אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מועצת יש"ע מאיימת בהשבתת הלימודים

משבר הסעות תלמידי בית הספר, זה כבר החודש השני שתקציב ההסעות אינו עובר לרשויות, בפניה שנעשתה לשר החינוך מאיימים במועצת יש"ע להשבית את מערך ההסעות למוסדות החינוך בצורה שתפגע בלימודים

מועצת יש"ע מאיימת בהשבתת הלימודים
  צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

יו"ר מועצת יש"ע בפנייה לשר החינוך: אם לא יימצא פתרון לתקציב הסעות ילדים למוסדות החינוך נשבית את הלימודים

במכתב דחוף ששלח לפני שעה קלה יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני לשר החינוך רפי פרץ, קורא אלחייני לשר החינוך למצוא את הפתרון לבעיית תקציב ההסעות למוסדות החינוך ביהודה ושומרון. "אם לא יימצא פתרון בתחילת שבוע הבא", כותב אלחייני, "הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן לא יסיעו תלמידים למוסדות החינוך".

תקציב הסעות תלמידים לבתי ספר, גני ילדים וחינוך מיוחד ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מגיע מדי חודש ממשרד האוצר לרשויות המקומיות והוא עומד על כ- 120,000,000 שקלים לרשויות, מכיוון שמערך ההסעות באזור יקר ומסועף. האיום השבתת מערך ההסעות והלימודים, מגיע על רקע אי-העברת תשלום של משרד החינוך למערך ההסעות עבור חודש אוקטובר וכפי הנראה, הוא גם אינו מתכוון להעביר את התקציב עבור חודש נובמבר.

יו"ר מועצת יש"ע אלחייני כותב במכתב לשר החינוך כי "מזה שנה שהרשויות במדינה מתמודדות בנושאים כספיים ותקציבים בהיעדר ממשלה יציבה, חלקן נקלעו לגרעונות תקציביים המעמידות אותן בסכנה. אי העברת התשלום עבור ההסעות יחמיר את מצבן", ומבקש משר החינוך להגיע לפתרון הבעיה.

ממשרד החינוך נמסר כי אין כל קיצוץ בשירות ההסעות וכי השירות ימשיך להינתן באותה מתכונת.התקציב לשירות זה מצוי בשלבי אישור של וועדת הכספים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יישר כח למועצת ישע מהלך יפה
הסנדק | 27-11-2019 13:17
יישר כח למועצת ישע מהלך יפה