שמחה במקום פחד: צעירים דתיים משמחים את תושבי שדרות

צעירי הבית היהודי והאיחוד הלאומי חילקו סופגניות, הדליקו נרות עם תושבי אשקלון, שדרות ונתיבות ועשו שמח. "היינו מאושרים לראות את החיוכים שלהם". אומרים הפעילים.

שמחה במקום פחד: צעירים דתיים משמחים את תושבי שדרות
  מחלקים סופגניות לתושבי הדרום (יח"צ)

אתמול (ד') יצאו כ-70 חברי מטה הצעירים של "הבית היהודי האיחוד הלאומי" למבצע "מפיצים אור בדרום", שנועד לחזק ולשמח את התושבים.

במסגרת המבצע חילקו הפעילים סופגניות בקניונים ובשכונות המצוקה בערי הדרום למודות המלחמה, אשקלון שדרות ונתיבות, איחלו חג שמח לתושבים והתעניינו בשלומם. התושבים התרגשו מאוד מהמחוות ואף הזמינו את הצעירים להתארח בביתם.

הצעירים מספרים שהם מרגישים כי מדובר בשליחות אמיתית וכי הם מלאי סיפוק מהמבצע המיוחד: מנוחה פנדל משדרות אמרה: "התגובות ברחוב היו חמות ומרגשות. מאות אנשים אמרו לנו תודה רבה וגם היו כאלה ששאלו על המפלגה ומטרותיה."

"היינו בהלם מכמות האנשים שאמרו שבפעם הראשונה הם יצביעו ל"בית היהודי". היו גם אנשים שלקחו סופגניות ופלאיירים לאחים ולהורים. היינו מאושרים לראות את החיוכים שלהם".

נוי סולטן מאשקלון שהשתתפה במבצע מספרת: "החלטנו לשמח אנשים דווקא בחג האור שמראה שלמרות הקושי ניצחנו את היוונים, ככה צריך להאיר פנים לכל אחד ובמיוחד לסתם אדם שעובר ברחוב ואנחנו לא מכירים. ברגע אחד של שמחה אפשר להפוך יום עצוב ליום שמח".

דניאל גבאי, רכז מחוז דרום סיכם: "יצאנו קבוצות קבוצות של חבר'ה, מספר קבוצות בכל עיר בדרום, במטרה לשמח את התושבים ולחזק אותם. המציאות בה הם חיים כבר 12 שנה היא בלתי אפשרית, במיוחד לאור התקופה האחרונה ובזמן מבצע 'עמוד ענן'. באנו לתת חום ואהבה, וגם משהו מתוק באווירת החג המיוחד הזה, שמזכיר לנו שה' תמיד איתנו, שעם ישראל מאוחד הוא עם חזק ושאסור לפחד כלל מאף אחד."

"אני אישית התרגשתי מאוד מהמבצע הזה. זה מחמם את הלב לראות חיוך של ילד, של אשה מבוגרת, לשמוע תודה מהגיבורים האלה. בעיניי אנחנו אלה שצריכים לומר להם תודה, הם אלו שבעמידתם האיתנה מביעים את העוצמה של מדינת ישראל. יהי רצון שנזכה לנצח ולהביס את אויבינו כמו שהחשמונאים עשו, ולהחזיר את השלווה לכל הארץ ולדרום בפרט".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו