אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תתכוננו: טוויטר תחסום בקרוב אלפי חשבונות

הנהלת טוויטר הודיעה כי תמחק אלפי חשבונות לא פעילים, כשכל חשבון שלא צייץ בחצי השנה האחרונה ייסגר. למשתמשים שמעוניינים לשמור על חשבונם יש עד ה-11 בדצמבר לאשר כי מדובר בחשבון פעיל

תתכוננו: טוויטר תחסום בקרוב אלפי חשבונות
  (צילום: שאטרסטוק)

נקיון הבית של טוויטר: הנהלת הרשת החברתית הפופולרית הודיעה כי תסגור בקרוב חשבונות שלא היו פעילים בחצי השנה האחרונה, זאת במטרה לפנות מקום בשרתי האתר. לפי ההודעה, למשתמשים שלא כתבו ציוץ אחד ב-6 החודשים האחרונים יינתן עד ה-11 בדצמבר כדי להתחבר לחשבונם ולאשר כי הם פעילים כדי להימנע ממחיקת החשבון.

עוד באותו נושא

אלו שמות המשתמשים הכי מצחיקים בטוויטר

בטוויטר הבהירו כי סגירת החשבונות תיעשה באופן הדרגתי, כאשר בשלב הראשון רק חשבונותיהם של משתמשים מאירופה יימחקו. "תמיד הייתה לנו מדיניות כנגד חשבונות שאינם פעילים, אך עד כה לא אכפנו אותה בקפדנות. עם זאת, בעקבות שינויים במדיניות הפרטיות של האיחוד האירופי, אנו נפעל לפי המדיניות הזו כעת" אמרו באתר.

מה עם צייצניים שנפטרו?

בעקבות ההודעה נשמעו טענות רבות כנגד המהלך, בראשם החשש מפני מחיקת חשבונות הטוויטר של אנשים שנפטרו. דן הט, תושב בריטניה שאיבד לפני שנתיים את אחיו מרטין לאחר פיגוע ירי בעיר מנצ'סטר, טען כי מחיקת החשבון של אחיו תפגע בבני משפחתו ובזכרון של אחיו. "כשמישהו נפטר, חשבונותיו ברשתות החברתיות הופכות לחלק חשוב מהמורשת שהוא משאיר ומאפשרת לקרוביו לזכור ולהנציח אותו" אמר בראיון לרשת Sky News. "זה חשוב במיוחד במקרה של מוות בלתי צפוי. הוא לא ידע בזמנו שהוא משאיר לנו מורשת דיגיטלית, אבל עכשיו שיש אותה אסור לנו לאבד אותה".

בתגובה לפניות הרבות בנושא, הנהלת טוויטר הבהירה כי לא תסגור חשבונות של אנשים שנפטרו, ותנצל את השבועות עד ביצוע הנקיון כדי לגבש מדיניות חדשה בנוגע לחשבונות כאלו. "זה היה פספוס מהצד שלנו" הבהירו. "לא נמחק חשבונות של אנשים שנפטרו עד שלא נמצא דרך אחרת לאפשר לבני המשפחה להנציח אותם ברשת. אנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע, ונמשיך לעדכן על ההתפתחויות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו