אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי אלף בוגרות: מייסדת החוג לסיעוד פרשה לגמלאות

פרופ' חיה גרינברגר, מייסדת החוג לסיעוד והפקולטה למדעי החיים והבריאות במרכז האקדמי לב, פרשה מתפקידה לאחר כ-12 שנים: "שמנו דגש לא רק על הענקת הידע האקדמי והמקצועי, אלא גם על טיפוח מודעות לאכפתיות כלפי החולה ובני משפחתו"

אחרי אלף בוגרות: מייסדת החוג לסיעוד פרשה לגמלאות
  צילום: המרכז האקדמי לב

במרכז האקדמי לב התקיים השבוע אירוע פרידה מרגש מפרופ' חיה גרינברגר, שהקימה את החוג לסיעוד והפקולטה למדעי החיים והבריאות במוסד. בהובלת פרופ' גרינברגר,  הפכה הפקולטה לסיעוד באקדמי לב לאחת המובילות בישראל, ובוגרות המוסד מבוקשות מאוד על ידי בתי החולים ומערכת הבריאות. 

מאז הקימה פרופ' גרינברגר את הפקולטה לסיעוד ב-2007 אז נרשמו 42 סטודנטיות לחוג, עמד שיעור ההצלחה בבחינות הרישוי של משרד הבריאות על 100% ומוסד העמיד למעלה מאלף בוגרות. "שמנו דגש לא רק על הענקת הידע האקדמי והמקצועי, אלא גם על טיפוח מודעות לאכפתיות כלפי החולה ובני משפחתו", אמרה פרופ' גרינברגר הפורשת. לדבריה, "דבר זה חיוני במיוחד כלפי מטופלים גריאטריים או כאלו הנמצאים לקראת סוף חייהם – תחום בו פיתחנו מומחיות לתואר שני". 

פרופ' גרינברגר הוסיפה כי "ישנו קשר בין מצבו הנפשי של המטופל למצבו הפיסי, לפיכך יש חשיבות מרבית לאופן בו ניגשים אליו ולקשר הנרקם בינו לבין האחות. במבט לאחור, זהו אחד מסודות ההצלחה המרכזיים שלנו". 

ראוי לציין כי מספר התלמידים כיום במסלולי התואר הראשון והשני עומד על למעלה מאלף סטודנטים, זאת בין השאר הודות למצוינות האקדמית והמקצועית שהכתיבה פרופ' גרינברגר, העונה על דרישות מערכת הבריאות, שמשוועת לכוח אדם איכותי בתחום.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו