אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש מועצת קרית ארבע באולפן: "אנחנו בלב העולם"

אלפים יגיעו לשבת חיי שרה בק"א חברון. באולפן סרוגים מתייחס ראש המועצה: "אנחנו נמצאים כאן לא בגלל שקבורים האבות, כי הם חיו פה" והפוליטיקה ביו"ש? "יש ביורוקרטיה ובעיות משילות"

ראש מועצת קרית ארבע באולפן: "אנחנו בלב העולם"

גם השנה יציינו עשרות אלפים את שבת חיי שרה בקריית ארבע – חברון. בראיון באולפן סרוגים, מתייחס ראש המועצה אליהו ליברמן להיערכות הביטחונית והאזרחית לקראת ההמונים, המחלוקות החריפות בתוך מועצת יש"ע: "יש כאלו שנותנים דגש לדברים מסוימים, בסוף אנחנו מאוחדים" והפוליטיקה ביו"ש: "אבסורד אחד גדול, תעודת עניות", על הנגשת מערכת המכפלה והסירוב לבנות בשוק הסיטונאי.

(צילום ועריכה: יוחנן בלייך)

מועצת קרית ארבע חברון מונה 8,000 תושבים וקיימת למעלה מ- 50 שנה. אלחרונה החליטה המדינה להפריד מוניצפלית בין חברון וקריית ארבע.  "משרד הפנים בגלל בעיה משפטית הקים בשכונות רשות נפרדת שנקראת 'מנהלת חברון ובראשה עומד, הרב הלל הורביץ', מסביר ליברמן. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה, האחריות שלו היא על השכונות בתל רומידייה, בית רומנו ואברהם אבינו", הוא מדגיש.

יש הרבה עמדות, זה בסדר גמור

ליבמן מסרב להתרגש מהמאבקים בתוך מועצת יש"ע: "מה שיפה זה שיש הרבה עמדות וזה בסדר גמור וטוב שיש כאלו יותר שנותנים דגש לדברים מסוימים אבל בסוף אנחנו מאוחדים וכולנו רוצים להתפתח ולעבור את המליון איש ושיהודה ושמרון יהיו בלב הקונצנזוס הישראלי. זה חלק מהארץ שלנו בצורה ברורה ולא צריך רק את ההצהרה בארה"ב. מבחינתנו אין קו ירוק, הכל זה לב ארץ ישראל ואנחנו הלב שבלב".

בסחבת משפטית שתי סוגיות מרכזיות בחברון תקועות: הנגשת מערכת המכפלה ובנייה בשוק הסיטונאי. "זאת שערורייה ולא מתקבל על הדעת, אני פונה לכל מי ששומע ומקשיב שיכול לפעול בכל דרג שהוא", הוא מחריף את דבריו סביב בניית מעלית במערכת המכפלה בה יכולו לעלות בעלי מוגבלות מכל סוג.

אבסורד אחד גדול, תעודת עניות

"את הנושא הזה כל הזמן אנחנו מעלים, יש ביורוקרטיה ובעיות משילות ומשפטיות אבל הכל פתיר כשרוצים משהו ואנחנו מאמינים שחברון שלנו מוערכת המכפלה שלנו, אנחנו צריכים לדאוג שהמערה תונגש כמה שיותר מהר".

על השוק הסיטואני: "יש פה אבסורד אחד גדול שאין את האישור עדיין לבנות שם, וזה שעד היום לא בנוי השוק על תילו עם שכונה חדשה יהודית לזה תעודת עניות לנו אבל אנחנו אופטימיים ובתקופה הקרובה השוק ייבנה. גם כשאנחנו אומרים בעזרת השם אנחנו לא סומכים על הנס ויש כאן השתדלות לבניין השוק".

נמצאים פה לא רק בגלל שכאן קבורים האבות

בסוף הראיון קורא ליבמן להמונים להמשיך ולהגיע להשתתף בשבת: "הזדמנות להגיד לצופים של אתר סרוגים, בואו לשבת חיי שרה לעיר האבות. זו תהיה זכות וחוויה מדהימה, כל שנה זה הלך ומתעצם. יש הרבה מאד גופים שמתעסקים בזה וכל משפחה מארחת עוד כמה משפחות ומוסדות החינוך מתייצבים יחד עם הרבה גופים שעסוקים במבצע האדיר שרבבות יהודית יזכו להיות בשבת בה אברהם אבינו קונה את מערכת המכפלה. חווייה מרוממת שאין לה תחליף ובמיוחד בשבת חיי שרה.

