דיווח: מנדלבליט יודיע- נתניהו יכול להקים ממשלה - סרוגים

דיווח: מנדלבליט יודיע- נתניהו יכול להקים ממשלה

לאחר שהקים צוות בדיקה לבחון האם במצבו המשפטי, נתניהו יוכל להרכיב ממשלה גם בעתיד, היועמ"ש עתיד לפרסם כי על אף הקשיים המשפטיים זו סוגיה אותה צריך הציבור להכריע

דיווח: מנדלבליט יודיע- נתניהו יכול להקים ממשלה
  צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

היועמ״ש אביחי מנדבליט הקים צוות עבודה כדי להכריע בשאלות בעניין נתניהו, ובראשן האם יוכל להרכיב ממשלה גם בעתיד. על פי הפרסום בYNET, גורמים משפטיים בצלאח א-דין מעריכים כי מנדבליט ידגיש חוות הדעת לפיה קיימים קשיים משפטיים לכך שנתניהו, תחת כתב אישום כל כך חמור יכול וראוי להקים ממשלה.

יחד עם זאת על פי הדיווח, הוא לא יאמר שיש מניעה חוקית שכן חוק יסוד הממשלה החריג במיוחד את ראש הממשלה שיכול לכהן בתפקיד עד פסק דין סופי.

עוד באותו נושא

ריקלין: "אם לא תפטר את מנדלביט הם יפטרו אותך"


103

הערכה מדברת על כך שמנדלבליט ידגיש כי מדובר בעיקר בסוגיה שעומדת להכרעת הציבור. בכל מקרה, הוא צפוי להתנסח בזהירות בחוות דעתו. צוות העבודה שנדרש לסוגיה כולל את היועמ״ש, פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועמ"ש רז נזרי, המשנה ליועמ"ש דינה זילבר וראש מחלקת הבג״צים.

בתנועה לאיכות השלטון הגישה כבר הבוקר (ראשון) עתירה ראשונה לחייב את נתניהו להתפטר מראשות הממשלה.

בנוסף היא הגישה תנועה נגד הממשלה והיועמ"ש מנדבליט בטענה שעליהם מוטלת החובה להורות לנתניהו להתפטר. כך שבגץ יצטרך להידרש לסוגיה הזו, העמדה והנוסח שיגיש היועמ"ש בסוף השבוע, צפוי להיות משמעותי בהקשר של פסק הדין בנושא.

עתירה דורשת התנועה כי ראש הממשלה יתפטר מתפקידו כראש הממשלה וכן יממש את סמכותו ויפעל בהתאם להלכה שקבע בית המשפט בעניינם של השר אריה דרעי וסגן השר רפאל פנחסי, ויעביר את עצמו מתפקידיו כשר. בנוסף, התנועה דורשת כי בית המשפט יורה לממשלת ישראל למנות ממלא-מקום לראש הממשלה מבין השרים

