ דרש מאוחנה להתנצל על דבריו בכנסת, במהלכם חשף פרטיים אישים אודותיו, וקרא לו לבוא למשא ומתן על הפיצוי "בגין הנזק שנגרם לו". מדובר ב"דברי רכילות פוגעניים שהובאו במטרה ברורה לבזות ולהשפיל תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיות"', כתבו עורכי הדין רון אביב ואילן סופר במכתב ששוגר גם ליועץ המשפטי לממשלה והיועץ המשפטי לכנסת. חפץ טען כי "תחת איצטלא כוזבת של דאגה לזכויות הנחקר נמצאת פוגע במכוון ובאופן קשה וחמור, כאשר כוונתך האמיתית, הברורה לכל, הייתה להציגו כשקרן, סחיט ולחיץ שאין לתת אמון בעדותו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ברדוגו לא פראייר יהיה מעניין
דני | 28-11-2019 17:56
אני בטוח
ברדוגו איש מופלא עם כיסים עמוקים.
בהצלחה | 28-11-2019 19:15
חצי מיליון שקל זה כסף קטן בשבילו.
2
לדעתי אין לו סיכוי
רמי | 28-11-2019 18:55
השר נימק ואמר לא קיבלתי את הצו אני לא איש תקשורת ב.זה פורסם כבר בדיוק ג.זה היה במסגרת דיון על הנושא האמור
3
מאחל לשניים האלו שיפסידו במשפט
לןי | 29-11-2019 7:40
מותר להיות עבד נרצע ומתרפס בפני אדונו ביבי מלך המשיח אבל אסור לעבור על החוק. הלוואי!
4
עורכי דין של המשטרה
אא | 29-11-2019 18:54
תיקון... עורכי הדין שניר חפץ אולץ לקחת במהלך חקירתו ולפטר את עורך דינו הקודם. חייבים לבדוק אם יש יחסי שוחד ביניהם לבין המשטרה.