"חברון היא בלב של כל יהודי, עיר האבות שבא הכל התחיל באמת בחברון מרגישים את הנשמה, את האחדות שהיינו מפוזרים 200 שנה בגלויות. אנחנו נמצאים פה לא רק בגלל שקבורים האבות, בעיקר כי הם חיו פה והתחילו את המוסר של העם היהודי וזו חוויה. אנחנו בלב העולם, במקום הכי חשוב אחרי ירושלים, אחרי עיר הקודש וזה הבית שלנו, נוף ילדותנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עוד קשקושים לשבת
משה | 22-11-2019 9:14
חברון איננה מרכז העולם וגם לא פריפריה, פשוט עיר תיירות מסוכסכת עם תושבים מסכנים והנהגה לא עלינו בערים השפויות. עוד הפנינג לא יזיק אך גם לא נחשב . תתחילו להפנים ששינויים מתחוללים גם אצלכם . הנוער שלכם עוזב אתכם . תזהרו בסיבובים
2
נבואה
עיברייה נוסעת בזמן | 22-11-2019 10:30
הרי נאמר שגן עדן נימצא שם ואיפה שהר הביית. לא יאומן כמה שזה מטורף.אני מאמינה בסיפור הפנטסטי הזה . הוא ממש תואם הוליווד. מתאים למאה 21 בדיוק. חזרתי לסיפור המדהים הפנטסטי לא שכלתני הזה. ונבואה זה נסיעות בזמן .ונסיעות בזמן זה הקידמה הכי גדולה. כי היא היקדימה אותנו- אחרי המאה 21. כל החלומות שהקימו היהודים בהוליווד מקורם בסיפורי הפנטזיה האלה התנכיים. מהבריאה לגן עדן ואדם וחווה לדרמות ההוליוודיות התנכיות . ולסוף המסלול בנבואה הפנטסטית שמשיבה אותנו לגן עדן. זה החזרת הזמן התנכי הפנטסטי האבוד ששכן בין דפי התנך. הקמתו לתחייה מחדש. זו פנטזיה מטורפת כה ציורית ומעופפת. בני ישראל לא חיו בטבע רגיל אלא פילבלו בליסוף עם העל טיבעי המדומיין הזה. זו פיור פנטזיה. שהיתלבשה בטבע העולם אז , וזה נעלם. אוי ואבוי ניכנסנו לגלות. אבל עכשיו זה אחרת.
3
ליבמן כשלון
תוש קרית ארבע | 25-11-2019 13:17
האיש נכשל בכל הבט מקצועי בקרית ארבע, חסל יכולת בסיסית לניהול עיר ומועמד לתואר ראש העיר הכי גרוע
4
אלון יוניאן- תתפטר!!
אלון יוניאן- תתפטר!! | 23-01-2020 9:58
MYNET ירושלים > ברחבי העיר > מנכל החברה הכלכלית בקרית ארבע מעל בכספי הציבור – הורשע וננזף לירן תמרי 22.01.20 / 12:52שיתוף בפייסבוק לשתף בטוויטר העתק כתובת כתבה לשתף במייל הדפסה על פי ההליך המשמעתי, במשך שנתיים שולם לאלון יוניאן שכר גבוה משאושר לו על ידי משרד הפנים. למרות הרשעתו והמלצת יחידת התביעות בבית הדין לפטרו - הוא ממשיך לכהן בתפקידו. במהלך הדיון במשפט, יוניאן התחרט על מעשיו והחזיר את הכסף באופן מיידי צילום: shutterstock צילום: shutterstock מנכ״ל החברה הכלכלית, קרית ארבע הורשע לאחר שקיבל הטבות בניגוד לדין - וממשיך לכהן בתפקידו. אלון יוניאן, מנכל החברה לפיתוח קריית ארבע - חברה עירונית בבעלות המועצה המקומית, הורשע במסגרת הליך משמעתי בביצוע עבירות משמעת לפי חוק יסודות התקציב לאחר שהנהיג או הורה להנהיג (ביודעין) שינויים או הטבות בניגוד להוראות. על פי גזר הדין, הכולל בתוכו שני אישומים: בין 2014 ל-2016 שולם ליוניאן שכר הגבוה מהשכר שאושר על ידי משרד הפנים, כל זאת בזמן שהוא לא מורה לתקן את שכרו ולהתאימו לקביעת משרד הפנים. על פי האישום השני, בין החודשים מאי 2014 לאפריל 2016 בוצע בשכרו של יוניאן, שלא כדין וללא אישור גילום מס של שווי הטבת הרכב. יחידת התביעות בבית הדין המשמעתי בטיעונים לעונש ביקשה להשית על המנכ״ל עונשים של נזיפה ופיטורים לאלתר מצב בו נאשם מאשר לעצמו הטבת שכר אסורה, זו עבירה חמורה ביותר. הנהגת השכר האסורה בוצעה בשני אופנים והתפרסה על תקופה ארוכה; היקף החריגה גבוה מאד. לפיכך אמצעי המשמעת של פיטורים להרחקה לפרקי זמן משמעותיים הינם אמצעים הולמים בנסיבות העניין. עוד נטען על ידי התביעה כי ככל שהנאשם לא יפוטר ולא יפסל לפרקי זמן משמעותיים – תיפגענה תכליות חוק יסודות התקציב ותכליות הדין המשמעתי, שהן שמירה על תדמית השירות הציבורי, והרתעת עובדים אחרים מביצוע מעשים דומים. במהלך הדיון ציין יוניאן כי הוא מתחרט על מעשיו והחזיר את הכסף באופן מיידי. מימד של חומרה מתווסף למעשיו של הנאשם נוכח מעמדו הבכיר כמנכל החברה לפיתוח קרית ארבע. תפקיד זה דרש ממנו אחריות רבה והעניק לו מידת אמון בלתי מסויגת מצד הממונים עליו ומצד הציבור בכללותו, נכתב בגזר הדין על ידי הרכב בית הדין, שהסתפק בהטלת עונש של נזיפה והורדה בשתי דרגות למשך שנתיים.