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
31 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
תודה רבה לך
Avner | 24-11-2019 14:12
באמת תודה רבה לך אדוני היועמש, אין לדעת מה היינו עושים בלעדיך.... גם כן יועץ....
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענוה ושפלות
כיפות סרוגות מטהרים | 24-11-2019 16:47
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענוה ושפלות
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 24-11-2019 16:42
פוי.. שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
להמנ-דלבליט יש עינים של שועל זקן אכזר
מר חשוון | 24-11-2019 16:35
פוייה של אדם המנ-דלבליט הזה. נולד רע ונשאר רע. כל היום חושב איך להרע.ממשיך שופטי סדום ועמורה
למגיב אבנר
בבקשה | 24-11-2019 14:35
בלעדיו היה ראש ממשלה מושחת ממשיך לכהן ללא שום בעיה - וכולנו היינו ממשיכים לשלם מחיר . יודע כמה אלוביץ הרוויח על חשבוננו ? יודע כמה ביבי הרוויח מהעיסקה המסריחה של הצוללות ( כולל למצרים !!!! ) ? עיסקה שלא נחקרה עד תום כי הגרמנים איימו לפוצץ אותה אם יתברר שההחלטה התקבלה שלא בתום לב. יודע כמה דברים ביבי עשה או לא עשה כדי לרצות את משלמי השוחד או כדי שהמניות בהן החזיק יעלו ? איש מושחת ללא שמץ של ערכי מוסר ויושר.
2
גנץ נתן אשראי לשנתיים לביבי ולליכוד
המוציא לאור | 24-11-2019 14:16
גנץ יכהן שנתיים ראשונות ביבי ילך למשפט בתוך שנתיים הכל יתבהר גם המשפט וגם הבחירות בתוך הליכוד ...מי יתן שביבי יזוכה בבית המשפט ויפסיד לסער אבל זו רק משאלת לב
אמן ביביהו יגמור במעשיהו
רוני | 24-11-2019 15:17
אמן ביביהו יגמור במעשיהו
3
באמת, הבג"ץ הוא מכתיר ראשי ממשלות כאן?
מוכה הלם | 24-11-2019 14:18
העותרים. הם פושעים בגלימה
4
הוא יכול להקים ממשלה ?
שאול | 24-11-2019 14:35
האם ההתנהלות שלו בעבר מעידה על המשך ההתנהלות בעתיד ? האם אפשר להפעיל עליו את החוק הצרפתי, ולהכריז עליו כעל קיסר כל עוד הוא מהלך על פני האדמה ? צר לי אבל מזכיר לי את הנגן כינור המפורסם, ברומא, בשם נירון....
5
גם כתבתם שלא יהיה סעיף שוחד
שמחה | 24-11-2019 15:00
הספקולציות והספינים פוגעים ברמת אמינות האתר. אף אחד לא יודע מה השלושה חושבים . יש פנים לכאן ולכאן וההכרעה תהיה בבגץ וכאן כבר אפשר יותר לשער מהי ההחלטה.
6
לא הבנתי מי הוא
קלי | 24-11-2019 15:08
שיחליט. יש חוק יסוד שקובע במפורש שראש ממשלה יכול לכהן עד הרשעה מוחלטת בבית משפט על מה הוא דן בכלל החצוף הזה?
קלי - אמרת נכון אך לא הבנת
התמים | 24-11-2019 15:45
ראש ממשלה מכהן ממשיך עד הרשעה סופית. השאלה מתייחסת לא למי שמכהן - אלא למי שרוצה להרכיב ממשלה חדשה כדי לכהן כראש ממשלה. ברגע שיש בחירות ויש מרכיב ממשלה, גם אם בעבר היה ראש ממשלה - הוא לא במעמד של ראש ממשלה מכהן אלא במעמד של מי שאמור להיכנס לתפקיד ראש ממשלה. זאת הבעיה. אז נא להרגיע - לא הכל תמיד כל כך בהיר ונהיר....
7
שחיתות בצמרת השיפוטית
יצחק | 24-11-2019 15:16
מנדלבליט כינס את הצוות המקצועי ...השמאלנים המושחתים ...מנדלבליט תוריד את הכיפה ותתאסלם זו לא דרכה של תורה .הרסת מליון בוחרים ומשפחותם .לא נסלח לך גם בכיפור
מדובר על מגיב פסאודו-יהודי
ללל | 24-11-2019 16:30
