אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו הכריע: פריימריז לראשות הליכוד

במטרה להפיג את האיום מראש הממשלה ולבצר את מעמדו כיושב ראש, החליט נתניהו לקיים פריימריז על ראשות הרשימה בששת השבועות הקרובים

נתניהו הכריע: פריימריז לראשות הליכוד
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

המתחים בתוך מפלגת הליכוד, הביאו את ראש הממשלה נתניהו להחליט היום (ראשון) על קיום פריימריז לראשות הרשימה, כל זאת רק ככל הנראה ב- 6 השבועות הקרובים ובכל מקרה בתחילתם של ימי הבחירות לכנסת ה- 23.

במסגרת הפגישה של יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ עם נתניהו, החליטו השניים לסרב להקדמת הבחירות המוקדמות לראשות הליכוד בתוך מסגרת "21 הימים", בהם עוד אפשר להרכיב קואליציה יציבה, אלא לקיימם מייד לאחר מכן במטרה להפיג את האיום על נתניהו ולבצר את מעמדו כיושב ראש.

מרכז הליכוד צפוי להתכנס כבר ביום חמישי הבא כדי לאשר את ביטול הפריימריז לרשימת הכנסת במידה ויהיו בחירות.

הפגנת פעילים ליד מעון רה"מ אתמול (צילום: סרוגים)

ח"כ מיקי זוהר ביקש לכרוך בין הפריימריז לראשות לבין הפריימריז ברשימה, כמי שנמצא בעשירייה השלישית בליכוד, הוא יודע שמרבית הח"כים לא ירצו בשום אופן לסכן את מקומם, להתמודד שוב בתחרות הכואבת על מיצובם ברשימה ויסכלו את האפשרות לבחירות לרשימה יחד עם הראשות כמיקשה אחת.

במי תתמכו? מצעד השתיקה של שרי הליכוד, הבוקר בממשלה (צילום: סרוגים)

עם הגשת הכתב אישום נגד נתניהו, נפתחה מלחמת דמים בתוך הליכוד. הראשון מהמפלגה להכריז להתמודד היה ח"כ גדעון סער שבאופן רשמי פנה הבוקר לכץ בקריאה דחופה לכנס את מרכז הליכוד בהקדם האפשרי – זאת על מנת לקבוע את הפריימריז בליכוד לראשות המפלגה עוד לפני שתסתיים תקופת ״21 הימים״ שנותרו לפני פיזור הכנסת

צפו בראיון שלי מהערב בתוכנית ״פגוש את העתונות״ ושתפו!

רק פריימריז בזק יבטיחו את המשך שלטון הליכוד, ימנעו בחירות שלישיות מיותרות ויסיימו את המשבר הפוליטי הממושך במדינה. צפו בראיון שלי מהערב בתוכנית ״פגוש את העתונות״ ושתפו!

פורסם על ידי ‏גדעון סער | Gideon Saar‏ ב- יום שבת, 23 בנובמבר 2019

אחריו ביקש גם ח"כ ניר ברקת להקדים את הבחירות רק לתפקיד ממלא מקום ראש הממשלה. לפיו המתווה שהציע, תתווסף לחוקת הליכוד הגדרת תפקיד של ממלא מקום קבוע ליו"ר התנועה. "מ"מ היו"ר ייבחר בפריימריז מקרב מתפקדי הליכוד, באופן זהה לבחירת יו"ר התנועה, ואז לקיים בחירות למ"מ באותו המועד שנידרש לבחור את יו"ר התנועה, ובכך למנוע בחירות מיותרות לתפקיד יו"ר התנועה ולרשימה לכנסת", הסביר ברקת.

