אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניר ברקת מציע מתווה משלו לפריימריז בליכוד

לאר שגדעון סער הגיש בקשה לקיום פריימריז מהיר בליכוד, ניר ברקת מגיש מתווה משלו שיכלול בחירות לתפקיד ממלא מקום יו"ר תנועת הליכוד, הוא מתכוון להביא זאת לאישור חברי התנועה

ניר ברקת מציע מתווה משלו לפריימריז בליכוד
  צילום: פלאש 90

לאחר שחה"כ גדעון סער פנה לכנס את מרכז הליכוד כדי לקיים פריימריז בזק לראשות הליכוד, חבר הכנסת ניר ברקת הגיש הבוקר (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר מרכז הליכוד, ח״כ חיים כץ מתווה שלדבריו יביא לחיזוק הליכוד הכולל יצירת תפקיד חדש של מ"מ ליו"ר התנועה שייבחר בפריימריז בהקדם ויחליף את היו"ר בתקופת נבצרות. ברקת מבקש שהמתווה יובא לאישור חברי מרכז הליכוד בישיבת המרכז הקרובה

בפנייתו למרכז הליכוד להצגת המתווה פותח ח"כ ברקת במילות חיזוק לנתניהו: "בראשית דבריי ברצוני לחזק את ידיו של ראש הממשלה ויו"ר תנועת הליכוד בנימין נתניהו, ולאחל לכולנו שיזכה למשפט הוגן, שיוכיח את חפותו, וימשיך להוביל את מדינת ישראל בהצלחה רבה כפי שעשה עד כה, עוד שנים ארוכות".

עוד באותו נושא

סער בפנייה רשמית למרכז הליכוד: "פריימריז עכשיו"


8

ח"כ ברקת כותב שנודע לו כי "חברים מבית חברו לחברי כנסת מהשמאל ומנסים לשדל חברי כנסת נוספים מטעם הליכוד ומהמחנה הלאומי, להגיע ל- 61 חברי כנסת שתומכים בהם לראשות הממשלה מטעם עצמם, ובכך בעצם להדיח את מנהיג התנועה הנבחר תוך עקיפת מוסדות המפלגה וההליכים החוקתיים הקבועים בחוקת המפלגה ותוך התעלמות מוחלטת מרצון רוב חברי המפלגה". ח"כ ברקת מציין בדבריו על המתווה גם את העתירה שתוגש בימים הקרובים ואת הפנייה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיקבע כי ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו מנוע מלכהן כראש ממשלה או מנוע מלנסות להקים ממשלה בעת הזו מחמת כתב האישום.

על פי ח"כ ברקת תנועת הליכוד חייבת לפעול "לסיכול ניסיונות הפלגנות מבית ומחוץ, לפעול ליצירת המשכיות שלטונית ואופק מנהיגותי למפלגה תוך תמיכה מלאה בראש הממשלה בנימין נתניהו ככל שהחוק והפסיקה מאפשרים, וכן מימוש רצון התנועה והעומד בראשה להקמת ממשלת אחדות לאומית".

לאור זאת, מציג ח"כ ברקת את המתווה שלו לחיזוק הליכוד וביסוס מחנה הימין שכולל:

1. יצירת תפקיד חדש של ממלא מקום ליו"ר התנועה: בהשראה מהמודל האמריקני, של נשיא וסגן נשיא הפועלים יחדיו, כאשר מ"מ היו"ר ייבחר בפרימריז מקרב מתפקדי הליכוד, באופן זהה לבחירת יו"ר התנועה, יוצב במקום השני של הליכוד בכנסת ויכהן בתפקיד הבכיר בממשלה או בכנסת אחרי יו"ר התנועה.

2. ממלא המקום יחליף את היו"ר בתקופה של נבצרות: במקרה שיו"ר התנועה ייאלץ לצאת לנבצרות, ויימנע ממנו לכהן כראש ממשלה או להרכיב ממשלב מטעם הליכוד, יהיה מ"מ יו"ר התנועה בעל מלוא הסמכויות והתפקידים המוקנים ליו"ר התנועה והוא יהיה מועמדה לראשות הממשלה או לחילופין להחלפת ראש הממשלה מטעם התנועה בתפקידו כראש הממשלה.

3. ממלא המקום יכהן עד חזרתו של היו"ר או עד הפריימריז הבאים: מ"מ היו"ר ימשיך לכהן כיו"ר בפועל עד שתסתיים הנבצרות או המניעות של היו"ר, או עד למועד הפריימריז הבאים כקבוע בחוקה – לפי המוקדם.

4. קיום בחירות למ"מ בהקדם: מוסדות התנועה יפעלו לתיקון החוקה ולקיום פריימריז לבחירת ממלא מקום היו"ר בהקדם האפשרי.

5. אם ידרשו בחירות ליו"ר התנועה, יש לקיים בחירות במקביל גם למ"מ: במידה ויוחלט במרכז הליכוד גם על בחירות ליו"ר התנועה, יתקיימו באותו מועד הבחירות לממלא מקום היו"ר.

6. לחברי הכנסת המבקשים להתמודד ליו"ר או למ"מ היו"ר, תינתן האפשרות להתמודד רק לאחד מהתפקידים.

