אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההכנות לשבת חיי שרה בחברון בעיצומן

צפויים מפגשים פוליטיים מרתקים במהלך השבת | קווי הטלפון קורסים בלחץ ההזמנות | אוהלי הענק של חב"ד יוקמו לקליטת אלפים לסעודות שבת | כל הפרטים על אלפי הבאים לעיר האבות

ההכנות לשבת חיי שרה בחברון בעיצומן
  צילום: דוברות צה"ל חטיבת יהודה

עשרות אלפי יהודים ישתתפו ב"שבת חיי שרה" בחברון, שתתקיים השנה בסימן "גאולת ארץ ישראל" ובה צפויים רבבות לתבוע את גאולת הרובע היהודי בחברון (המכונה "השוק") ולאפשר בו  בניה יהודית.

רבנים, חברי כנסת, אנשי ציבור מכל הגוונים יתארחו בחברון  ויקיימו מפגשים פוליטיים מרתקים. האם קווי היסוד של הקואליציה יסוכמו בחברון? ימים יגידו.

גם לאחר 4000 שנה, העם היהודי ממשיך לציין בשבת זו את קניין נחלת הקרקע הראשונה בארץ ישראל על-ידי היהודי הראשון – אברהם אבינו. עשרות אלפים יגיעו לבלות בחברון את השבת באירוע שכבר הפך למסורת ומושך אליו מדי שנה יותר ויותר משתתפים.

האורחים, בתוכם יהודים מחו"ל ומרחבי הארץ, מוצאים מקומות לינה בכל פינה אפשרית. המשפחות בקרית ארבע וחברון פותחות את ביתן לכל; מעטים מצליחים למצוא חדר בבתי הארחה או במדרשה. אחרים לנים בישיבות, באולפנה או בבתי הספר, באהלים או אפילו בשקי שינה תחת כיפת השמים.

סעודות השבת נערכות במקומות מרכזיים או בבתי המשפחות – כאשר כל משפחה פותחת את ביתה לעשרות אורחים, בני משפחה, חברים וגם אורחים בלתי מוכרים המוזמנים ברוחב לב ומצטרפים לסעודה.

החוויה המרכזית היא ללא ספק התפילות במערת המכפלה – הן בליל שבת והן בשבת בבוקר. בתוך כל אולמות המערה – הפתוחה כולה ליהודים – וברחבה הגדולה סביבה נאספים עשרות אלפי יהודים, מתפללים יחד וקוראים בתורה את פרשת קניין המערה – והמחזה העתיק דומה כאליו קם לתחיה ומתרחש ממש עכשיו.

צילום: הישוב היהודי בחברון – מנדי הכטמן

אלפי אורחים יאכלו את  סעודות השבת באוהלי ענק שיוקמו ע"י "בית חב"ד" בחברון.

את המבצע המורכב מארגן הישוב היהודי בחברון, שתופס מקום מרכזי בארגון אירועים המוניים בעיר האבות – בחגים ובמועדים, בהם משתתפים מידי שנה מאות אלפים.

אלפי האורחים יביעו את התביעה לגאול את אדמות הרובע היהודי העתיק ולאפשר בו בניה יהודית.

לפני או אחרי השבת הם יוזמנו לחתום על העצומה הקוראת לממשלת ישראל לאשר את הבניה במתחם השוק בחברון הרובע היהודי העתיק. העצומה פונה לראש הממשלה בקריאה –  תן תשובה יהודית ניצחת לפורעי תרפ"ט ולמרצחי תשע"ט גם יחד: החזר את אדמות ה"שוק" בחברון – לידי עם ישראל. זהו צו השעה!

כזכור ראש הממשלה נשא דברים בעצרת המרכזית לזכר 90 שנה לפרעות תרפ"ט בה הצהיר נאמנות לחברון.  כעת קוראים לו עשרות אלפי האורחים לממש ההצהרה במעשים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו