גנץ תוקף את נתניהו: "מוביל להתנגשות מסוכנת"

רגע לפני פקיעת המנדט שלו להרכבת הממשלה, בני גנץ הודיע כי החזיר את המנדט לנשיא. בהצהרה תקף את נתניהו: "ישראל חשובה וחזקה ממך. אתה מתעלם מהחלטתו של הבוחר"

גנץ תוקף את נתניהו: "מוביל להתנגשות מסוכנת"
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

4 שעות לפני פקיעת המנדט שלו להרכבת הממשלה, יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע הערב (רביעי) כי החזיר את המנדט לנשיא המדינה ראובן ריבלין ואמר כי הוא לא הצליח להרכיב ממשלה. כתוצאה, הכנסת תיכנס ל-21 ימים שבהם כל אחד יוכל לקבל את המנדט במידה וישיג רוב של 61 ח"כים.

בשיחתו עם הנשיא גנץ אמר כי הוא מחויב גם ב-21 הימים שנותרו להמשיך ולעשות כל מאמץ בכדי להרכיב ממשלה טובה לאזרחי ישראל. גנץ הודה לנשיא על הסיוע בתהליך וביקש להמשיך ולהיעזר בו גם בהמשך הדרך. בנאומו הראשון לאחר החזרת המנדט גנץ התייחס למשבר הפוליטי, ותקף בחריפות את בלוק הימין וכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

צפו בשידור חי:

"הקמת ממשלה היא לא רק משימה טכנית לחיבור אצבעות לרוב, אלא שליחות מוסרית והיסטורית. כלי להגשמת צרכים אישיים" אמר גנץ. "ב-28 יום הפכתי כל אבן וסילקתי כל גרגר חול בניסיון להרכיב ממשלה, במטרה להביא מנהיגות של מוסר וערכים- מנהיגות שנשכחה. מול האבנים שהפכתי ניצב בלוק המתעקש לראות את טובתו האישית של אדם אחד לפני טובתם של אנשים השוכבים במסדרונות. הוצבה חומת מפסידים המתעקשים למנוע ממשלה".

"העם בחר בי וחבריי בכחול לבן להוביל את ישראל, מעל העם לא עומד אף ראט מפלגה, לא ראש מפלגה דתי, חילוני, או ערבי. אין לאף אדם זכות למנוע את בחירותו של העם" הוסיף.

בדבריו תקף בחריפות את נתניהו: "ראש המפלגה שהפסיד מולי בבחירות. ביקשתי לנהל מולו מו"מ ענייני, בתגובה קיבלתי ממנו וממקורביו סרטוני נאצה ודברים ילדותיים שלא מתאימים למוסר היהודי, שהם חלק ממנת רעל יומי שמוזרקת לחברה הישראלית יום יום. היה עליו להפנים שתוצאות הבחירות מחייבות אותו לנהל משא ומתן ישיר ללא בלוקים וניסיונות הפרדה. זהו ניסיון בוטה להתעלם מהחלטתו של הבוחר הדמוקרטי, רוב העם בחר להחליש את הכוח של הקיצוניים, ורוב העם בחר ללכת בדרך שונה מזו שהנהיג נתניהו".

"ישראל חשובה וחזקה ממך נתניהו, בחירת אזרחי ישראל חזקה מכל בלוק וגדר פוליטית" הבהיר גנץ. "גם לסבלנות שלנו ולזריעת השנאה יש גבול. נותרו 21 ימים כדי לממש את ההכרעה הדמוקרטית. נתניהו: המדינה לא שלך ולא שלי אלא של אזרחיה. אנחנו ננצח ונקים ממשלת פיוס לאומית חזקה, השפיות בסופו של דבר תנצח".

מוקדם יותר היום ראש הממשלה נתניהו פנה במהלך ישיבת בלוק הימין לגנץ וקרא לו לבוא לממשלת אחדות. "גנץ, תשתחרר מהווטו של לפיד. מה הוא מהלך קסמים עליך? תעשה את הדבר הנכון ובוא לממשלת אחדות" אמר. "בתולדות המדינה עברנו הרבה אתגרים ומשברים. כל פעם ידענו להתגבר ולצאת מחוזקים יותר. כך צריך לעשות גם הפעם. כשרוצים, אפשר לעשות".

עוד באותו נושא

בלוק הימין התכנס: "גנץ עוד לא מאוחר, תשתחרר מלפיד"


14

לדבריו, "הדבר הנכון הוא להקים עכשיו ממשלה. לא צריך בחירות. בגלל מה, בגלל פסילות אישיות? אם יהיו בחירות אנחנו ננצח, אבל חשוב יותר שהמדינה תנצח בעת הזאת. אין פערים גדולים. אפשר לפתור אותם בנקל. אנחנו יכולים לגבור על האתגר ולהקים ממשלת אחדות עכשיו ומיד".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
גנץ נקי כפיים?
ליאת פרידמן | 20-11-2019 19:57
גנץ !! בוא לממשלת אחדות. תשתחרר מהווטו של יאיר לפיד. למה הוא מהלך קסמים עליך? תעשה את הדבר הנכון למען כולנו ובוא לממשלת אחדות.
ממשלה
שלום | 21-11-2019 14:05
למה אתה מלין ומתבכיין ואומר שנתניהו מוביל לדרך מסוכנת,מי שמסוכן זה אתה בכדי להיות ראש ממשלה היית מוכן ללכת עם הערבים חושב ששכחנו ממש לא אתה גם תרגיש את זה בבחירות הבאות,ובקרוב תמצא את עצמך נחקר בלהב 433,לא היה עדיף שתסתובב במושב ותגדל חסה
תמים, עיוור אידיוט זה מה שאתה.
אביגדור | 21-11-2019 1:14
51% מהעם היהודי, רוצים ביבי. רק ביבי, אפילו עם אלף כתבי אישום. את זה אתה לא קולט? את רוב העם, לא מעניין השטויות שלך, ושל כל השמאל המושחת והמסריח, וכפוי הטובה. שמחפש לחסל מנהיג דגול ונערץ, במקום לתמוך בו ולעודד אותו.
הווטו הוא של ביבי
התמים | 20-11-2019 20:50
או אני ראשון או שאין ממשלה. ביבי רוצה להיות ראשון בגלל החסינות. בלי ביבי יש ממשלת אחדות תוך 10 דקות. ביבי עם כתב אישום. בושה שיהיה ראש ממשלה . קודם שיסיים את הדיונים המשפטיים ואז נראה מה מצבו.
2
גנץ. הפוליטיקאי המחרים מנסה לצאת נקי
ליאת פרידמן | 20-11-2019 20:24
כל נאומיו עסקו בהשחרת פני נתניהו.
אתה עיוור צבעים
התמים | 20-11-2019 20:55
גנץ השחיר ? ומה ביבי עשה ? ביבי מלך המסיתים והמשחירים. הקוזק הנגזל. כשחשב שטוב לו - השחיר את גנץ, את ליברמן, את שקד, את בנט, את סער, את אלשייך, את מנדלבליט. בקיצור את כל מי שמולו.
3
גנץ התעלם ממתווה הנשיא. העדיף החרמת ביבי
ליאת פרידמן | 20-11-2019 20:31
גנץ הפסיד את הזדמנות חייו, בגלל התעקשותו והתעקשות יאיר לפיד.
4
נאומו של גנץ אחרי שנכשל להקים ממשלה
אבשלום | 20-11-2019 20:39
עושה רושם שגנץ לא מכיר ולא מבין את המערכת הפוליטית.הוא מדבר כמו ילד קטן שלקחו לו את הצעצוע.הגוש של ביבי הרבה יותר גדול משל גנץ ולכן לא ברור למה הוא חושב שהעם בחר בו.כל טיעוניו חסרי בסיס ומבוססים על אשליה ולא על המציאות.קבל מנדט ונכשל.שילין רק על עצמו כי אם העם בחר בו מדוע נכשל? מזל שלא הוא ינהל את המדינה.חסר לו בארגז הכלים הרבה כישורים שמכשירים ראש ממשלה
לאביגדור
התמים | 21-11-2019 12:01
גם אם תקלל אלף פעם - הקללה לא תהווה טיעון הגיוני משכנע. במקום לקלל - נסה לחשוב קצת, למרות שמאוד קשה לך. במקום לקלל, תתייחס לעובדות כפי שהן מול העיניים. אתה ממש אב טיפוס למגיבים מימין שלא מסוגלים להתייחס לטיעון או לעובדות באופן ענייני - אז מקללים....מן שיטה שכזאת. אין יכולת להתמודד, אז כמו ילד קטן - מקללים... איפה למדתם לקלל כך ? בבית ההורים ? בבית הספר ? בבית כנסת ? שמעתם פעם על כך שדרך ארץ קדמה לתורה ? אלהים לא יעניש אתכם אם, מידי פעם, במקום לקלל תגיבו כבני אדם נורמלים. כדאי לנסות....