׳׳לא נסלח לך גם ביום כיפור׳׳ מיד הבנתי שמדובר על אינפנטיל, שחושב על היהדות במונחים של שכר ועונש, ׳יהודי טוב׳ הוא רק מי שפועל לטובה, לפי הבנתו האנושית ותפיסותיו. אין יכולת להתמודד עם מציאות מורכבת, בה מנהיג גדול ופטריוט, מקדיח תבשילו - ועליו לעמוד כאזרח מן השורה אל מול מערכת החוק, שהוא עצמו היה חלק ממנה.
מה דרכה של תורה ?
התמים | 24-11-2019 15:51
לנאוף ( פרשת הקלטת הלוהטת ) ? להשחית כל בשר ( פרשת בראון/חברון ) ? לגנוב ( פרשת המעונות ) ? לקבל שוחד ( התיקים האחרונים ) ? מה בדיוק דרכה של התורה בה אתה מאמין ? לא סתם כתבה התורה : שופטים ושוטרים תיתן לך בכל שעריך. אבל, מוסתים שטופי מוח כמוך לא מסוגלים להפנים שביבי הוא ההיפך הגמור מכל מה שהתורה דורשת ומסמלת : יושר, צדק, התרחקות מעוול, אהבת ישראל.
8
סוף סוף טיפת הגינות מקוה שלא תרגיל
אמיר | 24-11-2019 15:16
שבגץ יפסול
9
ועדיין לא משמעתי התייחסות ערכית ואמונית לפרשה
בית חגי | 24-11-2019 15:28
התגובות בסגנון חזקת החפות נכונות. אבל נראה שמנהיגי הציבור הדתי לאומי מעדיפים לגלגל עיניים או לטמון ראשם בחמין. לא שמעתי אף אחד חוץ משרלו מביע עמדה נחרצת לכאן או לשם. האם אתם תומכים במדינה ובמוסדותיה המאשימים את רוהמ בשוחד והפרת אמונים או בראש הממשלה המאשים אותם בנסיון הפיכה שילטונית? ההתמהמהות הזאת לא מוסיפה כבוד למגזר ומאירה אותו כאופורטוניסט חסר חוט שדרה.
10
המצאה של אישום
אזרח | 24-11-2019 15:29
לכל אותם רק לא ביבי תפתחו את העניים הנושא כאן הוא לא ביבי כן או לא מעולם לא כאן ולא בשום מקום בעולם לא היה אישום על סיקור חיובי יחסי התן וקח הוא נוהל מקובל בכל העולם אולי הוא מסריח ואולי באמת צריך לחוקק חוק נגדו אבל היום אין חוק כזה אז על מה אנחנו מדברים במשך עשור וחצי חוקרים את ביבי על אלף ואחד תיקים להזכירכם עמדי ההובלות וכו ונראה שלבסוף אחרי שלא מוצאים כלום תפרו אישום מיוחד בשבילו אבל איפה אנחנו שיותר מה שנבחר בקלפי לא יהיה יותר רלוונטי כי קומץ פקידים יחשבו אחרת במדינה כזאת אתם רוצים לחיות?
פקידים ? סיקור חיובי ?
התמים | 24-11-2019 16:00
מדובר פה לא על ראש ממשלה שיושב עם עיתונאי ומדליף לו סיפור בציפייה שיצא טוב בכתבה. מדובר על ראש ממשלה שמזמן אליו בעלי אמצעי תיקשורת ( ממש לא עיתונאים אלא אילי תקשורת שעניינם בכסף ולא בהדלפת ידיעה ) ועושה איתם עיסקאות מושחתות שאמורות להכניס לכיסם מיליונים רבים מאוד על חשבון הציבור. יש פה משא ומתן מושחת, פלילי ועברייני חד וחלק. אתם מנסים לחקות את ראש הממשלה ש 700000 שח הפכו אצלו לכמה חמגשיות. ממש לא. והפקידים שאתם מדברים עליהם הם המפכל אלשייך, איש הימין שביבי מינה, והיועץ המשפטי מנדלבליט, איש הימין שביבי מינה - והם ממש לא פקידים אלא אנשי מקצוע מן הדרג הבכיר ביותר שעשו את מלאכתם כנדרש. אם ביבי חושב שהוא זכאי - שיגיע לבית המשפט ויילחם על חפותו. לא יסתתר מאחורי חסינות ולא יטען לתפירת תיקים והפיכה שלטונית. בית משפט. שם המקום להוכיח חפות.
11
ביבי יחזיק את המדינה ב*** ויתקע את המערכת הפו
א | 24-11-2019 15:45
עד שיציעו לו חנינה תמורת פרישה מהחיים הפוליטים. הוא יסכים בשמחה ואפילו יספר בדיוק מי עזר לו בכל שחיתות שעשה. הוא ימכור את כולם כשאיום הכלא יוסר.
12
האם ביבי יכול באמת להקים ממשלה בעתיד?
אזרח ותיק | 24-11-2019 15:52
ביבי נכשל פעמיים בניסיון להקמת ממשלה.האם בפעם השלישית הוא יצליח?הסיכוי לא גבוה,לכן מדוע חייבים לצאת בפעם השלישית לבחור. הבחירות עולות מיליארדי שקלים לאוצר המדינה ואף אחד לא מתקומם על כך.הפתרון למצב הוא ממשלת אחדות גם במחיר שביבי יזוז הצידה ויתן לחבר כנסת אחר להנהיג את הליכוד.צריכים לזכור המדינה היא מעל כולם וכולם שווים מפני החוק.
13
ביבי
מאיר | 24-11-2019 19:57
ביבי נשאר לתת מפתחות למשיח
ולתקשורת העויינת
למודאגי השמאל | 24-11-2019 20:22
הציבור יחליט אם ביבי ראוי להיות ראש ממשלה , ואם כן אז תינתן לו חסינות מהכנסת וכך הוא יכול לנהל את ענייני המדינה ללא שום בעיה , לא יצטרך ללכת לבית המשפט כפי שמנסים אנשי השמאל לומר איך ינהל את המדינה, דבר נוסף הוא שאם יבחר אז סביר להניח שמשפטו יתחיל בעוד 4 שנים וימשך לפחות כ 8 שנים , אבל,,,, אם יבחר לקדנציה נוספת שוב המשפט יחכה וכך ינהל את המדינה בצורה הטובה ביותר וכפי שרק הוא יודע , אלא מה ? כעבור שתי קדנציות יטתחיל משפטו ויסתיים לאחר כ10 שנים הווי אומר שמהיום עד לפסק דין חלוט יעברו בקירוב כ 18 שנה ,,, במצב זה יכול ויהיה חלילה שעדים יתפגרו ואו יאבדו מזיכרונם ואו שחלילה ביבי בעצמו כבר לא יהיה כשיר למשפט (יביא אישור רופא מומחה) , ולמה כך יקרה? כי יד אלוהים על בנימין נתניהו ,,,,, ורק הוא מתאים להנהיג את עם ישראל .
14
מנדלבדיט
אביב | 24-11-2019 23:57
איש עלוב וניקלה. אך אתה מעיז להגיש כתב אישום כאשר אתה יודע שנתניהו יזוכה? אך אתה מעיז לעשות ניסוי כלים בנורמות שאנו לא מכירים. אך אתה מעיז לתת יד להרס שילטון הימין. אדם שפל וארור עדיף שתפיל עצמך לכבשן האש ולא תגיש כתב אישום נגד מנהיג הימין
15
אין ליועמ"ש שום מניע מדון בשאלה והיא מעבר
EN | 25-11-2019 2:13
לסמכות הוועדה
16
החוק חד משמעי - לראש הממשלה יש חסינות
י. | 25-11-2019 12:31
הוראת החוק חד משמעית בעניין החסינות והמשך הכהונה אך השאלה היא מה יעשו המפלגות המתחרות בשידורי התעמולה שלהן אם יהיו בחירות שלישיות וכיצד הבוחרים יתייחסו לעובדה שבבחירות ב' עמד כתב חשדות כנגד ראש הממשלה ואילו בבחירות ג' יש כבר כתב אישום בשלושה תיקים. ברור לחלוטין שנתניהו לא הולך לשפר את מאזן הכוחות לטובתו אלא רק להזיק.
17
תתעקש
יהודי | 25-11-2019 13:10
לך עם זה עד הסוף נתניהו, אתה ראש הממשלה, אם יש צורך תפעיל שלטון על כל המשתמע לכאורה, יש כאן מפלצות שכל חפצם זה לטרוף אנשי ימין ולהתחיל במיוחד בראש הימין, אל תתן להם, רשעים ארורים, תתפלל לקדוש ברוך הוא תעשה תשובה והקבה יגוף אותם טרם תתערר, שא ברכה ותעשה תשובה דחוף, שינוי המעשה יביא לך תשועה שמע למי שכבר ניסה !!
18
לחקור את גנץ על המיליונים שנעלמו
דלי | 25-11-2019 13:37
אליעד שרגא זבל שכמוך שקרן רמאי וגנב, תגיש עתירה לחקור את העלמותם של 50 מיליון שקל בחברה שגנץ ניהל , תגיש עתירה לחקור את ליברמן אוכל החזיר הרוסי שבחשבון הבנק של הבת שלו הועברו לא מזמן 3 מיליון דולר, תגיש עתירה לחקור את לפיד המסומם על קשריו עם מלצ'ין ונוני מוזס, תגיש עתירה לחקירה על מנדלבליט שהפירסומים שלו על תיקי ראש הממשלה הם מגמתיים ופורסמי בדיוק כשגנץ נכשל כישלון חרוץ תגחש עתירה לחקור את המשטרה ב 443 על הדחת אנשים לעגות שקר באיומים ....כלב שכמוך אתה לא ראוי עורך דין, בוודאי לא כיור של גוף כמו שאתה מייצג
19
תיפרסמו את התגובה שלי
דלי | 25-11-2019 13:38
אם אתם אתר ישר אז תיפרסמו את נתגובה שלי. בתגובה שלי אין איומים, אין הכפשות רק אמת צרופה
20
נתניהו
מאי | 25-11-2019 14:37
הקיבוצים לא שילמו עשרות שנים מסים,תשלום על מים.איך קוראים לזה?
21
אם זה נכון זה סקופ
שמואל מזרחי | 25-11-2019 16:59
אם זה נכון צריך לעשות חגיגה ברחובות