אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האם הפכנו כולנו לתומכי נתניהו? שו"ת הפגנה

האם הפכנו כולנו לתומכי נתניהו? האם תמיכה הפגנתית שכזו אינה תמיכה בשחיתות? יהודית קצובר ונדיה מטר בשו"ת לקראת ההפגנה הצפויה הערב בתל אביב לתמיכה בראש הממשלה

האם הפכנו כולנו לתומכי נתניהו? שו"ת הפגנה
  (צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90)

לקראת ההפגנה הצפויה הערב בתל אביב נשאלנו מספר שאלות. אנו מביאות אותן ואת התשובות והמחשבות שעלו בעקבותיהן בפניכם.

עוד באותו נושא

דיווח: הרב טאו יגיע לעצרת התמיכה בנתניהו הערב


63

איזו קריאה אנחנו רוצים להשמיע בהפגנה?

קריאתנו פשוטה: ארץ ישראל בסכנה ולכן אנחנו כאן.

אנחנו יוצאים להפגין כי אנחנו מבינים שלא מדובר כאן בעניינו הפרטי של בנימין נתניהו, אלא בעניינו של מחנה הימין כולו. גורמי השמאל ידעו היטב להעלים עין ממעשים חמורים בהרבה מהמיוחסים לנתניהו כאשר היה מדובר במנהיגי השמאל לדורותיו. במקרה נתניהו האנרגיות והמאמצים המושקעים להפלתו, הבלטת כל חשד למעשה זניח אצל נתניהו ללא סלחנות משפטית, כל אלה נובעים מרצון לראות את מחנה הימין מובס ואת השמאל חוזר לשלטון.

האם הפכנו כולנו לתומכי נתניהו? האם אנחנו שוכחים את חולשותיו, ההקפאה, ההבטחות שלא קוימו וכו'?

לא. ראשית, אנחנו תנועה חוץ-פרלמנטרית שאינה תומכת באף מפלגה או פוליטיקאי. מעסיקה אותנו אך ורק השמירה על ארץ ישראל. באשר לראש הממשלה, אנחנו יודעים את מעלותיו ויחד עם זאת לא שוכחים את חולשותיו ולא הפכנו לתומכיו. קריאתנו אינה להעצמת דמותו של נתניהו האיש. אנחנו כואבים את ההקפאה, את ההבטחות המדיניות של טרום הבחירות והסחבת שאחריהן, ועם זאת אנחנו מבינים שהוא אבן הראשה שאותה רוצים להוציא מן המבנה כדי שהכל יתמוטט, כדי שיוכלו לפגוע בארץ ישראל.

האם מחנה הימין צריך לדבוק בנתניהו? יתכן ומנהיג אחר יוביל להישגים משמעותיים ולניצחון מכריע בבחירות?

לא נתניהו אישית עומד על הפרק. מחנה הימין צריך להיאבק נגד השיטה שבה כדי לפגוע בארץ ישראל מורידים מהשלטון באמצעות מערכת המשפט מנהיגי ימין שנבחרו על ידי רוב העם. זו גם הסיבה שבגללה ממשיך העם לאבד את האמון במערכת המשפט. אין לנו כוונה לעסוק בשאלת זהותו של המנהיג שיוכל להוביל את מחנה הימין לניצחון בבחירות או להבאת 61 ח"כים. כתנועה חוץ פרלמנטארית אין זה תפקידנו. אנחנו כאן כדי לבלום את השיטה כדי שגם המנהיג הבא של הימין לא ייפגע.

נבהיר כאן שוב שאין אנחנו באים להפגנה הערב עבור ביבי האיש, אלא עבור כל מנהיג ימני ארץ-ישראלי אשר יהיה. ברור לנו שעל מנת לפגוע בארץ ישראל ולחלק אותה, ימצאו קופת שרצים לכל מנהיג ימין אחר שיבוא בהמשך, כפי שכבר היה בעבר. משום כך הימין כולו צריך לצאת להפגין. אם נאפשר להם לרמוס את רצון רוב העם ולהפיל ראש ממשלה ימני עכשיו, הם ימשיכו ויעשו כך גם בעתיד. התיצבותנו הערב בהפגנה אינה עבור נתניהו האיש, אלא עבור המחנה כולו, עבור מנהיגי הימין הבאים באשר הם. (בל נשכח את המתקפה התקשורתית לה זכה גם גדעון סער כאשר כשר חינוך הביא את בתי הספר למערת המכפלה)

האם תמיכה הפגנתית שכזו אינה תמיכה בשחיתות?

שוב נזכיר את העיקרון שציינו קודם, אין כאן תמיכה בנתניהו אלא בארץ ישראל ומאבק בשיטה המבקשת לנצח בבית המשפט אחרי שלא ניצחו בקלפי.

מעבר לכך נזכיר גם את עקרון החפות הניתן לכל אדם כל עוד לא הוכחה אשמתו, ולפי שעה אנו רחוקים מהוכחת אשמתו של נתניהו. אנחנו עדיין בשלב כתב האישום, שלב מוקדם מאוד וראשוני בהליך המשפטי.

בנוסף לכל אלה ראוי להעיר גם נגד האכיפה הבררנית שהופנתה כלפי נתניהו. בעוד מעשים חמורים פי כמה מהמיוחסים לו זכו להעלמת עין כאשר היה מדובר במנהיגי שמאל, כאשר מדובר בנתניהו חזינו בהתגייסות חסרת תקדים של המערכת להפלתו. שיחות עם עיתונאים הם נורמה במערכת הפוליטית הישראלית, אך לא יאיר לפיד, לא איתן כבל ולא אחרים זוכים לטיפול שכזה ואף לא פחות בהרבה. מתנות שניתנו לאישים כשמעון פרס המנוח (יום ההולדת הזכור) ולאחרים במחנה השמאל התקבלו בקריצת עין שובבה וסלחנית. קשה לשכוח את פרשת האי היווני שבעטייה "אותרג" אריאל שרון על מנת שלא לפגוע במהלך העקירה והגירוש מגוש קטיף, ואלו רק דוגמאות ראשונות במסכת ארוכה המלמדת על מגמתיות עוינת של גורמים במערכת המשפט, ככל הנראה בדרבון ועידוד מצידה של התקשורת המייחלת לקריסת מחנה הימין ומצאה את נתניהו כעילה הראשונה להתגולל עליה.

האם אין בהפגנה קריאת תיגר נגד מערכת המשפט?

ההיפך הוא הנכון. חשוב לזכור שעל פי החוק יכול ראש ממשלה לכהן בתפקידו עד לגזר דין חלוט, בניגוד לשר או לכל בעל תפקיד אחר, וזאת משום שאנחנו לא רוצים שבמדינה דמוקרטית שלטון יוחלף על דעתו של כמה פקידים עם אג'נדה.  משום כך דווקא הקריאות להדחתו המוקדמת של נתניהו הן הקריאה תיגר נגד מערכת המשפט ונגד הדמוקרטיה.

הדמוקרטיה איתנו, החוק איתנו, ארץ ישראל איתנו, ובשמם נתייצב בהפגנה ונאמר: די!

==

יהודית קצובר ונדיה מטר הן יו"ר נשים בירוק

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
נתניהו משתין על הציונות הדתית בקשת ואתם טוענות שזה גשם
ירום | 26-11-2019 15:05
עיוורים תפתחו את העיניים
2
בהחלט. נתניהו מושחת ומשחית את סביבתו
אכן כן | 26-11-2019 20:29
למרבה המזל, חוץ ממספר קטן של רפי שכל, רוב העם, כולל כל בכירי הלכוד, הוכיח בגרות והדיר את רגליו מההפגנה.
3
ביבי דרש מאולמרט להתפטר מתפקידו
האם ביבי שפוי? | 27-11-2019 7:09
עכשיו ביבי טוען שאולמרט טעה שהתפטר כך מתנהל מנהיג שפוי?
4
טיעונים מופרכים
רון | 27-11-2019 7:52
ביבי עבר עברות חמורות ונחקר כמו כל איש ציבור לפניו - היה אולמרט גיבור ההתנתקות שנכנס לכלא, וכך שר האוצר שלו (הירשנזון). שרון נחקר - בתיק אחד בנו עומרי נשכב על הגדר עבורו ונכנס לכלא במקומו (מישהו יכול לדמיין את רועה הזונות הקטן מבלפור מקריב את עצמו למען אבא שלו?) . בתיק השני שרון נחקר רק שהפך לצמח לפני שהושלמו בחקירות (חקירות ביבי נמשכות יותר זמן מכל כהונתו של אריק שרון). לצעירים ביננו נזכיר את רבין וחשבון הדולרים שלו - יכל לטעון שהחשבון של אשתו ולצאת בקנס , אבל בחר להתפטר (משוגע כמו שביבי היה קורא לו). אז מה נשאר לנו - ביבי מעניק מליארדים מתקציב המדינה לאלוביץ' תמורת כתבות הכפשה על אשתו של בנט , מליארדים שחסרים לתקציב הבריאות. ביבי שמאפשר לקרופ למכור צוללות למצרים למרות התנגדותם של כל גורמי הביטחון כדי לקבל עמלת תיווך שמנה. ביבי שמקבל ארגזי שמפניה (יין נסך למי מאיתנו ששכח) כל שבוע במשך שנים - וכמובן לא נותן כלום בתמורה. והציונות הדתית נעמדת על רגליה האחוריות להגן על האיש המושחת הזה. אני תוהה מה יכול ביבי לעשות כדי לאבד את התמיכה הפאבלובית הזו? למסור את חברון עיר האבות לערבים? להנדס בחירה מושחתת של יועץ משפטי שיציל ממאסר את דרעי (בר-און תמורת חברון)? להתחבק עם ידידו ערפאת במקום להלחם? להצביע 3 פעמים בעד ההתנתקות? כי את כל זה ועוד הוא עשה.
5
סרוגים: אני אתכם!!!
חילונית | 27-11-2019 16:21
...........
6
כרמל שאמה ראש עיריית רמת גן מחלל שבת ומחלל
חגית | 27-11-2019 17:27
כל דבר קדוש! והוא חושב שהוא סופרסטאר...
7
זה לא קשור לנתניהו - כולנו נגד הפיכה שלטונית
מרא דאתרא | 27-11-2019 18:20
זה יכול להיות כל אחד. זו לא הפגנה בעד נתניהו. זו הפגנה נגד שלטון מערכת המשפט שגנבו את השלטון בשנות ה- 90. ומאז רודה בימין על כל צעד ושעל - די נמאס!!!!
8
כל העם עם נתניהו !!!!
עם ישראל | 01-12-2019 20:24
מספר חוץ מאנשידים רדודים בור ועם הארץ כמוך בודדים שמונעים משנאת השמאל כל העל לטובת נתניהו ונגד פורעי החוק בפרקליטות במשטרה והיועץ המשפטי..הם המושחתים הגנבים והעוכרי ישראל נתניהו המלך !!!
9
זה הכל משחק סיקור אוהד לכן תומכים
לירון | 02-12-2019 19:44
שימשיכו לשחק בנדמה לי הימין יהיה בשלטון עוד עשרות שנים