עוד באותו נושא

דיווח: מנדלבליט יודיע- נתניהו יכול להקים ממשלה


31

כאמור, שני בכירי הליכוד החליטו שלא לענות לבקשה, אך מקדמים פריימריז בשבועות הקרובים במטרה להוריד מנתניהו את המאבק הפנים – ליכודי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
נתניהו מוביל אותנו לבחירות שלשיות והעם שותק
ניקנור | 24-11-2019 21:33
אחר כך תאשימו את ליברמן וכחול לבן נכון? אז זהו עכשיו זה ברור שביבי לא רוצה בטובת האזרחים הוא יגרור לבחירות נוספות פעם שלישית בשנה ואם צריך לנצח עד שיקבל חסינות פשוט בושה למי שתומך בו בשלב הזה.
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענווה ושפלות
כיפות סרוגות מטהרים | 25-11-2019 13:36
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענווה ושפלות
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 25-11-2019 1:11
שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו...
2
ביבי, תכתוש את נחש המשקפיים הזה, את סער.
נחשף נחש המשקפיים | 24-11-2019 22:00
גדעון סער, הוא נחש המשקפיים, שדאג להכיש את רהמ ואת משפחתו. אבל גדעון,, יש נסיוב לכל הכשה. עשית לעצמך בושות גדולות, הרי הלהט שלך להצטלם ולהתחבק ולהגיש בקשה רשמית לקיים פריימריז, מעידים בסך הכול על עמלך בחקירות של ביבי. מי בכלל יבחר בך אחרי שנחשפת במלוא הנבזיות ? יש לך אישיות מכוערת ומפלצתית. אין לך שיעור קומה, מאיפה הגחת פתאום?
אוי ואבוי, איזו חוצפה ונבזות!
טרטופו | 07-12-2019 14:32
גדעון סער מעיז לבקש להתמודד על תפקיד. להתמודד! איך עולה בדעתו! בוגד שכמותו. ואחר כך ימשיכו לספר לנו עד כמה הליכוד היא מפלגה דמוקרטית בניגוד לאחרים. כזאת דמוקרטיה התקיימה בימי הקיסר נירון.
נתניהו איש מסוכן שמשחק באש!
נאוה | 07-12-2019 12:09
שלטון יחיד ניצחי ולא דמוקרטי זה לא ליכוד! דינמיקה לעומתית תביא למלחמת אחים שותתת דם מלחמת אחים, אבל מה, ביבי חי מזה, הוא אוהב את זה, הוא עובד בזה, זה הפיצוחים והפופקורן שלו.. מיומן בפירומניה, ליבוי ושיסוי! חברים, נא לא לשחק לידיים של האיש המסוכן הזה! אך במידה ותימשך ההסתה, אז יש רק משפט אחד לאמר על זה.. רבותי ההסטוריה חוזרת...
די לשטויות נמאס.
זקי. | 04-12-2019 1:41
גדעון סער הוכיח במעשים שמדובר בשליח ציבור חברתי (עע ארנונה לירוחם ודימונה במקום למועצות אזוריות), חוק המרכולים וסיוע להתנחלויות.
נחש
אילן | 03-12-2019 20:56
רק שלא יכיש אותך אם כן שיצילו אותך רק גדעון סער
3
האיראנים צופים מהצד, העולם צופה מהצד...
גדי | 24-11-2019 23:22
להתעשת במיידי כולם, יהודים יש לכם מדינה, זה טירוף מערכות ממש, מחלישים את החוסן הלאומי בשנאת אחים הזאת, שסער יחזור לקונכיה ממנה הוא הגיע, אין לו מה לתרום לעמישראל, הוא רק פועל מתוך האגו שלו ושל גאולה... רק ביבי רק הליכוד !!!!!
אין מדינה זה כלוב גדול מלא בבבונים.
ע | 25-11-2019 0:07
מדינה מתוקנת מקיאה מושחתים.
4
ביבי הימין איתך. תתעלם מסער הנחש צפע הזה