7. במקביל לפעילות הפנים ליכודית ובכדי לקדם ממשלת אחדות לאומית ולמנוע בחירות בפעם השלישית יש לפנות בדחיפות ליו"ר הכנסת ולמפלגות השונות על מנת לאפשר תיקון חקיקה ולבקש ארכה מעבר ל- 21 יום, על מנת לאפשר ביצוע כלל התהליכים לקידום המתווה.

את המתווה אותו מתכוון ח"כ ברקת להביא לאישור במרכז הליכוד הוא מסכם: "בחירת ומינוי ממלא מקום ליו"ר בעת הזו, תבטיח גיבוי ליו"ר התנועה בנימין נתניהו, תאפשר רציפות שלטונית ואחדות בתנועה במקרה ויידרש מראש הממשלה נתניהו ניבצרות, ותאפשר הקמת ממשלת אחדות לאומית במקביל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אנחנו נעיף אותך בטיל יכלב סער
מלי.. | 24-11-2019 9:05
טפו עליך ועל אישתך הכלבה בוגד שמאלני עלוב. אתה יימח שמך שמעון פרס שרץ החדש לא נאפשר לך ונעיף את כל הבוגדים השתולים בליכוד.
פני הימין. שנאה ובורות
איש | 24-11-2019 19:28
תתבייש
למגיבה מלי
התמים | 24-11-2019 10:33
טפו, כלב, בוגד, שמאלני , אשתך.....חלאס. הקללות והחרפות לא עובדות יותר. אפילו המטומטמים ביותר כבר מבינים שמדובר באדם מושחת שעושה נזק גם למדינה וגם לליכוד. נשארת בין האחרונים שממשיכים לקלל את כל מי שלא מסכים עם נתניהו. עם תומכים כמוך - נתניהו צריך להתחיל לדאוג.
תגובה של פרחה
גכ | 24-11-2019 10:17
לפני שאת מגיבה, עדיף שקודם כל תלמדי לכתוב ולהתבטא בצורה מכובדת. כשאת מתבטאת בצורה כזאת, את עושה מעצמך בדיחה...
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 24-11-2019 9:37
מטמאים את עם הקודש בשפלות ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים.
2
צודק מאה אחוזים חייבים לעשות את זה
שלומי | 24-11-2019 9:14
יש רק אחד שיכול להיכנס לנעלים של ביבי אייך שהוא וזה בנט הוא עובר מסך טוב ויש לו אש בעצמות יש לצרף אותו לליכוד מהר ופרימייז איתו השאר טובים מאוד אבל לא עוברים מסך בארץ נקודה ואל תהיו חכמים יותר מדי אם אתם רוצים לקחת את השילטון חזרה
3
כדאי שסער ימצא מפלגה אחרת כי בליכוד הוא סיים את דרכו, נתניהו צדק כאשר טען שסער חותר תחתיו עם ריבלין עכשיו הכל גלוי
דנה | 24-11-2019 9:26
מתסכל
צביעות
המעניש | 24-11-2019 11:42
מהתגובה שלך נוטפת הדמוקרטיה של הליכוד. ממש יש עתיד...
4
להיערך למחליף בהקדם
יאיר | 24-11-2019 9:31
אין ברירה. אחרת הליכוד יקרוס . להעמיד מחליף מהר. אני רק מקווה שאנשים יבינו שישראל ביתנו זה מפלגה של גויים שרוצים להרוס את דת משראל.
5
ניר ברקת עדיף על סער
עמית | 24-11-2019 9:33
פעם לא חשבתי כך היום אני משוכנע
6
ליכוד
ס.תחמן | 24-11-2019 9:34
ברקת מביא הצעה נכונה. יהיה ממלא מקום ותוקם ממשלת אחדות מייד. נתניהו קבל גיבוי לתיקון המערכת המשפטית.
7
גדעון ???
רפ | 24-11-2019 9:37
שבוע טוב אדון גדעון זה ממש מחזה סוריאליסטי ומופרך לראות אותך הבינוני, חסר היכולות, חסר הכריזמה שואף לנהל את הליכוד ולאחר מכן אולי את המדינה. זה חוסר אחריות או מגלומניה לחשוב שאתה יכול לנהל מדינה. לך תעשה תכנית טלוויזיה לפני כן, אולי זה יתאים יותר למימדך.
תשובה לכתבה
ש. | 24-11-2019 11:39
מה קרה רק ביבי יודע לנהל מדינה אחרים לו, כמה שידוע לי מדינת ישראל קיימת מעל ל-70 שנה ותתקיים עוד אז מה עם ביבי לא יהיה לא תהיה מדינה כי לא יהיה זהו מפסיקים לחיות ?בלי ביבי
8
למה כל הבוג'ע ראס הזה .
אבי | 24-11-2019 17:15
להעף את ביבי וחאלס עם משחקים מטופשים, הוא לא נהיה צעיר יותר, חכם יותר או אהוד יותר. הגיע הזמן לשלוח אותו עם פרחים ויאללה הביתה.
9
ליכוד מפלגה ללא ערכים
עצוב | 24-11-2019 19:27
הליכוד הפכה ממפלגה ימנית למפלגת עבדים של נתניהו