"רוב העם בחר להחליש את הכוח של הקיצוניים"
משפט אחד אומר הכל | 21-11-2019 2:21
מי שקורא לחצי עם קיצוניים מי שקורא לכל מי שמאמין קיצוניים מי שקורא לכל מי שקדושת השבת חשובה לו, שקדושת עם ישראל חשובה לו, שקדושת ארץ ישראל חשובה לו, שקדושת המקומות הקדושים חשובה לו קיצוניים. מי שפוסל שותפות עם מפלגות רק בגלל אמונתם בתורה וקורא להם קיצוניים הוא ראוי להיות דחליל בחברת קש שמקבלת מליונים מהמשטרה ללא מכרז. אבל הוא לא ראוי להיות ראש ממשלה.
יא תמים, וואלה אתה אידיוט אמיתי
אביגדור | 21-11-2019 1:31
51% מהעם היהודי, רוצים רק ביבי, ואך ורק ביבי, אפילו עם הכישורים השקריים שכתבת..... תכניס לך א. זה כבר לראש יא אידיוט.
הכישורים של ביבי
התמים | 20-11-2019 21:15
ממש בולטים : תחמן, שקרן, מושחת. הביא את מחירי הדיור לשמיים, יצר מצב חירום ביטחוני, בור תקציבי ענק, בתי חולים קורסים, תחבורה ציבורית על הפנים, חינוך בפיגור, קיצבאות נכים וקשישים שמספיקות לחיי עוני ורעב, הסית חלקי עם זה נגד זה, החליש את מערכות החוק והמשפט, הרחיק מעמדות השפעה כל בן אדם בעל כישורים, הפך את הליכוד למאפיה סיציליאנית. ממש כיף.
5
גנץ
ש | 20-11-2019 22:06
אפילו בנעום האחרון דברי גנץ שקרים כי מי שלא רוצה את נתניהו זה לפיד וכל נציגי כחל ולבן משקרים לגבי נתניהו לכן לא קמה ממשלה מאוחדת
6
למגיב אביגדור
התמים | 21-11-2019 11:53
או, אני רואה שקיבלת מיקדמה רצינית כדי להגיב. בן אדם נורמלי הרי לא מגיב כך ללא תשלום. לצורך העניין נניח שאתה נורמלי - אבל קיבלת כסף, אז אתה חייב להצדיק את הכסף : לקלל, לחרף ולגדף. אז לדעתך גם עם אלף כתבי אישום צריך שביבי יהיה ראש ממשלה - אבל השמאל הוא המושחת ? לא כל כך הבנתי ( טוב, אני לא חכם כמוך, מה לעשות ) המושחת הוא מי שיש לו כתבי אישום על שחיתות או מי שלוחם נגד אדם כזה ? לא קצת התבלבלת ? שטיפת המוח שעברת מוציאה אותך מדעתך. ביבי מנהיג דגול ונערץ....ומה עם העובדות ? מה עם מצב החירום הביטחוני שביבי הביא אותנו אליו ? מה עם מחירי הדיור, בתי החולים הקורסים, החינוך המפגר, התחבורה הציבורית שעל הפנים, קיצבאות נכים וקשישים שמובילות לעוני ? מה עם כל אלה ? התקשורת והשמאל אשמים - או שבכל זאת, אולי, לביבי יש לכך אחריות ? טוב. הרי אותך לא נשכנע שהמנהיג הדגול והנערץ שלך גם אחראי לכישלונות. אבל, בחייאתק, במקום לקלל - נסה לנסח עמדה מנומקת, על בסיס העובדות ולא הפנטזיות שלך. ואת מילות ההערצה לביבי - תשמור לצפון קוריאה. יותר מתאים.
7
כלניות
יעל | 21-11-2019 14:50
גנץ הכי מתאים לך כלניות . למה להתעסק בפוליטיקה? קח סוכריה על מקל. תהיה גבר הפסדת . כשביבי החזיר את המנדט הוא לא בעט כמו ילד. תעלה כיתה. צא מזה!!!!
8
אם ביבי ״הפסיד״, כלשונו
דין דין | 21-11-2019 15:23
מדוע קיבל להרכיב ממשלה ראשון? כלומר, הוכר כבעל הסיכויים הגבוהים יותר להרכיב ממשלה. גנץ, קשקשן בלתי נלאה (בהשראת הסגן לפיד).