ציבור | 25-11-2019 2:28
כנופייה מהפרקליטות המדליפה הידועה בחסות היועמש, תמורת סיקור אוהד, מנסה בכל כוחה לעשות הפיכה שלטונית לא דרך הקלפי ובוגד עלוב כגדעון סער מנצל את המצב במקום לחזק את מנהיג הליכוד. סער הדמגוג שחרר את העם ועוף.
5
היה צריך לשחרר מנתניהו את ההטרדה של הזבוב
ציבור | 25-11-2019 3:42
סער זבוב טורדני שמחפש תשומת לב ומבלבל את המוח. מיהו לעומת שיעור הקומה של נתניהו? שיתבייש הדמגוג הזה. מתערבים שהעלוב הזה שרצה פריימרי כבר עכשו כבר רקח קנונייה עם השמאל כדי לסייע בהפיכה השלטונית של השמאל. סער הוא שמאל מחופש לימין. הפרצוף שלו יותר ויותר נחשף. פשוט מיטרד מיותר.
6
סער המאוס נכשל בניסיונו להפיל את נתניהו
עדי | 25-11-2019 3:45
סער כמו יתוש סתם מטריד ומחפש תשומת לב. דמגוג בגרוש. מיהו שיתנודד מול אדם בשיעור קומה כמו נתניהו??
7
הם מ-פ-ח-ד-י-ם
התמים | 25-11-2019 6:47
נתניהו ומקורביו תפסו פיק ברכיים. משחקים על זמן ולכן דוחים הכל עד לאחר תום 21 הימים. אם היו חושבים שיש להם תמיכה - היו נענים להצעת סער. בלי ביבי הייתה מוקמת ממשלת אחדות ללא שום בעיה והיה לנו קצת שקט. עכשיו ניגרר לעוד מערכת בחירות על כל הכרוך בכך : כסף שיבוזבז, הסתה, שסע בעם. בזה ביבי טוב.
8
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענווה ושפלות
כיפות סרוגות מטהרים | 25-11-2019 13:37
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענווה ושפלות
9
צריך לדעת שבחיים הכל פועל כמו בומרנג!
נאוה | 07-12-2019 11:58
זאת הפגנה של קופיאדה! שרה הרסה לימין והימין צריך להעיף אותה ולהביא את גאולה (אבן) האישה הכי קלאסה והכי ממלכתית במדינת ישראל! ידיה של גאולה, תהינה עמוסות בעשיה למען מדינת ישראל, במגוון תחומים. שהרי מדובר באישיות אמיתית, מוכשרת חרוצה, מיומנת בעינייני תקשורת, לא עסוקה בעצמה ולא אינפנטילית.. מתנהלת תוך יחסי אנוש מעולים, מקרינה ענווה, יפיפיה אמיתית, מצטלמת נפלא, רבת כישורים לרבות דיפלומטיים ופוטנציאל אדיר של אפשרויות קידום נושאים חשובים למדינה. היא, אבן ובן זוגה, סער, יעבדו לדעתי כצוות מוצלח ביותר, ביעילות ובשום שכל! די מאסנו בטרלול. הפכו לנו את המדינה לקירקס של טירלול שמנפיק נון סטופ שערוריות פנימיות אשר קצנו בהן. הליכוד הפך להיות בית חם לעבריינים וזה מחלחל כלפי מטה..ומזהם כל חלקה טובה בנו ובישראל! משפחת נתניהו, תודה רבה לכם על 13 שנות עיסוק בעצמכם וכעת, נא לשחרר אחיזתכם העיקשת ולפנות את הזירה.
10
סרוגים קיצוניים, תמיד הצטיינתם בהובלת עם ישרא
טרטופו | 07-12-2019 14:37
אין שום מהפכה שלטונית. יש שלטון מושחת שלא סופר גם אתכם ממטר. אז תפסיקו לשמש כאידיוטים השימושיים שלו. לטובת המדינה ולטובת הפחתת הקיטוב והפילוג בקרב אחים, וגם לטובת שלטון הימין שאתם כל כך חרדים לו, תנו להנהגה להתחלף (כי הגיע הזמן) ומצאו את הדרך לחבור לאחדות ציונית שתוביל את המדינה לחוף מבטחים.